Підлітки, дорослі зачитауються книгами відомого американського письменника, одного з когорти класиків фентезі, автора понад 150 оповідань і 50 книг, лауреата премій «Hugo Award», «Nebula Award», «Apollo Award», Гільдії фехтовальників і чаклунів Америки (SAGA), блискучого майстра Роджера Желязни. Починаючи з перших оповідань, Желязни заявив про себе як автор поетичної та філософської фантастики, глибоко обiзнаного в питаннях психології, міфології та лінгвістики. Твори майстра пронизані глибоким символізмом, драматизмом, внутрішніми діалогами. У своїх оповіданнях Роджер Желязні часто зображував персонажів з міфів, зображених у сучасному або майбутньому світі. Його чіткі, мінімалістичні діалоги також, здається, дещо вплинули на стиль відомих та знаних письменників, таких як Джорж Мартін, Ніл Гейман. Напруга між стародавнім і сучасним, сюрреалістичним і знайомим була тим, що рухало більшу частину його творчості.
Магія, таємничі світи, відважні лицарі, хитрість, хоробрість, зрада, міцні обладунки – це характерно для майстрів стилю фентезі. Про це та не тільки розкажуть працівники соціокультурної діяльності.
Особливе місце на книжкових полицях пошановувачі творчості Желязни займає Амберський цикл (Хроніки Амбера, Бурштинові Хроніки).
Дуже частим мотивом у творчості Желязного є безсмертя або люди, які стали богами, а також боги, що перетворилися на людей.
Окрім роботи з міфологічними темами, найпоширенішим повторюваним мотивом Роджера Желязни є «відсутній батько» (або фігура батька), особливо в романах Амберського циклу.
Двома іншими особистими характеристиками, які вплинули на його художню літературу, були його досвід у бойових мистецтвах і його пристрасть до тютюну, що автор передав своїм улюбленим персонажам.
Словами самого Р.Желязны: «Амберский цикл - коментар до моїх роздумів про природу реальності та сприйняття цієї реальності людьми».
Недарма сучасний американський письменник-фантаст Джордж Мартін написав про Роджера Желязни: «Він був поетом від початку і до кінця. Його слова співали. Він був оповідачем, якому не було рівних. Він створював світи такі багатобарвні, екзотичні і ті, які запам'ятовуються, що вдавалося створювати дуже небагатьом в нашому жанрі».
Ніл Гейман сказав, що Желязни був автором, який вплинув на нього найбільше, причому цей вплив особливо помітний у літературному стилі Ґеймана та темах, про які він пише. Також Анджей Сапковський вважав Желязного своїм духовним учителем, творчість якого надихнула його на написання першого роману.
Цікаво, що майже 5 років тому розпочалася підготовка до з’йомок десяти томів «Амбера» для телебачення, проводяться перемовити, щоб запустити серіал на одному з сучасних стрімінг-сервісах.
Завітайте до бібліотек міста, та оберіть «Хроніки Амбера» Роджера Желязни. Адже хоробрість, лицарські вчинки, шанобливе ставлення до батьків та коханих людей, чарівні замки – це і досі присутнє у нашому реальному житті!