14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва та День Захисника України.

Здійснити історичну мандрівку на честь Дня українського козацтва запропонували своїм юним користувачам працівники бібліотеки-філіалу №12 для дітей. Вони ретельно підготувалися до зустрічі з юними мандрівниками - адже історичну мандрівку в бібліотеці слід починати з книжково-ілюстративної виставки. В експозиції «Почуємо славу, козацьку славу», що була розгорнута в читальному залі, висвітлено історію українського козацтва, зокрема розповідається про те, чому для козаків свято Покрови було найбільш значущим святом, як сьогодні нащадки козаків розвивають традиції своїх предків. Адже козацька тема близька і зрозуміла з дитинства кожному українцю.

Цього разу в мандрівку «З козацькою іскрою в серці» разом з бібліотекарями вирушили учні 3-В класу ЗОШ №2. Під час бесіди-діалогу юні мандрівники розповідали що вони знають про звичаї козаків, про зброю, чим козаки харчувалися, як жили. Справжнє захоплення присутніх, особливо хлопчаків, викликав фільм про бойовий гопак «Характерник-Гопак». Гості охоче прийняли участь у вікторині «Що ти знаєш про козацтво?». Призом за правильні відповіді юним козакам стали солодкі подарунки.

Наприкінці мандрівки бібліотекарі підготували сюрприз: для всіх бажаючих була організована фотосесія, під час якої діти мали можливість «приміряти» на себе образ простого козака і навіть гетьмана, а дівчатка красувалися у яскравих вінках. 

Ось такою вийшла наша мандрівка в добу козацтва. Ми сподіваємося, що всім присутнім сподобалось у нас в бібліотеці.

Вітаємо всіх зі святом Покрови Пречистої Богородиці, Днем українського козацтва та Днем захисників та захисниць України.