Неможливо осягнути всю глибину трагічної історії України. Україна була ареною двох революцій та двох Світових війн. 20 століття було надто кривавим для України. У 21 столітті війна триває і захисники нашої держави, як і під час визвольної боротьби, продовжують боронити країну від її одвічного ворога…

Бій під Крутами одна з тих сторінок історії, що завжди будуть привертати увагу нашого народу. Саме бою під Крутами і присвячена публікація, яку пропонує вашій увазі бібліотека-філія №12.

Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка оголосив список номінантів 2023 року. Сучасну українську літературу репрезентують три автори, три книги… 

Книга друга. Книга поезій. Скільки б не позбавляли людину права голосу, вона все одно знайде спосіб бути почутою. Іноді треба просто прислухатись. Нехай навіть до тиші… Катерина Калитко, без перебільшення, – один із найвиразніших голосів сучасної української поезії. Вона, як ніхто, вміє торкнутися глибин читацької свідомости, при цьому попередньо вразивши у саме серце. Катерина – авторка дев’яти поетичних збірок. Збірка «Орден мовчальниць» побачила світ навесні 2021 року.

26 січня для користувачів бібліотеки-філії №7 була проведена історична година «Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки». 

Бій під Крутами – бій за майбутнє України. Тут вирішувалася доля молодої української держави. Кілька сотень відважних юнаків та чоловіків зробили свій вибір – виступили проти російської військової агресії, стали на захист України. Вони були різного походження: діти селян, робітників, священників; військові, студенти, гімназисти. Хтось мав бойовий вишкіл, а хтось уперше взяв до рук зброю. Але всі вони розуміли головне – вони стали на захист України, вони боролися за майбутнє.

29 січня виповнюється 105 років вікопомному бою під Крутами. У пам’ять про цю подію бібліотека-філія № 11 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ пропонує до читання кінороман Костянтина Тур-Коновалова «Крути 1918». Це – драматична історія про героїзм українських юнаків, заснована на реальних подіях. Як сказав автор: «Цей роман не є ані цілковито вигаданим, ані винятково документальним. Проте читач знайде тут і карту подій, і цитати з розповідей очевидців, і навіть газетні вирізки».

Сучасний світ живе бурхливим, стрімким життям. Вулицями мчать автомобілі, автобуси та тролейбуси. Для того, щоб шлях був безпечним, користувачі повинні знати правила дорожнього руху. Ми не можемо уявити свого життя без транспорту, без доріг, світлофорів, пішохідних переходів. Адже транспорт – наш вірний друг! Але, забуваючи про власну безпеку, нехтуючи правилами дорожнього руху, діти можуть стати жертвою своєї необдуманої поведінки. Транспорт може бути не тільки корисним, а й небезпечним, якщо не знати правила дорожнього руху.

В рамках волонтерського проєкту "Жінка підтримує жінку!" в приміщенні Центральної бібліотеки Полтавської МТГ відбулося цікаве театралізоване дійство. За участі наукового співробітника науково-дослідного відділу етнографії ПКМВК Катерини Штепи та завсектору соціокультурної діяльності ЦБ ПМТГ Олексія Орла всі присутні занурилися у атмосферу народних традицій та обрядовості. Театралізований захід під назвою «Вінок – захисне коло з правіків» містив як акторську гру запрошених гостей, так і надзвичайно цікаву лекцію з міні-виставкою давніх вінків та сучасною копією.