Вебліографічна довідка

semenko

Михайль Семенко – видатний український поет, основоположник і теоретик панфутуризму, організатор кількох футуристичних угруповань, представник «розстріляного відродження». Народився 31 грудня 1892 року в селі Кибинці на Полтавщині.

Замолоду став прихильником нового напрямку в літературі – футуризму. Він заперечував попередній художній досвід, відмовився від будь-яких авторитетів, від «хуторянського і провінційного» мистецтва. Його творчість була сповнена урбаністичними мотивами, мовними експериментами.

Семенко написав півтора десятки поетичних збірок, редагував півтора десятки періодичних видань. Він – редактор сценаріїв багатьох фільмів.

27 квітня 1937 року Михайля Семенка заарештували за участь в Українській фашистській організації, якої насправді не існувало. 27 жовтня 1937 року його розстріляли в київській в’язниці. Михайль Семенко був посмертно реабілітований в 1957 році.

Бібліографічна довідка знайомить користувачів з життям і літературною творчістю поета-футуриста.

24 серпня – День Незалежності України

Бібліопікнік

nezalejnist1

Форма заходубібліопікнік – розрахована на широкий загал користувачів і припускає участь в ньому як дорослих так і дітей. Можливо  також провести його як захід сімейного формату «просто неба» -  на майданчику поруч з бібліотекою. Для такого варіанту слід продумати, які руханки бібліотека може запропонувати учасникам бібліопікніка. Важливо також продумати заходи безпеки, зокрема, ознайомити присутніх з можливими шляхами евакуації на випадок повітряної тривоги та дотримуватись протиепідемічних правил.

Попереджувальна довідка

31 травня 2022 року Верховна рада проголосувала за законопроект №5864, яким в нашій державі встановлюється нове свято – День Української Державності.

Як наголосив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, цей законопроект є логічним продовженням Указу Президента «Про День Української Державності», який Володимир Зеленський підписав під час святкування 30-ї річниці Незалежності України. 25 серпня 2021 року глава держави вніс до парламенту законопроєкт №5864 щодо встановлення Дня Української Державності. Він визначив його як невідкладний, проте Верховна Рада підтримала цю ідею вже в розпал війни, яку розпочала проти України росія.

Вебліографічний список

den nayki

Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначається День науки. Список, адресований широкому загалу користувачів і містить інформацію з друкованих видань та електронних ресурсів.

Вебліографічний список 

dimarov

Анатолій Дімаров. Популяризатор радянського способу життя? Улюблений письменник селянства? Патріарх українського шестидесятництва? Хто з читачів поважного віку не пам’ятає творів цього автора. З життєвим та творчим шляхом нашого земляка знайомить інформація, зібрана в запропонованому списку.

Список адресований широкому загалу користувачів і містить відомості з друкованих видань та електронних ресурсів.

Вебліографічний список

ulianenko

Список адресований широкому загалу користувачів і містить інформацію з друкованих видань та електронних ресурсів.