17 червня ми у бібліотеці-філіалі №9 зустрілись з третьокласниками зі школи №5 і запросили їх не лише до нашого бібліотечного світу, а й змогли разом познайомитись з життям дітей на цілій планеті!

Разом з дітлахами ми разом вчили фрази різними мовами, грали в ігри та дослідували культуру різних країн. Школярі дізнавалися більше про національні страви, житло, одяг та шкільну форму іноземців. Не забули згадати про домашніх улюбленців різних народів. Наші дослідники виявилися дуже кмітливими та веселими. Приходьте на гостину і ви!

Літо – пора розкішних квітів. Та чи достатньо ми знаємо про ці гарні рослини? У бібліотеці-філіалі №10 відбувся релакс-відпочинок «Чарівні квіти у вашому домі», на який були запрошені учні гімназії №31. Діти дізналися різні цікавинки про квіти, їх походження, а також легенди, пов’язані з ними. Так, наприклад, чи знали ви, що квітка «незабудка» отримала таку назву, оскільки ці рослинки довго не в’януть?

Також на дітей чекала казкова квіткова вікторина. Учні мали вгадати, які в яких літературних творах квіти зіграли визначальну роль у пригодах героїв («Дюймовочка», «Дванадцять місяців і т.д.). Окрім цього, присутні мали змогу дізнатися свій квітковий гороскоп, залежно від власного знаку зодіаку. Наприкінці заходу діти ознайомилися з літературою та періодикою відповідної тематики.

Незвичайний урок відбувся в центральній бібліотеці. Провели його справжні поліцейські, які вже стали постійними гостями та друзями бібліотеки. Зацікавивши дітей розповідями патрульна зберегла увагу малечі до кінця заходу та укріпила в пам'ять дітей найважливіші правила учасників дорожнього руху. 

У наших юних користувачів була можливість поспілкуватися з патрульною та поставити свої запитання. Діти з радістю ділилися своїми пригодами, які траплялися з ними та з їхніми рідними.

Не секрет, що діти важко сприймають довгі повчання та моралізаторство дорослих. «А от казка – прекрасний спосіб подати важливу інформацію в ігровій формі, - впевнена полтавська дитяча письменниця Тетяна Ваценко. – Але казку слід читати разом із дітьми».

Разом із казкаркою, прихопивши збірку віршів «Країна Навпакинія» та поему-казку «Курдуплик», відправилася на гостини до другокласників.

Літо з цієї миті тільки починає набирати обертів, але сонце вже повертається до осені... День літнього сонцестояння – найдовший день та найкоротша ніч року, коли, за народними спостереженнями, сонце «висвітлює дно найглибших колодязів, найглибших озер й вирів», а ще, а українською приказкою, «зоря зорі руку подає». 

Цей момент є важливою астрономічною подією в Сонячній системі, адже саме цей день знаменує початок літа в північній півкулі Землі і початок зими в південній. Звичайного року в північній півкулі літнє сонцестояння відбувається в ніч із 21 на 22 червня, а у високосний рік – з 20 на 21. Найдовший день року триватиме 17 годин і 33 хвилини, а найкоротша ніч – лише чверть доби, менш як шість з половиною годин.

Літо… Сонечко своїми полум’яними руками пестить обличчя, вкриває його рудими веснянками, а ввечері витьохкує, заводить своїх пісень соловей та інше птаство. Задумливі верби миють свої довгі зелені коси у дзеркалі тихоплинних річок Полтавщини. Навкруг розходяться тонкі  пахощі  духмяних квітів то запах скошеної рано-вранці трави… У червневому випуску літературно- краєзнавчого календаря «ЗЕМЛЕЮ ПОЛТАВСЬКОЮ»  мальовничі пейзажі та квіткові композиції лубенчанки Діани Дриги  зачарують  вас своєю життєрадісністю і літнім колоритом.