Без захоплень і хобі – жити нецікаво. До того ж, психологи стверджують, що справа до душі наповнює людину позитивними емоціями та підвищує настрій. Тому і медики, і психологи радять мати таку. Серед великого переліку різних хобі риболовля стоїть на одному з верхніх щаблів, бо це захоплення масове.

Взимку холодно. А влітку риболовля дуже приємна. Кому ця справа до вподоби, легко і о 4-й ранку прокидається. Адже на рибалці радієш не тільки улову, а й довколишній красі, насолоджуєшся природою, світанком, дихаєш чистим повітрям. До речі, зварена на березі річки юшка особливо смачна.

Сучасні люди часто читають лише стрічку у Facebook чи Twitter. І дарма, адже читання має просто неймовірну кількість плюсів. Вчені довели, що пережитий життєвий досвід робить нас набагато щасливішими, ніж матеріальні речі. Так, наприклад, британські вчені з університету Сассексу довели, що читання заспокоює краще, ніж прослуховування музики, прогулянка чи чашка гарячого чаю! Для того, аби зменшити стрес на 68% достатньо лише шести хвилин зосередженого читання. Читаючи книги, художні, соціальні або психологічні, ми формуємо наш характер, незалежно від віку. Оцінюючи позитивні і негативні якості героїв, ми зіставляємо дії героїв із нашою власною поведінкою. А це означає, що читаюча людина набагато більше схильна до роздумів над тими рішеннями, які вона вже прийняла, або які стоять перед нею. Якщо хочете покращити свою пам’ять – читайте кожної вільної хвилини. Читання зміцнює «м’язи пам’яті», так само, як і підняття ваги для спортсменів.

Виставку-вшанування ми присвячуємо світлій пам’яті Івана Миколайовича Моцара – сучасного українського літератора – прозаїка, літературного критика, гумориста, художника-карикатуриста. Сьогодні ми звертаємось до пам’ятних сторінок його життя і книг, численних публікацій, бо там його думки, надії, ідеали, його світ, який він так любив і по-своєму розумів.

Як новеліст, нарисовець, фольклорист, художник він друкувався в багатьох періодичних виданнях та колективних збірках.

У переддень Всесвітнього дня океанів у бібліотеці-філіалі №9 була відкрита тематична виставка-вітрина. До уваги малих та дорослих користувачів бібліотеки найцікавіші енциклопедії про світ океанів та морів, риб та інших морських мешканців, а любителі пригод знайдуть для себе цікаві художні видання з морської серії класичної літератури.

Презентація виставки відбулась для відвідувачів читальної зали 7 червня, а в подальшому слугуватиме як цікава фотозона для усіх наших читачів. Деякі малята вже встигли познаходити на виставці  справжні підводні скарби. Крім цікавих книжечок, серед водоростей можна знайти барвисті камінці і мушлі, ласти, морські сітки й канати… А також подивитись на морські простори в підзорну трубу, знайти всі моря й океани на глобусі.

Журнал «Країна» – один із найчитабельніших періодичних видань бібліотеки-філіалу №11. Заснований у 2009 році підприємством ТОВ «Видавничий дім Нова інформація». Перший номер журналу вийшов 27 листопада того ж року. 

Цей журнал виходить щочетверга на 52 сторінках. У ньому подають найважливіші новини України та світу. В розділах: «Події», «Оцінки», «Люди та речі» порушують найважливіші суспільно-політичні питання. Там знайдете актуальні інтерв’ю й гарячі спецтеми. Змістовні репортажі. Враження від захоплюючих подорожей і розповіді на історичну тематику. Матеріали в «Країні» написані живою мовою.

Природа – це світ, що з перших днів виховує, живить людину. Людина відрізняється від тварини тим, що здатна відчувати навколишнє середовище, розуміти неповторність і цінність усього живого.

Людина, яка відчуває красу і тендітність живої природи, завжди сприймає свій фізичний та еволюційний зв’язок з нею, свою відповідальність за її цілісність і збереження.