Із святом вас, шановні добродії, із святом, шанувальники рідної мови. Корені українського слова проросли з найдавніших діалектів праслов’янських племен, рясними пагонами розвинулись в часи Давньоруської держави. Древнє слово квітами-перлами розцвітало у найдавніших пам’ятках культури Київської Русі, у полемічних творах, у красному письменстві різних часів. Вперше українську народну мову було піднесено до рівня літературної наприкінці ХVIII століття з виходом у 1798 році першого видання «Енеїди» Івана Котляревського, який вважається зачинателем нової української літературної мови.
Кожного року, 21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. До відзначення цього «молодого» свята приєдналися працівники бібліотеки-філії №6 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ. Бібліотекарі провели патріотичну годину для студентів ПТУ№23. Під час бібліотечного заходу юні читачі переглянули сучасний і цікавий фільм про нашу українську мову та дізналися багато нового про «Енеїду» Івана Котляревського. Також бібліотекарі із задоволенням й гордістю ознайомили наших гостей з унікальним виданням «Енеїди», що є у книжковому фонді бібліотеки.
Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні.
Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. І ми з вами повинні любити, шанувати, оберігати рідну, українську мову.





