Не втомлюємося повторювати: «Хто знає минуле, той володіє майбутнім!» Але українці, все ж таки, недостатньо знають історію як своєї країни, так і свого народу. Звісно, що ця проблема виникла не на сучасному етапі, адже Україна багато років перебувала під владою інших держав, її історія замовчувалася, а очевидні факти перекручувалися. Дані процеси були довготривалими і, наразі, відстоюючи незалежність, стало очевидним, що незнання національної історії – справжня трагедія народу.

На черговій зустрічі із серії лекцій «Історія України. Історія успіху» за участі засновниці Туристичної агенції Феєрверк мрій - агенція креативного туризму, викладачки історії, екскурсовода Анни Шендрик, яка відбулася в Центральній бібліотеці Полтавської МТГ, говорили про добу козацтва. Тема цікава та насичена, адже самі козаки, починаючи від їхніх поглядів, устоїв, звичаїв та, закінчуючи неймовірними особистостями відомих гетьманів, знакових кошових та отаманів, не можуть залишати байдужими всіх, хто цікавиться історією.

На лекції говорили про наявність багатьох версій та неіснування єдиної теорії щодо того, як утворилося козацтво, знайомилися з першими згадками про українських козаків у 80-90-их рр. XV ст., згадали історію козацтва як певний рубіж боротьби із ордою, як центр національно-визвольного руху та становлення державотворчих функцій.

З цікавістю слухали про діяльність могутніх очільників доби козацтва, зокрема, Остафія Дашкевича, Дмитра Вишневецького, Михайла Ружинського, Северина Наливайка, Івана Сулиму, Петра Конашевича-Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Івана Мазепу, Пилипа Орлика, Івана Скоропадського, Павло Полуботка, Данила Апостола, Кирила Розумовського.