cbs as

Бібліотека - це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам'ятаємо, що у давнину бібліотеку називали "дім життя", "притулок мудрості", "аптека для душі".

                                                              В.Сухомлинський

konkurs bibl roku height

Бібліотеки Полтави сьогодні – це громадсько-публічні заклади з різноманітними функціями, які посідають важливе місце в інфраструктурі знань та соціокультурному просторі міста. Щорічно міські бібліотеки відвідує понад 51 тис. членів громади м.Полтави.

Працівники бібліотечних закладів знають і розуміють потреби громади. Про це свідчать наші ініціативи, проектна діяльність, спрямована на впровадження інновацій у бібліотеках.

На рахунку працівників полтавських бібліотек такі вдало впроваджені проекти, як участь у партнерстві з УБА проекті світового масштабу, реалізованому Фундацією Білла та Мелінди Гейтсів – «Бібліоміст», інших проектах від Ради Міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), проекті Міжнародного фонду «Відродження» в рамках Антикризової гуманітарної програми та ін. Важливим етапом в розвитку міських бібліотек стала участь в місцевих проектах Бюджету участі: в 2018 році реалізований проект-переможець по створенню коворкінг-центру в бібліотеці-філіалі №1, в 2019 році реалізований проект бібліотеки-філіалу № 4 по облаштуванню літературно-мистецького простору для зустрічей, творчості, самореалізації полтавців та гостей міста (БібліоХаб). В 2020 році реалізовано створений спільно з ГО «Промінь світла Полтавщини» проєкт «Дитячий креативний простір B-zone» програми «Спільнокошт» фонду «Відродження». 

Нині бібліотеки централізованої системи мають добірку творів сучасних українських та полтавських літераторів, фонд постійно оновлюється новинками світової та вітчизняної літератури. Бібліотеки були й є осередками спілкування творчих людей: письменників, художників, музикантів. Працівники бібліотек підтримують контакти з державними установами та громадськими організаціями міста, творчими спілками Полтави й області. 

Бібліотечні заклади стали місцем зустрічей з сучасними українськими письменниками. В стінах бібліотек в 2021 році реалізується мініпроєкт-переможець Бюджету участі 2019 року «ЛітОрбіта «Письменницькі Таємниці».

В 2021 році Централізована бібліотечна система міста збільшилась на 15 бібліотек: завдяки створенню міської територіальної громади до нас приєднались бібліотеки Полтавського району. 

Бібліотеки Полтави сьогодні — це майданчики для інтерактивного спілкування дорослих і дітей. 17 міських бібліотек є учасниками мережі хабів цифрової освіти, тут надають всім бажаючим безкоштовний доступ до мережі Інтернет по власній мережі та по Wi-Fi.

Сьогодні централізовану бібліотечну систему міста Полтави очолює заслужений працівник культури України, нагороджена відзнакою УБА «За відданість бібліотечній справі» Дузенко Таміла Андріївна.

 


До ваших послуг:

Бібліотека-філіал для дітей №14

селище Крутий Берег, вул. В. Капніста 40

14

Бібліотека-філіал для дітей №15

селище Вакуленці, вул. Довга 84а

logo openbook

Бібліотека-філіал для дорослих №16

селище Івонченці, вул. Волонтерська 39б

16

Бібліотека-філіал для дорослих №17

селище Рибці, вул. Артільна 31

17

 

Ми розташовані:

 
Полтавська міська ЦБС
36021 вул. Алмазна 6/11
Полтава, Україна
тел. (0532) 633-323
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.