Бібліотеки - чудове місце для дозвілля, а шахи - улюблена гра багатьох інтелектуалів. Не секрет, що таке вдале поєднання уже застосовує не одна бібліотека-філія Центральної бібліотеки Полтавської міської територіальної громади. А віднедавна і ми зробили хід конем: заняття шахів для дітей у нашій, 9-й філії відтепер проходять щотижня.

Під керівництвом Олексія Вікторовича з ГО "Полтавський шаховий центр" дітлахи опановують теорію і практику шахової гри. На заняття залюбки ходять хлопчики та дівчатка молодшого шкільного віку. Успіхів вам, наші юні читачі!

Як відомо ми, українці – народ творчий та музикальний, тому ще з прадавніх часів у кожному куточку нашої України існувало безліч музичних  інструментів. Щоб навчитися грати на деяких із них, потрібно було багато вчитися, але були й нескладні, на яких народ грав просто для забав, для веселощів. Бібліотека №12 запрошує на народознавчу годину, присвячену народним музичним інструментам.

Українці здавна висловлювали свої емоції, жалі, радощі через музику. Нашій культурі властива різноманітність музичних інструментів. Досить згадати бандуру, кобзу, які цінували і любили козаки, бубон, цимбали, колісну ліру, ну і сопілку, на якій майстерно грав наш великий Сковорода.

Луї Буссенар – талановитий французький письменник, романи якого відомі по всьому світу. Він прославився оригінальними сюжетами та незвичайними ідеями. 4 жовтня виповнюється 175 років від дня його народження. Працівники бібліотеки-філії №7 до цієї дати коротко знайомлять з основними моментами життя та творчості письменника.

В 1870 році Луї Буссенар успішно закінчив медичний факультет. А коли спалахнула франко-прусська війна, то молодого лікаря призвали до армії. Всю службу він пробув на посаді полкового лікаря, отримав серйозне поранення, коли його полк бився під Шампіньї.

Важливу роль у розвитку дитини відіграє зв’язок з оточуючим світом. Один з найважливіших способів донести інформацію до малечі є книга, з якою вони знайомляться з перших років свого життя. 

Яскраві казкові образи допомагають дітям краще розпізнати у нашому повсякденні добро і зло, правду і кривду, вони вчать бути добрими, щирими, працьовитими, застерігають від скупості, ледарства, брехливості.

Читання незмінна частина будь-якого освітнього процесу. Завдяки книгам люди дізнаються про нове та цікаве, занурюються в зовсім інший для себе світ. Однак все частіше дорослі помічають, що пробудити в дітей бажання читати стає практично неможливо. 

Бібліотекарі бібліотеки-філії №5 пропонують відео-рецепт дитячої книги, який зможе зацікавити дитину та низку простих правил, дотримання яких перетворить читання на корисну та захоплюючу справу для дітей будь-якого віку.

«Ранок» - одне з провідних та найпопулярніших видавництв України. З його творами добре знайомі діти та дорослі з понад 10 країн ближнього та далекого зарубіжжя. Видавництво засноване у місті Харків у 1997 році. Від початку свого існування і до сьогодні «Ранок» спеціалізується на виданні літератури для дітей усіх вікових категорій, а також випуску навчальної літератури. Нині український книжковий магазин, завдяки видавництву «Ранок», щороку поповнюється близько 600 назв видань, загальним тиражом близько 2 мільйонів примірників. Книжкове підприємство Ранок займається регулярним виданням 40 серій дитячих книжок і не збирається зупинятися на цих цифрах. Видавництво дотримується всіх поставлених вимог на найвищому рівні, його продукція відповідає держстандартам для гігієнічного та безпечного дитячого читання.