Центральна міська бібліотека Полтави і бібліотека-філіал №4 вітали в четвер, 29 липня, відоме в Україні творче подружжя - прозаїка, поета, художника, мистецтвознавця Олександра Клименка і його дружину, художницю Софію Атлантову, які відпочивають влітку поруч з Полтавою, в Опішні. Пан Олександр, відомий широкому читацькому загалу України як Олаф Клеменсен, завітав на гостини до полтавських читачів в рамках знаного полтавським поціновувачам сучасної української літератури проєкту «#Літературна орбіта» як автор книги «Літо-АТО».

Вона складається із чотирьох частин: «Осінь-зима», «Майдан», «Весна», «Літо-АТО». Як ця книга писалася? Що надихнуло для її написання - про це і розповів автор під час зустрічі з полтавцями. Війна змінює звичні правила і перевірені норми нашого життя. Книга - саме про те, як війна змушує змінювати акценти. Зі зміною акцентів трансформуються й усталені предмети. Так і пояснює пан Олександр, який також працює в галузі станкового та монументального живопису, появу оригінального, створеного разом з дружиною Софією Атлантовою, проєкту «Ікони на ящиках з-під набоїв».

Жителі нашого міста вже познайомилися з цим надзвичайно оригінальним проєктом. Окрім Свято-Успенського собору, де представлена ця виставка, ікони можна побачити у Свято-Покровському та Миколаївському храмах Полтави.

Книга Олафа Клеменсена «Літо-АТО» дивовижним чином поєднує красу і буденність, лірику та війну, людські характери і звички тварин.

І майже в кожному епізоді книги «проглядається» художник Клименко. Навіть вибір творчого псевдоніму також підкреслює ірреальність навколишнього світу. Адже як зазначив сам митець: «Як письменник я - Олаф Клеменсен, а як художник - Олександр Клименко».

Учасників зустрічей зацікавила особистість київського гостя, вони з цікавістю слухали голосні читання автором своїх творів, розповідь про творчі плани на майбутнє.

Прощаючись з читачами порадив: «Все необхідно робити з любов’ю, в любові та бути щедрими на любов. Тоді ми єдині. Тоді ми Сила».