Холодний зимовий вечір найкраще присвятити приємній книзі. Загорнутися у теплий плед, зігрітися ароматним напоєм, поласувати чимось смачненьким і зануритися у захопливу історію. Але яку книгу обрати? Бібліотека-філія №2 пропонує познайомитися з актуальною добіркою «Книги, які варто прочитати цієї зими». Тут ви зможете обрати сюжет саме за своїм смаком та настроєм. 

Ми впевнені, що ви давно прочитали і перечитали «Ніч перед Різдвом» Гоголя, і «Різдвяну пісню» Діккенса, та й інші класичні книги про зиму і Різдво. Тому в добірку включили менш очевидні та свіжіші, але не менш атмосферні і захоплюючі книги! Гортаючи сторінку за сторінкою, ви зануритесь у світ чарів, життя і пригод, і неймовірної любові.

Здавалося б, ми не хочемо приходу зими – холоду та коротких, похмурих днів. Але є причина, з якої багато людей з нетерпінням очікують саме на цю пору року. Це сніг – біле природне диво. Витончені сніжинки, сріблястий іній, пухнасті замети – сніг буває різним, але він завжди викликає захват, відчуття чистоти, створює атмосферу казки. 

У 2012 році у світі з'явилася ще одна добра традиція: в один з недільних днів січня відзначається Всесвітній день снігу, або Міжнародний день зимових видів спорту. Він заснований з ініціативи Міжнародної федерації лижного спорту.

Зазвичай, коли говорять гармати, музи мовчать. В Україні ж події Майдану стали революцією духу, тому музи не мовчали, а оперативно вторили гарматам. Українськими режисерами створено чимало кінострічок про Майдан. Не залишили без уваги революцію й письменники. Ще за часів подій Майдану українські митці працювали над створенням тематичних літературних творів, аби жодна година важливого періоду в житті України не залишилася забутою. 

Працівники сектору соціокультурної діяльності Центральної бібліотеки ПМТГ підготували добірку літературних творів, які увічнили події Майдану та його героїв.

Зимові свята – чи не наймагічніший час у році, приходу якого очікують усі, від малого до великого. Бо ж коли, як не у різдвяну ніч, повинні здійснюватися найпотаємніші мрії? І саме наша віра є отим найбільшим дивом, чудом з чудес, що робить неможливе можливим, а нездійсненне – здійсненним. Бібліотека-філія №12 пропонує віртуальну виставку “Теплі зимові історії”. Ми підібрали книжки, які у цей зимовий час будуть найбільш актуальними та цікавими для малечі.

Дітлахи старанно пишуть святому Миколаю свої прохання про подарунки, які хотіли б отримати. Кожен малюк очікує побачити під ялинкою приємний сюрприз від самого доброго казкового героя у світі - святого Миколая.

В читальній залі бібліотеки-філії №5 оселилися незвичайні персонажі: червоний в квіточку кіт, усміхнені бджілки, радісні лелеки, сонячні леви, помаранчевий пегас, коник зі скрипкою, здивована сова… І всіх їх створили учні зразкового колективу декоративно-приладного мистецтва «Барви» Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» (викладач Ярослава Кучерук). Кожна робота по своєму захоплює і показує наскільки неординарною є уява дітей. Відвідувачі виставки помітили, що всі картини випромінюють позитив, добро, щирість. Виконані вони в цікавій техніці, що поєднує «наївний живопис» та аплікацію. За основу були взяті мотиви картин однієї з найвідоміших українських художниць, лауреата Національної премії України ім.Т.Г. Шевченка Марії Приймаченко.

Протягом тижня діти, які відвідували бібліотеку-філію №12 брали участь у виставці дитячого малюнку про святого Миколая “Чарівна мить в очікуванні дива”. Дитячій фантазії не було меж, адже недаремно у цілому світі святого Миколая вважають захисником всіх знедолених і бідних. Він найкращий помічник усім, хто опинився у біді. 

А ще святий Миколай опікується дітьми, виконує їх побажання і роздає подарунки. Свято святого Миколая – найулюбленіше, найвеселіше дитяче свято. Дітлахи чекають на день святого Миколая цілий рік та мріють про чудові подарунки.