Промайнуло повне пригод, цікавих справ, веселих сюрпризів та нових друзів літо. Гаслом цьогорічної міської бібліотечної  Програми «Літні канікули з книгою» по організації літнього читання дітей стало «Літо на 12 балів».   І хоча постійні  учасники програми – бібліотека-філіал №6, 6ібліотеки-філіали  для дітей №9,10,12,13  були змушені коригувати свої плани, адже в приміщеннях цих бібліотек проводилися  ремонти, це не стало на заваді творчій праці бібліотекарів по організації літнього дозвілля дітей. Посмішки і просто гарний настрій, різноманітні пізнавальні  заходи   були спрямовані на те, аби літній відпочинок юних полтавців  був цікавим і корисним. Отже, на скільки балів провели літо наші користувачі та їх батьки – покажуть  підсумки цьогорічної роботи за програмою.

 

В листопаді у курортному Буковелі відбулась неймовірна зустріч друзів IREX.  Рада з міжнародних досліджень та обмінів протягом кількох останніх років проводила суспільно важливі проекти у співпраці з патрульною поліцією, бібліотеками, громадськими організаціями зі всієї України. 

Працівники бібліотеки-філії №9 Полтавської міської ЦБС, завдяки підтримці IREX,  взяли участь у програмі співпраці поліції та громади ПОЛіС, надихнулись матеріалами гендерної вечірки «Мені фіолетово» та квесту «Ціна свободи» і втілили цікаві тематичні заходи… Отже, настав час пошуку майбутнього!

23 вересня - в День міста Полтави в центральній міській бібліотеці у рамках фестивалю "Майстерня міста. Моя Полтава - моє майбутнє" відбулося свято "Повір у себе". Головними складовими цього свята були турніри з рекреаційних видів спорту. Організатор змагань - Полтавська районна державна адміністрація.

Проведенню свята, що надало можливість людям з інвалідністю серед інших спортсменів випробувати себе в інтелектуальних видах спорту і здобути перемоги, посприяв Інститут розвитку міста, завдяки якому в бібліотеці є нові комплекти шахів і шашок. 

21 вересня завдяки зусиллям працівників, читачів та волонтерів бібліотеки-філії №9 на майданчику біля бібліотеки відбулось Свято дітей та сім’ї  «Бібліоподвір’я за родинне дозвілля!». Веселий розважальний захід пройшов в рамках урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста», який проходив у Полтаві з 20 по 23 вересня.

А щоб дозвілля маленьких та дорослих друзів бібліотеки стало ще цікавішим, нам не можна було обійтись без допомоги спонсорів. Справа у тому, що у Полтаві реалізується проект «Інтегрований розвиток міст в Україні», виконавцем якого є німецька урядова компанія GIZ, фінансують його уряди Німеччини та Швейцарії, а реалізує проект у нашому місті Полтавська міська рада та «Інститут розвитку міста».

У рамках проекту "Інтегрований розвиток міст в Україні", який виконується німецькою урядовою компанією, у полтавській міській бібліотеці-філіалі №7 діяла майстерня по виготовленню еко-торбинок. Шили і вишивали сумочки багаторазового використання з нешкідливих для довкілля матеріалів, якими можна замінити поліетиленові пакети, бібліотечні активістки, учасниці гуртка "Українські вечорниці", який веде завідувачка бібліотеки Людмила Заливча. І сама Людмила Олександрівна немало попрацювала над створенням красивих і зручних для використання еко-сумок.

Користувачі дитячих бібліотек Полтавської міської ЦБС провели літні канікули на книжкових островах. Саме під таким гаслом проходили цьогорічні літні читання у бібліотеках міста в рамках міської бібліотечної Програми «Книжкова естафета сонячного літа». Працівники системи використали цю додаткову можливість для залучення дітей до книги і читання, були створені простори творчості та приємного спілкування з літературою для всіх бажаючих. У планах бібліотечних працівників на час великих літніх вакацій була організація дозвілля дітей, проведення різноманітних заходів у веселій пізнавально-ігровій формі. Подивимось на результати.