6 грудня українці відзначатимуть одне з найважливіших національних свят – День збройних сил України. Цього дня військовослужбовці традиційно приймають привітання від друзів, рідних і близьких, а також від побратимів, командирів та політиків. З цією датою також пов’язані важливі соціальні та волонтерські ініціативи.

З нагоди Дня Збройних Сил України бібліотекарі бібліотеки-філіалу № 1 Полтавської МЦБС підготували  відеокалейдоскоп зі світлинами українських військових. На них – щирі посмішки наших воїнів. 

6 грудня весь український народ відмічає День Збройних сил України, які стоять на захисті нашої держави та її народу. Саме цій даті й присвячує бібліотека №12 інформ-хвилинку «Закрити своїм серцем».

Збройні сили – це тил, захист та безпека українського народу. Наша армія – це не лише техніка та зброя. Це, насамперед, мужні та сильні воїни, які готові в будь-який момент стати на захист нашої країни. У найнебезпечніші моменти ви залишаєтеся вірними присязі, яку дали, вступаючи до лав Збройних сил України.

#16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

1960-ті роки для канадської провінції Квебек стали часом швидкої модернізації. Це був так званий період «тихої революції» – докорінних соціальних, культурних та політичних змін. Одним із досягнень «тихої революції» стало те, що жінки почали відігравати помітнішу роль у житті суспільства.

У коледжах та університетах ефективно діяла система заохочень для жінок, які вирішили опанувати нетрадиційні для тогочасного жіноцтва професії.  У 1970-х та 1980-х роках багато жінок вступило до технічних ВУЗів Канади, що викликало невдоволення незначної частини чоловіків, які вважали такі заходи дискримінаційними… 

#16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

«Знаєш, це як наркотик – допомагати. Зробиш, щось хороше – хочеться ще і ще. Приємно, коли тобі дякують, приємно, коли ти сам себе поважаєш за вчинене. Почуваєш себе людиною. Можливо, це видасться тобі банальним, але завдяки своєму волонтерству, я дійшла висновку, що людина складається не тільки з тіла. Це було так по-особливому – раніше всі допомагали мені, а тепер допомагала я», – так розмірковує молода дівчина-інвалід Поліна, волонтер «Євромайдану SOS», героїня оповідання Андрія Любки «Тарзанка» із збірки «Волонтери. Мобілізація добра».

#16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

В 2019 році людство відзначило 160-річчя виникнення волонтерського руху. Його початком прийнято вважати 1859-й, коли швейцарський підприємець і громадський діяч Жан Анрі Дюнан, вражений страшними наслідками однієї з найкривавіших битв австро-італо-французської війни (під Сольферіно на полі бою лишилися вмирати більше дев’яти тисяч скалічених солдат), фактично ініціював створення Міжнародного комітету Червоного Хреста – організації, що на добровільних засадах надавала би першу медичну допомогу пораненим. Пізніше Дюнан став першим лауреатом Нобелевської премії миру. Принципами, які він започаткував в цій організації, почали користуватись активні громадяни в багатьох країнах світу, і цей рух поступово охоплював різні види діяльності: допомога бідним, важкохворим, сиротам, навчання грамоті, боротьба з пияцтвом. 

#16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

У сучасному українському суспільстві волонтера сприймають як людину, котра, не шкодуючи ні сил, ні коштів, допомагає іншим людям. 

5 грудня — Міжнародний день волонтера. Цей день відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день волонтера. Волонтерство засновується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей.