Гриби знали і вживали ще з давніх часів. Коли чуєте слово «гриби», ви, напевно, уявляєте козубець, наповнений підберезниками, підосичниками, маслюками чи білими грибами.

Грибникові-початківцю потрібно пам’ятати, що збирати можна тільки добре відомі гриби. Як відрізнити під час збирання їстівні гриби від отруйних? Насамперед треба ознайомитися з головними видами грибів, а перші пошуки починати під керівництвом досвідчених грибників.

Багатюща історія нашого народу. Здавна повелося, що воїни захищали нашу рідну землю від ворогів. Військові традиції, звичаї передаються з покоління в покоління, їм належить важливе місце у вихованні майбутніх громадян – патріотів своєї держави. 

Героїчні сторінки в нашу історію вписали запорожці - степові лицарі, оборонці української землі. Тож згадаємо козаків, які колись безкрайніми степами літали, шаблями ворогів змітали, на чайках по Дніпру гуляли, в Стамбул звертали. Козацький дух зароджувався тяжкої години, коли наші землі окупували литовські, польські, угорські, турецькі й татарські війська.

Тема козацтва залишається актуальною і в наш час. Тому, що козацтво – легендарне минуле українського народу. Його святиня, синонім свободи, людської і національної гідності, талановитості, патріотизму.

Бібліотека-філіал №  11 Полтавської міської ЦБС пропонує книжкову виставку «А ми тую славу козацьку та збережемо», присвячену Дню Українського козацтва.

Кожного року фестиваль «Майстерня міста» дарує полтавчанам багато емоцій, позитиву і натхнення. Сучасно обладнані бібліотеки стають не лише платформою для його заходів, а й активними учасниками процесу, всіляко сприяючи жителям міста в участі і організації майстер класів, персональних виставок, зустрічей з майстрами художнього та декоративно-прикладного мистецтва.

Така виставка на період фестивалю діяла і в бібліотеці-філіалі №1. Нам здалися креативними для «Майстерні міста» речі, виготовлені читачкою Тетяною Євгеніївною, які вона надала нам для її організації. Це – крихітна частка домашньої колекції, але й вона вказує на вишуканий стиль виконавці.

 
Моя Полтаво, ти благословенна!
З твоїх джерел натхнення спраглі п’ють,
Добра й любові сходять мудрі зерна…
Твоїх дітей у світі впізнають. 
 
                         Марія Бойко

 

Наша красуня Полтава чарівна будь-якої пори, але особливого шарму вона набуває восени. Як кожна жінка, вона стає ще гарнішою на свій день народження. В цьому році полтавці святкують 77-річницю з дня визволення міста від фашистських загарбників. З нагоди свята бібліотека №12 підготувала ряд заходів, серед яких тематичний перегляд «Шлях до визволення Полтави» та фотовиставку «Полтава- красиве місто зі своєю історією».

Перегляд світлин та публікацій тих часів – це своєрідний екскурс в історичне минуле нашого міста, що відображає Полтаву в часи окупації. Саме в цей тяжкий період в місті було зруйновано майже 95 % всіх будівель. Війна залишила незагоєні рани мешканцям Полтави.