- Деталі
- Автор: Н.П.Пономаренко
- Перегляди: 50
Інформаційний список
В Законі України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. визначено, що безробіття – це соціально-економічне явище, за якого частина осіб не має змоги реалізувати своє право на працю та отримання заробітної плати (винагороди) як джерела існування.
Який реальний рівень безробіття в країні і що наразі з українцями, які втратили роботу, за рахунок чого вони виживають? Карантин, війна, внутрішньо переміщені особи. Щоденно тисячі українців втрачають роботу.
Виникає необхідність пошуку ефективних шляхів подолання цього явища.
Дізнатися про те, як вирішуються ці проблеми на ринку праці України допоможе підготовлений інформаційний список.
- Деталі
- Автор: Н.П.Пономаренко
- Перегляди: 56
Інформаційний список
Досить часто ми сьогодні чуємо, що Україні потрібно досягти ґендерної рівності. А що це таке? Це підхід, у основі якого рівні права для представників різних статей, тобто, для чоловіків та жінок.
Ґендерна рівність означає, що всі людські істоти мають свободу для розвитку своїх особистих здібностей та свободу вибору без обмежень, пов’язаних із жорстко закріпленими гендерними ролями. Тобто різна поведінка, прагнення та потреби жінок і чоловіків враховуються, оцінюються й підтримуються рівним чином. (Європейська Комісія, 2004).
Рівність між жінками та чоловіками розглядається як питання прав людини. Забезпечення ґендерної рівності є серйозним ресурсом економічного та соціального розвитку та безпеки, який в Україні поки що використовується недостатньо.
Дізнатися, що заважає чоловікам і жінкам у рівнозначній реалізації своїх прав, що вже зроблено для того, аби змінити ситуацію в нашій країні, вам допоможе запропонований інформаційний список.
- Деталі
- Автор: Н.П.Пономаренко
- Перегляди: 99
(До 150- річчя від дня народження)
Біобібліографічна довідка
"Усіх, хто на цілій Україні не за нас, той проти нас. Україна для українців і доки хоч один ворог чужинець лишиться на нашій території, ми не маємо права покласти оружжя." М.Міхновський
31 березня 2023 року виповнюється 150 років від дня народження правника, публіциста, засновника самостійницької течії українського руху.
…На роки життя Міхновського випало піднесення українського національно-визвольного руху, який переріс в Українську революцію і привів у січні 1918 р. до проголошення незалежності України. Але, разом з тим, в останні роки свого життя Міхновський став свідком поразок Української революції, в результаті яких була втрачена державність.
Полтавці мають знати, що у нашому місті не тільки був, а й зачитував до громади доленосний маніфест "Самостійна Україна" ідеолог українського націоналізму Микола Міхновський. Цей документ став своєрідним дороговказом для наступних поколінь борців за волю України.
Дізнатися більше про принципову людину, справжнього патріота України, який закликав «шанувати діячів рідного краю» допоможе матеріал біобібліографічної довідки:
- Деталі
- Автор: Н.П.Пономаренко
- Перегляди: 145
Попереджувальна довідка
На жаль, в Україні існує комплекс обмежень для різних груп населення у можливостях безбар’єрного доступу до інфраструктури, транспорту, зайнятості, освіти, отримання публічної інформації, послуг із боку держави та бізнесу тощо. Як же їх подолати? В 2021 році в країні була затверджена Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні, якою передбачено створення рівних умов для реалізації прав всіх груп населення незалежно від соціального статусу, етнічного походження, віку, статі, ментальної чи фізичної інвалідності, та на забезпечення безперешкодного доступу всіх груп населення до різних сфер життєдіяльності. Як сьогодні, під час воєнного стану вирішується ця проблема?
- Деталі
- Автор: Н.П.Пономаренко
- Перегляди: 137
Бібліографічний огляд літератури
Від чого залежить здоров’я людини? Спадковість, навколишнє середовище, натуральна їжа, емоційний стан чи інші складові? Включені в даний огляд видання поєднує головна мета - навчити читача відчувати свій організм, допомагати йому зберегти здоров’я. Допоможуть в цьому знання з основ медицини, психотерапії, основ здорового харчування.
Видання, представлені в даному огляді, відділ обслуговування Центральної бібліотеки та бібліотека-філія №5 отримали як учасники україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» у 2022 р. та за програмою поповнення бібліотечних фондів-2021 від Українського інституту книги.
- Деталі
- Автор: Н.П.Пономаренко
- Перегляди: 134
Інформаційна пам’ятка
2014 року росія окупувала Крим. Ключові міжнародні організації, у тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії росії та назвали анексію Криму незаконною. Щодня наші Збройні Сили України звільняють окуповані території України від загарбника. Настане день і Крим теж буде вільним від російського вторгнення, Адже Крим – це Україна!
«Український та кримськотатарський народи єдині в плані боротьби за відновлення суверенітету, повернення Криму, захисту прав людини на тимчасово окупованих територіях. Це надзвичайно важлива єдність, яка робить нас сильнішими, дає не забути про цю агресію вчинену нашими сусідами, але окрім цієї єдності нам не можна забувати про діалог культур, про поглиблення наших зв`язків. Нам потрібно відкривати один одного. Нашим обом народам потрібно знати, наскільки глибоко сплітається наше коріння» - голова Українського інституту національної пам`яті Антон Дробович.