Є такі книги, які набувають особливого шарму влітку. Вони стоять на полицях, чекаючи свого часу та зберігаючи тепло літніх вечорів. Адже знають, що рано чи пізно ми до них повертаємось за цим теплом. Літо – завжди чудова можливість для того, щоб почитати. Але оскільки це літо не схоже на інше, то і список літератури може бути особливим. 

Що обрати? Багато чого залежить, звісно, від ваших смаків. Працівники сектору соціокультурної діяльності Полтавської міської централізованої бібліотечної системи вирішили допомогти та порадитли кілька книжок, які будуть і цікавими, і корисними. Саме такі книжки у цій добірці, ті, у які хочеться поринати саме влітку.

Яке літературне майбутнє України? Воно насправді вже почалося. Сучасна українська література поповнилася поколінням молодих і талановитих письменників. Працівники бібліотеки-філіалу №7 підготували віртуальну книжкову виставку «Молоді голоси української літератури», на якій представлено огляд найцікавіших книжок молодих письменників України, які не так давно почали писати і впевнено здіймаються на літературний Олімп, підкорюючи серця книгоманів.

Що переважало в душі учениці Полтавської дитячої художньої школи Алісії Кривчун: хвилювання чи радість? Мабуть таки хвилювання, адже це перша в її житті персональна виставка робіт. Та невимушене спілкування, підтримка рідних, друзів та улюбленої викладачки Лідії Орел розвіяли переживання дівчинки. Як розповіла мама, здібності Алісії проявилися ще в дошкільному віці. Найбільше запам’яталися малюнки трьох поросят, по виразу мордочок яких легко визначався їх настрій та характер. Саме любов до малювання і привела дівчинку до художньої школи.

З настанням календарної весни всім нам хочеться відчути радість від першого зеленого листочка, коли навколо стає ясно, тепло і красиво.

Навесні виникає потреба у вітамінах, сонці, теплі, це час, коли разом із розквітом світу у людей розквітають думки. Нам хочеться змінюватися, осягати, пізнавати, любити. І якщо вам несила чекати «ідеального» понеділка, обирайте будь-який день весни і будь-яку книгу, яка допоможе вам знайти себе або розширити власний кругозір.

Валерій Олександрович Шевчук — український письменник-шістдесятник, майстер психологічної і готичної прози, автор низки літературознавчих та публіцистичних праць, інтерпретатор українського літературного бароко.

Твори Валерія Олександровича — своєрідні дослідження природи речей. Але центром досліджень письменника завжди залишається людина — чи то людина в замкненому просторі, чи то людина, яка мандрує широким світом у прагненні пізнання. Тематичний діапазон творів Валерія Шевчука широкий.  Загалом літературознавці виділяють три напрямки творчості Валерія Шевчука - історична проза, твори, що описують сучасне життя і літературознавчі праці.

Страх, переживання та стрес — нормальна та зрозуміла реакція на бойові дії. Ми не можемо займатися тим, до чого ми звикли, і не знаємо, коли життя повернеться до "довоєнного". Невизначеність і неможливість контролювати та постійні переживання за своє життя крокують поруч із комендантським часом, оголошеннями повітряної тривоги, пошуком укриття, страхом за рідних і близьких.

До Всесвітнього дня здоров’я працівники центральної бібліотеки створили відео-презентацію «Вижити і перемогти» про книги, здатні допомогти в боротьбі зі стресом, а відтак – почуватися краще.