Прадавню Полтаву знає увесь світ як землю, що дала людству геніальних вчених, талановитих митців і письменників. З Полтавою пов’язали своє життя і діяльність сотні всесвітньовідомих людей. У сиву давнину сягає непроста історія нашого краю, яку ми маємо знати, пам’ятати і передавати своїм дітям, онукам. Про багату історію Полтави свідчать більше двохсот пам’яток історії, культури та архітектури. Над мальовничими берегами Ворскли будувалася й зростала Полтава – рукотворна сучасна краса та сива пам’ять століть, духовна та культурна скарбниця України. Вона відіграла визначну роль у становленні нашої країни як держави, у формуванні української культури. Саме тут зароджувалась українська класична література, музика, національна опера, театр і найцінніше – наша рідна мова. 

17 вересня у бібліотеці-філіалі №4 відбулася літературно-пізнавальна гра «Хто Я? Який Я?», учасниками якої стали юні користувачі бібліотеки - третьокласники ПШ №44.

Під час гри поєдналися два світи – асоціативний та світ, який відкривають книги. Улюблена настільна гра школярів «Асоціації» тільки пожвавила мандрівку у світ хоробрих і полохливих, кумедних і страшних, великих і малих звірів, а дитячі енциклопедії привідкрили та-акі таємниці!!! Після гри у дітей вже не залишилося сумнівів (брати чи не брати, читати чи не читати) пізнавальні, цікаві, з чудовими ілюстраціями книги, які були представлені на перегляді «Найцікавіше про тварин». 

23 вересня 2020 року, вперше, на вулицях нашого славного міста зустрічайте надзвичайно потужну пересувну музичну платформу «Моя Полтава в моєму серці».

А кульмінацією відзначення Дня міста стане світлове шоу на Круглій площі, яке розпочнеться о 19.30.

 

Полтава здавна мала славу затишного міста-саду. Наше місто називають зеленим, тому що тут дуже багато парків і скверів. Чого тільки варті Корпусний сад – центральний парк міста, Петровський парк, парк культури і відпочинку «Перемога», дендропарк і багато інших.

Активні учасники ювілейної п'ятої "Майстерні міста" бібліотекарі бібліотеки-філіалу №12 запрошують вас у віртуальну подорож парками Полтави.

Сьогодні «Майстерня міста» завітала і до бібліотеки-філіалу № 3, яка радо зустріла своїх користувачів на бібліотечній галявині, де і підвели підсумки літнього читання, пограли в ігри та розповіли про прочитані книги. Приємно було чути Олені Шехалкіній, класному керівнику 4-А класу 37 школи, що її вихованці під час літніх канікул надавали перевагу книзі, а не іграм в Інтернеті. Про те, що діти проводять багато часу за читанням книг свідчили їх розповіді про любов до свого рідного міста і про те, як вони дбають про його чистоту.

Майстрів гостросюжетної літератури – багато. Але ця скромна англійка Агата Крісті (15 вересня 1890 – 12 січня 1976) залишається єдиною королевою детективу. Вона з дитинства і до старості розвивала в собі вміння сприймати повсякденне життя як захоплюючу пригоду. Постійно створювала усілякі секрети, підтримуючи навколо себе атмосферу таємниці.

У своєму інтерв'ю британській телекомпанії BBC 1955 року Агата Крісті розповіла, що проводила вечори за в'язанням у товаристві друзів чи сім'ї, а в цей час у голові в неї йшла робота з обдумування нової сюжетної лінії. До моменту, коли вона сідала писати роман, сюжет був готовий від початку до кінця. За її власним визнанням, ідея нового роману могла прийти де завгодно. Ідеї вносилися в спеціальну записну книжку, повну різних позначок про отрути, газетних дописів про злочини. Те саме відбувалося і з персонажами.