Так склалося, що тема булінгу (цькування), на жаль, не втрачає своєї актуальності. Особливо, це стосується підлітків. За даними ЮНІСЕФ 67% діти в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу; а 24% стали його жертвами. Широкого поширення сьогодні  набув «кібербулінг», жертвами якого стають користувачі соцмереж. Знову ж таки, найчастіше це підлітки. Тож кожен має знати як захиститися та куди звертатися, щоб зупинити цькування по відношенню до себе та близької людини.

У бібліотеці-філіалі №10 пройшла пізнавально-правова година «Зростайте справжніми людьми».

Прийнявши естафету від свого попередника Жуля Верна і в багатьох моментах перегукуючись із ним, англійський письменник Герберт Уеллс продовжив розвідку майбутнього. Його цікавила передісторія винаходів сучасності, він проектував майбутнє, а його передбачення збувались. Так, ідею про чотиривимірний простір Уеллс висловив за десяток років до Ейнштейна, він передбачив війни із застосуванням отруйних газів (Перша світова війна), лазери, бойові літаки, Другу світову війну, атомну бомбу, що була застосована в ході цієї самої Другої світової. Вважають, що він мав багату фантазію. А можливо він дійсно бачив майбутнє?

18 вересня в «TATOHub. Полтава» при бібліотеці-філіалі №2, завітали представниці ГО «Полтавський центр медіації» - Шпилька Ірина та Альошина Ганна. Вони презентували нове явлення у розв'язанні конфліктів, як МЕДІАЦІЯ. Спікери заходу розповіли, що  медіатор допомагає вирішувати сімейні та бізнес-справи, а також інші спори, що стосуються, зокрема, праці, пошкодження майна чи інших інтересів, оплати комунальних послуг (електроенергія, вода та газ) та багатьох інших споживчих питань.

23 вересня Полтава відзначає 78 річницю визволення від нацистських загарбників. Бібліотека-філіал №12 підготувала віртуальну вікторину "Це – моя Полтавщина, це – моя Батьківщина". Чудове місто над Ворсклою подарувало нам  великих українських діячів культури: І. Котляревського, М. Гоголя, П. Мирного, В. Короленка, довгий час тут працювали всесвітньо відомі науковці Ю. Кондратюк, М. Скліфосовський, В. Вернадський, Г. Котельников та інші. Саме на цій благословенній землі в духовній столиці країни, народжувались українська літературна мова, національний театр і класична музика. 

Нехай свято наповнить ваші серця радістю і гордістю за славетне минуле та сьогодення Полтавщини.

Українська поезія славиться своєю ліричністю, емоційністю, мелодійністю.

 «Поезія – це завжди неповторність, 
Якийсь безсмертний дотик до душі».

Слова Ліни Костенко допомагають відкрити свої душі для сприйняття поезії, що стоїть на сторожі рідного слова. Поезія дивовижно багата на українські імена. Ніжна душа нашого народу бринить у слові,  заходить у кожне серце. 

Поетичним словом  працівники бібліотеки-філіалу №5 передають естафету іншим бібліотекам системи, щоб рідна мова безупинно звучала у кожному з нас.

19 вересня виповнюється 110 років з дня народження британського романіста Вільяма Ґолдінґа. "Немає сенсу писати новий роман, який би скидався на попередній", – говорив письменник. Протягом понад 30 років літературної роботи Ґолдінґ написав більше десяти різнопланових романів і повістей. Працівники бібліотеки-філіалу №7 підготували інформацію про життя та творчість письменника.

Його часто вважають песимістом, а сам він називає себе універсальним песимістом та космічним оптимістом, спираючись на те, що Всесвіт – це сукупність людського емпіричного знання, а космос – це все, що нас оточує, включаючи Бога і людину. В своїх романах Ґолдінґ розглядає присутність в людині вродженого зла, що лежить в основі цивілізації, підкреслюючи, що людська схильність до зла є більшою ніж до добра.