Українська кухня завжди була дуже різноманітною. Щедрі лани та родючі землі давали змогу українцям вирощувати різноманітні сільськогосподарські культури, такі як жито й пшениця, на пасовиськах завжди паслася худоба, в лісах росли гриби, ягоди, а також водилося багато звірів. Річки, озера та моря завжди були багаті на рибу. Тож українці могли користуватися всіма дарами природи. Також в українській кухні налічується безліч напоїв за старовинними рецептами.

І в піснях, і в казках, і у мові, і в самих старовинних смаколиках – скрізь знайшло відображення українське кулінарне мистецтво.

В бібліотеці-філії №10 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ експонується виставка малюнків «Ігри світла та кольору». На виставці представлені творчі роботи вихованців Полтавської дитячої художньої школи. Автори малюнків – діти віком від 9 до 14 років. Роботи юних художників виконані під керівництвом викладача Вадима Коваля.

Діти продемонстрували своє бачення різних тем. Малюнки найрізноманітніші: портрети, натюрморти, абстракції, з різними техніками виконання та багатством барв. Кожен з цих малюнків – це відображення сприйняття дитиною навколишнього світу.

Якщо людина хоче вишивати,
Знайдеться в неї голка, нитка, час...
Зуміє всі відтінки підібрати,
Й шедеври вийдуть з-під руки не раз
 

Бібліотека, книга, читач – слова змістовно пов'язані. Кожна бібліотека пишається не тільки своїми книжковими фондами і їх постійним поповненням, а і своїми читачами. Користувачі бібліотеки-філії №3 – привітні, виховані, освічені та творчі. Про кожного можна сказати багато гарних слів, а про декого просто неможливо не розповісти на своїх Інтернет сторіночках.

Серед традиційних свят в українській культурі є свято Великодня. Воно вважається найсвітлішим, найважливішим святом весни й пов’язують його з Воскресінням Христовим, яке розкриває радість перемоги Божого Сина над смертю й вічним забуттям. У Воскресінні християни вбачають підтвердження життя після смерті, що і є основним змістом святкування. 

Великдень нині символізує загальне відродження й оновлення. Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами, збагачуватися духовно, допомагати ближньому, дарувати надію і підтримувати віру в серцях на щасливе і радісне майбутнє. Сьогодні в умовах війни Великдень – це не лише весна, з цим святом пов’язані надії кожного українця на нашу Перемогу та відродження України.

Наближається світле і радісне свято життя – Великдень. Люди в ці дні радіють теплу, сонцю, життя знову бере гору над холодом, зимою та злом! Ми не можемо уявити собі Великодня без паски та писанки. Адже яйце – це джерело життя і символ сонця, тому і розмальовували яйця різними орнаментами та яскравими насиченими кольорами.

От і в нашій бібліотеці-філії №12 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ представлена святкова виставка художнього текстилю «Веселкові візерунки» учнів 2-3 класів ПДХШ. У своїх роботах діти майстерно втілили свої художні задуми та вміння про Великдень.

Спілкування з природою дає нам радість, бо природа – це невичерпне джерело краси, яка не може залишити байдужою навіть найчерствішу людину. Найчисленнішу частину живої природи становлять тварини. Нині на нашій планеті налічується близько 2 мільйонів видів тварин, а от рослин – у п'ять разів менше.

Світ тварин сповнений розмаїття форм і кольорів. Ми, дорослі, точно знаємо, який вигляд мають представники фауни. А як їх уявляють діти? Фантастичними кольоровими рибами не здивуєш, мабуть, нікого. А от можете, припустимо, уявити різнокольорову таксу або пелікана? Щоб побачити барвистих тварин, варто завітати до читальної зали бібліотеки-філії № 7 на виставку творчих робіт «Чарівний світ тварин» учнів Полтавської дитячої художньої школи (викладач Мирослава Фісун).