4 березня у центральній бібліотеці міста Полтави цікаво і творчо  пройшов другий, міський етап конкурсу «Найкращий читач Полтавщини». Інтелектуальні змагання тих, хто переміг у першому етапі, відбувалися  в рамках 16-го Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія 2020». 

Участь у змаганнях на звання найкращого читача міста Полтави брали учні 6 – 7 класів, яких делегували на участь у другому етапі конкурсу «Найкращий читач» школи та міські бібліотеки-філіали. 

20 квітня в Центральній міській бібліотеці відбувся другий етап обласного конкурсу "Найкращий читач Полтавщини", який проходить у рамках Всеукраїнського конкурсу дитячого читання ""Книгоманія - 2018". 

За умовами конкурсу, учасники мали представити від 6 до 10 улюблених книжок, які не входять у шкільну програму.  Журі розглядало їх читацькі щоденники. На вибір журі конкурсант мав розповісти про свою улюблену книжку, пояснити, чим вона зацікавила, чому навчила. Виступи оцінювалися за критеріями: розуміння змісту, яскравість подання інформації про книгу і т.д. 

Серед інших малих проектів міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі)» 2017-2018 рр. переміг проект, за яким у міській бібліотеці-філії №1 незабаром буде створений Коворкінг центр молодіжних ініціатив. Тут будуть встановлені комп’ютери, діятиме Wi-Fi зона. Користувачі бібліотеки матимуть можливість безкоштовно користуватися комп’ютерами й Інтернетом.  Це загальноміська локація, де кожен бажаючий зможе працювати, знайомитися з новими людьми, навчатися.

5 грудня є  Міжнародним днем волонтера. У всьому світі високо оцінюється  роль і значення волонтерів незалежно від того, якою конкретно діяльністю вони займаються. А в бібліотеці-філіалі №7 волонтером може стати будь-хто незалежно ще й від віку. 

Волонтерська робота уже протягом трьох років поспіль була одним із пріоритетних напрямків роботи в бібліотеці, а в рамках реалізації проекту «Волонтерство – це поклик душі» було створено волонтерський загін «Невтомні бабусі». 

Бібліотека-філіал № 7 Полтавської міської централізованої взяла участь у першому Загальноукраїнському конкурсі кращих проектів у сфері освіти дорослих в рамках Європейського року освіти дорослих-2017. Завідувач бібліотеки Заливча Людмила на  Форумі неформальної освіти дорослих «Освіта дорослих і розвиток громадянського суспільства», який відбувся 2–3 листопада у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український Дім» в місті Києві, отримала сертифікат учасника конкурсу за етноосвітній проект «Цілющі джерела українських традицій» про створений при бібліотеці центр навчання та дозвілля для людей поважного віку міста Полтави.

В червні відбулося підведення підсумків конкурсу електронної презентації бібліотеки «Візитна картка бібліотеки ЦБС». Журі, очолюване директором ЦБС Дузенко Т.А., визначило переможців.

Серед бібліотек для дорослих Полтавської міської ЦБС перемогу здобув колектив бібліотеки-філіалу №2