Земля полтавська здавна славиться своїми відомими синами і доньками: письменниками, художниками, скульпторами, архітекторами, науковцями. Хто хоча б раз побував у нас на Полтавщині – приїде сюди обов’язково знову. Серед таких чимало відомих людей. Це і Тарас Шевченко, який неодноразово бував на Полтавщині, і геніальний діяч українського кіномистецтва Олександр Довженко, який знімав свої фільми в Яреськах Шишацького району. 

Під час театралізованого дійства у бібліотеці-філіалі №3 мова йшла про поетесу, життя якої тісно пов’язане з нашим краєм. Поетесу яка сказала такі прекрасні слова: «Полтавщина – найукраїніша Україна». Належать ці слова геніальній доньці нашого народу - Лесі Українці, чиє ім’я має світове визнання.

Корені поетеси йдуть із полтавської землі, бо ж її матуся, відома українська письменниця Олена Пчілка, її дядько, відомий громадський діяч, історик та філософ Михайло Драгоманов родом із міста Гадяч. 

У слові «Полтавщина» для поетеси поєднувалося все краще, що пов’язувало її з рідною землею. «Дуже вже мені хочеться додому, до тебе, на тихі води, на ясні зорі», - писала Леся в листі до матері, адже Гадяч став її улюбленим місцем відпочинку й творчої праці.

25 лютого виповнилося 150 років від дня народження Лесі Українки. По собі вона залишила великий літературний доробок - вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики, в тому числі є багато творів і для дітей. 

Працівники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського та бібліотеки у ювілейний рік поетеси представили етнографічний захід з елементами театралізації «Пісня Полтавського лісу» та майстер-класом для школярів, читачів бібліотеки-філіалу №3.

В ігровій формі вони ознайомили присутніх з сторінками життя Лесі Українки та її творами для дітей. Забавляв юних учасників сам володар полтавських лісів – Лісовик, який познайомив їх зі своїми підданими – мавками та русалками – персонажами п'єси «Лісова пісня».

Зустріч для юних читачів–п’ятикласників підготували завідувач сектором соціокультурної діяльності Полтавської МЦБС Олексій Орел та наукові співробітники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олеся Васецька і Катерина Штепа.

Колектив бібліотеки-філіалу №3 запрошує дітей і їх батьків ще раз перегорнути невмирущі твори поетеси, що лунають співом по всьому світові, вільно літають, немов птахи.