В рамках міського проєкту «Літературна орбіта» полтавські діти вже другий день зустрічаються з гостем міста - відомим дитячим письменником Сашком Дерманським. З автором, який є переможцем різноманітних рейтингів та літературних конкурсів, таких як «Коронація слова», «Книга року BBC» та інших. Цього разу пощастило поспілкуватися маленьким читачам бібліотек-філіалів №4, 9, 10.

Без перебільшення книги автора сьогодні є бестселерами сучасної української літератури для дітей. Його творчий доробок налічує 38 книг, в кожній з яких повчальність поєднується з гумором, а мораль - з безпосередністю.

Чимало охочих було прийти на зустріч до відомого письменника. І не лише діти - в бібліотеку-філіал №4 завітали як школярі так і дорослі, які теж з задоволенням читають книги про пригоди драконів, принцес та Чудових Чудовиськ.

Активні та жваві, діти з перших хвилин зустрічей засипали пана Олександра запитаннями, розповідали, які книги автора їм найбільше до вподоби. В свою чергу письменник не тільки із задоволенням відповідав на дитячу цікавість, а й зачитував кумедні оповідки із збірки «Вікусині історії».

У світі безліч історій. Деякі з них нудні, деякі цікаві, бувають історії правдиві, а бувають вигадані. «Трапляються сумні або веселі, змістовні або пустопорожні, короткі чи довгі, серйозні або збитошні… Але ж які з них найкращі? Відповідь проста: найдивовижніші, найважливіші, найтепліші й найцікавіші історії - ті, що лишаються з тобою на все життя. Бо це - історії про тебе і про тих, кого любиш». Саме такі написав Олександр Дерманський.

За пропозицією автора діти відгадували незвичайні загадки із книги «Неперевершені задачі», яку пан Олександр написав у співавторстві з іншим відомим письменником Кузьком Кузякіним. Смішні, але не такі й прості загадки відгадували як малеча, так і дорослі, адже безпосередність та веселощі не мають віку.
Атмосфера творчості, активності та позитиву зробила ці зустрічі незабутніми. Виявилося чимало бажаючих сфотографуватися з автором та отримати підпис улюбленої книги, але попри це пан Олександр знайшов особливі побажання для кожного.

Бібліотекам автор подарував не лише автографи на книгах, а й щирі побажання успіху у вихованні любові до книги та читання серед маленьких користувачів і отримав у відповідь на згадку про Полтаву від директора Полтавської міської централізованої бібліотечної системи Таміли Дузенко невеликий дарунок - книги про наше місто.