Пожовкле листя і бездонна просинь, легенький туманець і срібне павутиння ледь тремтить, іскриться сонце, але вже не жарко. Вітрець у русявих кленах та березах шурхотить. У жовтім листі всі стежки, а золото з дерев летить собі й летить. У такий гарний жовтневий день у бібліотеці-філіалі № 11 Полтавської міської ЦБС пройшов захід, присвячений Дню українського козацтва. На ньому діти ознайомилися з книжковою виставкою «А ми тую славу козацьку та збережемо», дівчата-школярки розгадували кросворд «Козацька вольність», а дошкільнята слухали розповідь про козаків-характерників і про свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке відзначали  і відзначають щороку 14 жовтня.

У бібліотеці того дня було весело, гамірно. Розгадувати кросворд, виявляється, так цікаво. Наприклад, відповісти не запитання «Хто така вільна, незалежна людина на Січі?» або «Як називаються широкі козацькі штани?» – це легко. А ось що таке козакова «дружина» чи як називалися прапори війська запорізького – над цим ще треба поміркувати. В нагоді стали книги з виставки, у яких можна було знайти відповіді на запитання.

Згадали, що всі ми — нащадки козацької слави, козацьких традицій, козацької мудрості. У наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних, вільних та незалежних козаків. І ми ніколи не повинні забувати про це!