Одні з найбільш непомітних, але водночас найбільш численних мешканців Землі - комахи. У деяких людей вони спричиняють інстинктивний жах, але є й ті, хто охоче тримають їх вдома, або присвячують їх дослідженню своє життя. Світ комах дивовижний і багатогранний, і вони аж ніяк не обмежуються звичними нам комарами й метеликами. З настанням плюсових температур  навесні активуються всі комахи. Більшість видів комах — мешканці суходолу. Вони заселяють усі континенти і освоїли всі типи наземних біоценозів, а також ґрунти. Чимало їх живе у прісних водоймах. Комахи в основному вільноживучі тварини, але серед них чимало й паразитів. Комахи відіграють надзвичайно важливу роль у наземних та прісноводних біоценозах завдяки своїй чисельності, біомасі та різноманітності живлення. Величезне значення комах у кругообігу речовин у природі. Комахи входять до складу різноманітних ланцюгів живлення і беруть участь у процесі ґрунтоутворення. Вони запилюють квіткові рослини і виконують санітарну роль у природі.

Український громадський діяч Володимир Степанюк, нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, активно співпрацював з бібліотеками Полтавської міської централізованої бібліотечної системи. Він часто виступав на бібліотечних заходах з розповідями про життя і творчість Тараса Шевченка та Василя Симоненка. З його ініціативи у  бібліотеках діти малювали колективні картини за мотивами віршів Тараса Шевченка, вишивали рушник-оберег "Полтавські шляхи-дороги Великого Кобзаря" тощо.

Чи знаєте ви, що серед тварин є чудові ландшафтні дизайнери та архітектори? Тоді запрошуємо вас переглянути наш природничий дайджест, де ми розглядаємо різноманітні форми та споруди, створені живими організмами.

Павутина, гнізда, нори, греблі на річках та, навіть, власні панцирі – ось безліч дивовиж, про які дивіться у  відеопрезентації бібліотеки-філіалу №9 Полтавської міської ЦБС.

«Ми не маємо права споживати щастя, не роблячи його» Бернард Шоу

Зараз емоційний інтелект цінується чи не більше за точні та практичні знання. У цьому немає нічого дивного, щоб існувати у соціумі потрібно, перш за все, розуміти та поважати один одного. Як подолати безнадію та бути чесним із собою та людьми навколо? Ми живeмo в пapaдoкci пpoгpecу: щo кpaщими cтaють peчi нaвкoлo нac, тo тpивoжнiшими ми є. I xoчa cвiт уcпiшнo бopeтьcя з гoлoдoм, pacизмoм, ceкcизмoм тa iншими викликaми, люди й дaлi пoчувaютьcя нeщacними. Тo щo ж вiдбувaєтьcя? Людcтву пoтpiбeн нe пopядoк, дoбpoбут чи нoвi мoдeлi eлeктpoкapiв. Йoму нe виcтaчaє чoгocь знaчнішого - нaдiї. Нaдiї, якa ґpунтуєтьcя нa вiдчуттi, щo ми кoнтpoлюємo cитуaцiю, дiємo зa влacними цiннocтями й нaлeжимo дo впевненої cпiльнoти.

Життя письменників є не менш насиченим подіями, зустрічами, пригодами, ніж їх романи. Знання біографії видатної людини допомагає краще зрозуміти її творчість, світосприйняття, дізнатися рецепт успіху. 

Бібліотекарі бібліотеки-філіалу №5 пропонують згадати відомі факти з життєписів відомих майстрів слова. Перевірьте свої знання, а чи по-силам вам ця літературна головоломка?

 
Не забути розкішні сади,
Давніх вулиць розмову неспішну.
Хто хоч раз  завітає сюди,
Той Полтаві віддасть свою ніжність
               (М.Бойко «Моя рідно, Полтаво»)