Щорічно 14 квітня відзначається досить нетипове й поки що маловідоме свято – Міжнародний день раптового сміху. Бібліотека – філіал №12 пропонує публікацію "Хто часто сміється – тому добре живеться". Це свято вигадав оратор та письменник Іззі Гезелл у 1997 році.

Основна мета даного свята - це нагадати людям, що сміятися треба кожен день. Часто, для того щоб відчути себе більш здоровим, достатньо просто посміятися.

Мабуть, неможливо уявити дитинство без казок. Казка – це цілий світ, де є місце фантазії, пригодам, спокою, затишку. Найприємніші спогади – це читання казки разом з батьками. 

З’явилась можливість урізноманітнити сімейні читання. Національна суспільна телерадіокомпанія України запустила сайт і радіо з аудіоказками українською мовою. Казки різних народів світу начитують актор театру, кіно та дубляжу Євген Малуха, вокаліст гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, учасник гурту DakhaBrakha Марко Галаневич і лідерка гурту «Крихітка» Саша Кольцова, Сергій Жадан та співачка Христина Соловій, хіп-хоп виконавиця Alyona Alyona, співачка Alina Pash, телеведучий Тімур Мірошниченко, Jamala – співачка та багато інших відомих діячів.

Люди з давніх-давен шанобливо ставилися до пернатих друзів та непосидючих помічників - птахів, але мало хто знає, що їм ще й встановлювали пам'ятники. Пам'ятники так просто не зводяться, за ними завжди стоїть якась історія чи подія. І що цікаво, цим відзначають заслуги не лише людей, а й тварин. Бібліотека – філіал №12 пропонує вашій увазі публікацію "Пам'ятники птахам". Що ж такого корисного зробили ці маленькі пернаті друзі, що люди увічнюють їх у бронзі та камені? 

Щоранку, вирушаючи з дому, ми прислухаємось до прогнозу погоди, зробленого синоптиками. Проте вони не завжди можуть з точністю передбачити перебіг погоди протягом дня. А от становлені за віки народні прикмети ніколи не підведуть, треба лише уважніше придивитися до навколишнього світу.

Горобці й голуби у містах і в селах настільки близько живуть біля людей, що спостерігати за їхньою поведінкою не складе ніяких труднощів. Якщо горобці дружно цвірінькають — це на відлигу, якщо ж сидять настовбурчившись або ж купаються у пилюці — незабаром збереться на дощ. Голуби на потепління голосно воркують.

Все життя нас супроводжує колір. Різні кольори по-різному впливають на  наше самопочуття, настрій, емоції. Деякі кольори можуть підвищувати працездатність, інші здатні викликати почуття щастя, радості, спокою, створити атмосферу комфорту і захищеності. Зелений – заспокоює, рожевий – надихає, синій - здатний створити ділову робочу атмосферу, помаранчевий – викликає почуття щастя, жовтий – зігріває. Крім того, колір, як енергія, необхідний нам для підтримання тонусу і має певні лікувальні аспекти. Врешті-решт колір може видавати нас з головою. По тому, яким кольорам ми надаємо перевагу, а які уникаємо, з якими кольорами асоціюємо певні почуття, емоції.

Кожен, тільки почувши слово «криниця», бачить в уяві вербу, а під нею живе джерельце, або дубове цямриння з відблисками води, в якій і вдень купаються зорі, або, журавель, який ніколи не відлітає у вирій. В сиву давнину життя кожного села починалося з криниці. Часто криниця була одна на цілу вулицю або околицю, сюди сходилися всі стежки, тут люди спілкувалися, отримували всю інформацію про життя села.