за проектом «Незламні та хоробрі: письменники у ЗСУ»

Досвід Першої світової війни Д.Р.Толкін переплавив у епічну фентезійну сагу про світ Середзем’я. А ветеран АТО та волонтер Сергій Лоскот став писати повісті для дітей від 2 до 102 років.

Працівники сектору соціокультурної діяльності Центральної бібліотеки ПМТГ у дописах продовжують знайомити читачів з незламними та хоробрими сучасними письменниками-військовими.

Ще на фронті, у перервах між боями, письменник вигадав дорослі казки з гарними фіналами – просто щоб не збожеволіти, віднайти внутрішню силу і точку опори. Згодом перейшов на дитячу творчість. Ідея про це виникла ще на війні. За його словами, хотілося якось абстрагуватися від побаченого. Перші казки народилися під час бойових дій, які він записував у зошити. Цікаво, що спонукала до написання книжок письменниця Тетяна Стус.

1

Чимало юних читачів знають книжки дитячого письменника. А саме: «Великі собаки бояться маленьких дівчаток», яка потрапила в десятку найкращих книжок на «BBC», серія книжок про відьму Кукарачу «Хлопчик і відьма», «Поганий день і веснянки» та «Кукарача і зубна фея», «Жаринка, що стала зорею», «Сім казок Закрученого хвостика» (шрифтом Брайля для дітей з вадами зору), «Таємне завдання капітана Кепа». До речі, деякі з них видані іншими мовами закордоном. Також триває робота над книжками для підлітків.

3

Пан Сергій воював в АТО/ООС в першій хвилі мобілізації. Працює у сфері реабілітації дітей та дорослих із особливими потребами, а також є волонтером програми «Рівний рівному» (Всеукраїнська спілка учасників бойових дій «Побратими України»).

У Всеукраїнський тиждень дитячого читання-2022 пан Сергій Лоскутов (Лоскот), який зараз знаходиться на фронті, записав відео-казку про жовте сонечко у білі цяточки.

2

Книги пана Сергія є у затишних бібліотеках-філіях №9, 13 Центральної бібліотеки ПМТГ, де юні читачі зможуть познайомитись з вигаданими персонажами автора.

«Моя порада: допомагайте тим, хто дійсно цього потребує, і все у вас буде гаразд. І навіть, якщо на думці муляє «я нікому не потрібен» – це не правда! Усі потрібні, адже в Україні чимало людей, які потребують уваги».