«Монетку кину на доріжку
Вона хай дума, а не я…»
Тед Уільямс 

Ми не дарма взяли епіграфом до нашої публікації слова американського письменника-фантаста Теда Уільямса. 23 травня весь світ відзначає позитивне свято - День щасливої монетки, або (Lucky Day). Зізнайтеся собі на мить – всі ми колись хотіли мати «щасливу монетку», що приносить удачу!

Ось і з’явився привід відшукати таку монетку саме 23 травня. Отож публікація запропонована бібліотекою-філією №12 для всіх, кого цікавить ця тема.

Бажання людини «схопити удачу за хвіст» виникало в усі часи. Різні народи використовували для цього різні предмети. Але згодом людство виявило, що найкраще для цього підходить монета. Маленька, компактна – і завжди під рукою! Вона, монетка, служить нерідко талісманом удачі, добробуту. Саме її ми нерідко кидаємо в море чи в фонтан, щоб повернутися до бажаного місця, чи, на приклад, для здійснення заповітної мрії.

2

Цікаво, що американці монетку удачі називають «французьким янголом», європейці — «щасливим золотим янголом». До речі, такого «золотого янгола» мав у себе і Наполеон Бонапарт, він дуже дорожив щасливою монеткою. Але сталося так, що десь він її втратив. Попереду була битва при Ватерлоо. Чим вона закінчилася для Бонапарта ми знаємо з історії…

3

Деякі люди вважають, що підкинувши монетку, якщо випаде орел, це лише до успіху. Монетку решіткою вгору слід перевернути, щоб її знайшла інша людина. З іншого боку, багато людей вважають, що будь-яка знайдена монетка – це удача. Ви можете почути, як люди іноді кажуть на цей рахунок: «Знайди монетку, візьми її, і весь день тобі супроводжуватиме удача».

4

На щасливій монетці може бути зображено багато символів: знаки вашого Зодіаку, конюшина з чотирма листочками, комаха «сонечко», це може бути китайська монетка з дірочкою - кому що до вподоби. Будь-яка монетка може стати символом удачі, головне вірити в це! Вірити в себе, в свою удачу – ось що на нашу думку головне. А монетка, що носите з собою в гаманці чи в сумочці, нехай принесе вам усім удачу!

5

Нехай усім посміхнеться ця примхлива красуня удача, а монетка хай допоможе в цьому!