Василь Шкляр народився 10 червня 1951 року під волоським горіхом у Холодному Яру (село Ганжалівка Лисянського району Черкаської області).

Друкувати свої твори почав ще школярем, з 1967 року. Окремими виданнями вийшли книжки прози "Перший сніг" (1976), "Живиця" (1982), "Черешня в житі" (1983), романи "Праліс" (1986), "Ностальгія" (1989), "Ключ" (1999), "Елементал" (2001), "Кров кажана" (2003), "Залишенець" ("Чорний Ворон", 2009) та ін.

Сьогодні Василя Шкляра називають батьком українського бестселера. Кожен його роман викликає неабиякий резонанс у суспільстві. Тираж "Чорного Ворона" уже сягнув за 150 тисяч. Культовий роман "Ключ" нещодавно витримав десяте видання. Постійно перевидаються романи "Елементал", "Кров кажана".

«Ми не маємо права споживати щастя, не роблячи його» Бернард Шоу

Зараз емоційний інтелект цінується чи не більше за точні та практичні знання. У цьому немає нічого дивного, щоб існувати у соціумі потрібно, перш за все, розуміти та поважати один одного. Як подолати безнадію та бути чесним із собою та людьми навколо? Ми живeмo в пapaдoкci пpoгpecу: щo кpaщими cтaють peчi нaвкoлo нac, тo тpивoжнiшими ми є. I xoчa cвiт уcпiшнo бopeтьcя з гoлoдoм, pacизмoм, ceкcизмoм тa iншими викликaми, люди й дaлi пoчувaютьcя нeщacними. Тo щo ж вiдбувaєтьcя? Людcтву пoтpiбeн нe пopядoк, дoбpoбут чи нoвi мoдeлi eлeктpoкapiв. Йoму нe виcтaчaє чoгocь знaчнішого - нaдiї. Нaдiї, якa ґpунтуєтьcя нa вiдчуттi, щo ми кoнтpoлюємo cитуaцiю, дiємo зa влacними цiннocтями й нaлeжимo дo впевненої cпiльнoти.

Люди впродовж століть прагнули знати, хто вони й для чого живуть. Нам, українцям, поталанило, бо для всіх зацікавлених широко відчиняє вікна у таємничий, загадковий, багатозначний світ філософії Григорій Сковорода, мандрівний вчитель у просторі та часі. Популярна філософія Сковороди  - це певне відображення української ментальності,  рідкісний приклад гармонії слова і діла, науки та життя. Для багатьох поколінь Григорій Сковорода став уособленням волелюбності, мудрості, гідності.  В бібліотеці – філіалі № 5 на вас чекають книги про життя та творчість видатного земляка.

 
Книги – морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить
Дивнії перли виносить.
І. Я. Франко
 

Історія кораблебудування починається від появи перших плотів і човнів, видовбаних з цілого дерев'яного стовбура, до сучасних красивих - лайнерів і ракетних кораблів. Ця історія так само багатогранна і має стільки ж століть, як і сама Всесвітня історія.

Раніше кораблі використовували, як засоби для торгових комунікацій, дослідження нових земель. Але в античні часи єгиптяни, греки, фінікійці, римляни, вікінги та інші народи почали їх використовувалити, як військову техніку.

Щорічно 1 червня в Україні і світі відзначається радісне і веселе дитяче свято Міжнародний день захисту дітей - свято нашої надії на майбутнє, свято наших найулюбленіших і найкращих дітей.

Усі ми родом із дитинства! Саме в дитинстві з нами відбувалося щось неймовірне, надзвичайно яскраве, веселе і дуже-дуже цікаве. Немає кращого періоду в житті людини, як дитинство. Та чомусь діти хочуть скоріше стати дорослими. І навпаки - доросла людина думає: "Чому я не цінував дитинство та спішив стати старше якнайшвидше?"