«У книгах ми знаходимо те, про що не наважуємося говорити з іншими, а часом і з самими собою. В цьому й полягає найважливіша роль літератури – полегшити нашу самотність» 
Ален де Боттон (британський письменник, філософ)

Новий рік для читачів бібліотеки-філіалу №5 розпочався з подарунків, ми отримали 150 нових книг. Це пригодницькі романи і дитячі детективи, фентезі і романтичні історії, казки і історичні твори, а також безліч пізнавальної літератури. Всі книги вже розміщені на полицях і чекають своїх читачів!

Кожна людина володіє багатьма талантами, потрібно тільки захотіти їх помітити, дати змогу їм проявитися. Тому, ніколи не кажіть «не можу», обов’язково спочатку спробуйте, а потім виносьте остаточний вердикт.

Щоб допомогти вам знайти ваші приховані таланти, пропонуємо познайомитися з книжковою виставкою «Весела майстерня», яка працює зараз у бібліотеці-філіалі №11 Полтавської міської ЦБС. На ній зібрані книги з вишивання, бісероплетіння, мистецтва оригамі, різьблення по дереву та інші.

Кожна пора року дивна по-своєму. Ми маємо можливість спостерігати неповторні пейзажі і милуватися явищами природи. З приходом нового сезону навколишній світ набуває нових барв. Погода впливає на наш настрій. Всі пори року асоціюються зі святами, відпусткою чи канікулами. Зима – одночасно сувора і прекрасна пора. Нещодавно зимова стихія накрила Полтаву. Майже добу без упину йшов рясний сніг. Як тільки на землю опускаються перші сніжинки, наше місто занурюється в зимову казку. Ніхто не залишається байдужим до чарівного пейзажу, запанувала атмосфера новорічних свят. Вітрини магазинів рясніють прикрасами та новорічними подарунками, на вулицях виблискують різнокольорові вогні. Душа кожної людини потребує чуда. Зимовий вечір, тихе кружляння сніжинок…

Зима вступила у свої законні права, сніг встиг порадувати красою. Тривають новорічно-різдвяні свята та зимові шкільні канікули. А з книгами зима затишніша й цікавіша. Це чудовий час, щоб зануритись в казкову атмосферу різдвяних історій під час затишних сімейних вечорів. Книжки допоможуть створити казковий настрій очікування маленького різдвяного дива. На наших книжкових поличках є чимало натхненних та сповнених магії дитячих книжок. Це книги, що даруватимуть святковий настрій і малечі, і дорослим. Адже спільне читання – це завжди свято!

Роман «Ожинова зима» - чудовий сучасний роман, написаний американською письменницею Сарою Джіо. Він приваблює не тільки незвичайною назвою та чудовим оформленням, а й цікавим сюжетом про загублені в минулому сімейні таємниці і, звичайно, про кохання. Дивовижна історія, побудована на справжніх людських почуттях.

Сара Джіо народилася в 1978 році в Бейнбрідж Айленді (острівне містечко поблизу Сіетла). Мальовнича природа та природний талант спонукали її до творчості. Сара з дитинства писала короткі розповіді та історії, які гарно оформляла та дарувала рідним і друзям.

Петер Хьоґ — відомий сучасний данський письменник, чиї твори перекладено понад 30 мовами. Його книжки виходять мільйонними накладами.  «Смілла та її відчуття снігу» — найвідоміший твір письменника, який одразу після публікації став бестселером. За його сюжетом було створено художній фільм. 

Роман, написаний автором-чоловіком від імені жінки, приніс письменникові світову популярність і кілька літературних нагород. Оповідь ведеться від першої особи Смілли Кваавігаак Ясперсен – датчанки родом із Гренландії, тридцяти семи років, вченого-гляціолога, яка сама себе характеризує так: «Я не досконала. Мені більше подобається сніг і лід, ніж любов». Книга знаходиться у відділі організації та використання єдиного фонду ЦБС.