Мужній маленький пес Патрон - талісман чернігівської Державної служби з надзвичайних ситуацій, цей невеличкий собака породи джек-рассел-тер’єр є найвідомішою собакою в Україні. У Патрона важка, відповідальна й дуже небезпечна робота: песик відважно шукає небезпечні вибухові пристрої, рятуючи цим сотні, а то й тисячі людських життів!

Президент нагородив Патрона медаллю «За віддану службу», про нього розповідало телебачення, він має тисячі підписників-шанувальників у соцмережах. А наша Укрпошта збирається навіть випустити поштову марку з зображенням собаки-мінера. Звичайно, що діти не залишаються байдужими до подвигів такого маленького героя! Отож працівники бібліотеки-філії №12, на прохання наших користувачів, провели патріотичний майстер-клас з оригамі «Патрон - з розмінування чемпіон». Яких тільки песиків не виготовили школярі!

Діти самі вирішили зробити собачок різнокольоровими, як самі сказали - «для настрою». Під час проведення майстер-класу школярі ще й переглянули цікавий мультфільм «Чотирилапий захисник», присвячений Патрону. А потім вислухали «поради» Патрона про те, як себе поводити з небезпечними предметами. 

Наш Патрон – звичайний песик, що працює не заради нагороди чи слави, а просто - з любові до людей. Усі ми поважаємо і захоплюємося ним, бо він, як і ми, допомагає чим може, наближаючи нашу перемогу.