«Якщо з дитинства у дитини не вихована любов до книжки, якщо читання не стало її духовною потребою на все життя - в роки отроцтва душа дитини буде порожньою…»

В. А. Сухомлинський

Безмежна роль книги в житті людини. І це дійсно так. З дитячих років книжка допомагає зрозуміти світ. Книга – мудрий друг і порадник, вона розповідає нам про подорожі, пригоди, чудеса, навколишній світ. В ній зібрана мудрість всього людства, яка дійшла до наших часів і передавалася із покоління в покоління. Адже книга – це своєрідна форма релаксації, яка допомагає боротися зі стресом і поганим настроєм.

Хоча літо нещодавно подолало екватор та потихеньку почало повертати на осінь, ми ще маємо змогу відчути його користь та яскравість. Тепле сонечко, фрукти, овочі та різноманітність барв робить цей сезон для нас особливим. Тож про принади цієї прекрасної пори працівники бібліотеки-філіалу №10 вирішили нагадати дітям з центру розвитку «Джерело». На запрошених чекала ігрова карусель «Літечко всіх вітає з любов’ю, дарує розваги, дарує здоров’я».

«У світі немає нічого кращого і приємнішого за дружбу; забрати із життя дружбу – все одно, що позбавити світ сонячного світла»

Цицерон

30 липня світова спільнота відзначає Міжнародний день дружби між державами, культурами та всіма людьми на планеті. Дружба нас зближує, розвиває такі якості, як взаєморозуміння і взаємоповага, сприяє збереженню довірливих стосунків поміж людьми. Працівники бібліотеки-філіалу №13 підготували деякі цікаві факти про дружбу та дружні відносини.

Центральна міська бібліотека Полтави і бібліотека-філіал №4 вітали в четвер, 29 липня, відоме в Україні творче подружжя - прозаїка, поета, художника, мистецтвознавця Олександра Клименка і його дружину, художницю Софію Атлантову, які відпочивають влітку поруч з Полтавою, в Опішні. Пан Олександр, відомий широкому читацькому загалу України як Олаф Клеменсен, завітав на гостини до полтавських читачів в рамках знаного полтавським поціновувачам сучасної української літератури проєкту «#Літературна орбіта» як автор книги «Літо-АТО».

Приблизно в той самий час, коли в бельгійському місті Генті народився Моріс Метерлінк (29 серпня 1862 р.), відомий французький літературний критик Іпполіт Тен дещо зверхньо заявив, що «бельгійської літератури майже не існує». Але, як це часто буває в реальному житті, цей поквапливий вирок француза життя незабаром спростувало, причому найпереконливішим чином. І саме Моріс Метерлінк став тим письменником, який (разом зі своїми земляками сучасниками Шарлем де Костером та Емілем Верхарном) підніс бельгійську літературу до світових вершин і був відзначений Нобелівською премією в галузі літератури.

26 липня ми побували на зустрічі з Правлінням та адміністрацією Міжнародного фонду «Відродження». Разом з головою ГО «Промінь світла Полтавщини» Світланою Малиш ми розповідали про втілення на базі бібліотеки-філіалу №9 проєкту створення Дитячого креативного простору B-Zone. Свого часу Міжнародний фонд «Відродження» подвоїв зібрану на платформі «Спільнокошт» суму, якої вистачило на купівлю нових меблів, обладнання, килимового покриття, ігор для новоствореного креативного простору.