Сьогодні, 25 січня День святої Тетяни. Вітаємо наших прекрасних, красивих, творчих, надійних, креативних Тетянок з світлим Днем Ваших іменин. Працівники сектору соціокультурної діяльності Полтавської міської централізованої бібліотечної системи підготували для Тетянок вітальну публікацію «Святкуєм День Тетяни із затишком та знаннями». 

 

Обов’язок письменника – розповісти страшну правду, громадянський обов’язок читача – дізнатися про неї. Кожен, хто відвернеться, хто заплющить очі й пройде повз, образить пам’ять загиблих. Василь Ґроссман «Треблінське пекло» (1944)

Голокост – одна з найстрашніших трагедій ХХ століття. У 1933 році до влади в Німеччині прийшов Адольф Гітлер, який затвердив у країні націонал-соціалістичний режим. Цей режим ґрунтувався на нацистській расовій доктрині, згідно з якою німці -"арійці" належать до вищої раси, а євреї вважалися Untermenschen - недолюдьми.

Він вважає, що поезія – жанр доволі маргінальний, і вірш може написати кожен. Як доказ, студентам Острозької академії, у якій викладає курс «Літературна творчість», Олександр Ірванець розповідає історію про сеньйориту Велескес: жінку, яка ще за молодих років написала пісню «Бессаме мучо», а все життя пропрацювала медиком…

Олександр Ірванець – один з головних іроністів української поезії, але посеред веселих або знущальних текстів часом несподівано постає абсолютно зворушлива лірика…

24 січня всі «солодкоїжки» і просто не байдужі до морозива люди відмічають Міжнародний День ескімо. Бібліотека-філіал №12, як і всі, дуже любить ескімо. І запрошує вас приєднатися до цікавої інформ-хвилинки присвяченій саме ескімо. 

Саме 24 січня 1922 року хазяїн магазину солодощів в містечку Онава в штаті Айова (США) Христиан Нельсон отримав патент на цей солодкий продукт. Існує така легенда, що сам Нельсон випадково облив брикетик вершкового морозива шоколадною глазур’ю – і в результаті, те, що вийшло він і назвав «Eskimo Pie» (ескімоський пиріжок). 

22 січня ми відзначаємо справді історичну подію в житті нашого народу - День Соборності України. І у зв’язку з цією знаменною датою, ангажуємо вас, шановне товариство, переглянути нову сінематографію Полтавської книгозбірні №9!

Отож, наш уявний «IV Універсал Pictures» та працівниці бібліотеки-філії №9 являють світу свою коротеньку картину «Українська Соборність: минуле і майбутнє».

День Соборності України — національне свято України, що відзначається щороку 22 січня. Сьогодні соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовне єднання всього населення країни незалежно від національності.

Соборність — це забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, міцний фундамент для побудови процвітаючої демократичної національної держави. Здобутки попереднiх поколiнь продовжують своє життя в поколiннях прийдешнiх. Вони допомагають, пiдтримують зберiгати найсвятiше — пошану до наших батькiв, дідів, справу боротьби за Українську державу.