24 серпня – День Незалежності України

Бібліопікнік

nezalejnist1

Форма заходубібліопікнік – розрахована на широкий загал користувачів і припускає участь в ньому як дорослих так і дітей. Можливо  також провести його як захід сімейного формату «просто неба» -  на майданчику поруч з бібліотекою. Для такого варіанту слід продумати, які руханки бібліотека може запропонувати учасникам бібліопікніка. Важливо також продумати заходи безпеки, зокрема, ознайомити присутніх з можливими шляхами евакуації на випадок повітряної тривоги та дотримуватись протиепідемічних правил.

Попереджувальна довідка

31 травня 2022 року Верховна рада проголосувала за законопроект №5864, яким в нашій державі встановлюється нове свято – День Української Державності.

Як наголосив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, цей законопроект є логічним продовженням Указу Президента «Про День Української Державності», який Володимир Зеленський підписав під час святкування 30-ї річниці Незалежності України. 25 серпня 2021 року глава держави вніс до парламенту законопроєкт №5864 щодо встановлення Дня Української Державності. Він визначив його як невідкладний, проте Верховна Рада підтримала цю ідею вже в розпал війни, яку розпочала проти України росія.

Вебліографічний список

den nayki

Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначається День науки. Список, адресований широкому загалу користувачів і містить інформацію з друкованих видань та електронних ресурсів.

Вебліографічний список 

dimarov

Анатолій Дімаров. Популяризатор радянського способу життя? Улюблений письменник селянства? Патріарх українського шестидесятництва? Хто з читачів поважного віку не пам’ятає творів цього автора. З життєвим та творчим шляхом нашого земляка знайомить інформація, зібрана в запропонованому списку.

Список адресований широкому загалу користувачів і містить відомості з друкованих видань та електронних ресурсів.

Вебліографічний список

ulianenko

Список адресований широкому загалу користувачів і містить інформацію з друкованих видань та електронних ресурсів.

МИХАЙЛО ОМЕЛЯНОВИЧ ГАВРИЛКО (05.09.1882 - 1920)

До 140-річчя від дня народження Михайла Гаврилка – скульптора, поета, вояка, автора першої шевченкіани

«Михайло Гаврилко цікавий ще й тим, що він тісно пов'язав своє життя з двома українськими світами, які лежали під Австро-Угорською та Російською імперіями. Між цими світами так чи так завжди вібрувала сила кровного поклику, і Гаврилко став уособленням цього взаємотяжіння, а відтак і передвісником Соборної Української Держави». (Василь Шкляр) 

Полтавський край щедро обдарував українську культуру талановитими людьми. Письменник Юрій Липа планував написати про Михайла Гаврилка повість, тому що вважав,що «Гаврилко завжди буде цікавий для українців, як довго буде українська земля, бо він виріс з цієї землі». На жаль, Юрій Липа не здійснив своїх намірів, і довгий час ім’я творця першої скульптурної шевченкіани залишалося поза межами історії українського мистецтва.