Бібліотекарі дитячої бібліотеки №13 підготували для своїх маленьких читачів огляд літератури «В дитячому крузі» по творчості української поетеси Лесі Українки. Леся виростала в гарній, великій родині – мала трьох сестер і двох братів. Дівчинка росла наполегливою, була надзвичайно обдарованою. До всього їй хотілося дійти самій. В 9 років вона написала свій перший вірш «Надія». В її душі народилося почуття безмежної любові до батьківщини, до всього і до всіх. Для найменших своїх читачів Леся Українка написала чимало віршів і казок. 

Поезії для збірки «В дитячому крузі» написані поетесою у 1884–1891 роках. Важливу роль у розкритті внутрішнього світу героїв відіграють картини природи з дивовижним світом річки, лісу, квітів, неба, поля, птахів і тварин. 

Збірник поезій «Хотіла б я піснею стати» адаптований для дітей молодшого та середнього шкільного віку; твори підібрано згідно з навчальною програмою. Леся Українка мала могутню зброю – багату уяву, палке серце, величезний талант. Тому й захотілося їй стати піснею, щоб вільно по світу літати, допомагати людям у горі й радіти з ними в радості. 

Казка «Біда навчить» про горобця. І був би він нічого собі горобчик, тільки біда, що дурненький він був, задерикуватий, примхливий, розсіяний, безтурботливий, завзятий у бійці. Потім він стає спостережливим, придивляється до життя і в кінці казки стає хазяйновитим та мудрим.

«Лелія» красива дитяча казка. Хворому хлопчику наснилася маленька ельфа, яка жила в квітці. Лелія взяла хлопця з собою в подорож, перетворивши Павлуся в запашну троянду. Разом вони побачили, як живеться квітам і людям, зрозуміли, від чого може залежати щастя і чи приносять його гроші... Чим закінчилася мандрівка Павлуся і Лелії? Чи змінилося щось в житті хлопчика? Ось така гарна історія зі щасливим кінцем.

В основі сюжету вірша «На зеленому горбочку» — мотив чекання хатинки-дитинки на матір-сонце. Образ матері й дитини наповнює пейзаж внутрішнім теплом. Цей твір допомагає юним читачам усвідомити нерозривність зв'язку з рідним краєм та розвиває любов до нього.

З радістю ділимося з вами з надзвичайно повчальною та цікавою казочкою від славетної української письменниці. Вмощуйтеся зручніше та поринайте у світ казки: «Про Оха чародія». Ох живе в Лісовому Царстві під землею, у зеленому будинку, а там всередині — все зелене: і жінка його, і діти, і страви, одне слово — усе. Має господарство і власну «ділянку» серед лісу. До таємничого Лісового Царства може потрапити тільки він з власної волі. Повертається з пенька, на якому з'явився, і може брати з собою людей.

В наший бібліотеці багато книжечок Лесі Українки для будь якого віку, дуже хочеться, щоб діти з самого дитинства були знайомі з творчістю світлої, милосердної особистості, поезія якої будить від сну людські душі, поповнює серця добром і зігріває душу.