Письменники іноді вражають досить незвичними колами інтересів, які здатні надихнути їх на хороші тексти. Література для майстрів пера — найважливіша справа. Та навіть справжні фанати свого ремесла мають додаткові заняття, які допомагають відволіктися, відпочити і на певний час змінити рід діяльності. 

  • Знаменитий автор «Старий та море», Ернест Гемінґвей, захоплювався активним відпочинком, полюбляв не тільки ром, красивих жінок, риболовлю, простори моря, бої биків, а й займався боксом.

1

  • Середньовічний італійський письменник-філософ Франческо Петрарка колекціював старовинні монети. Літератор ініціював нумізматичні дослідження. Старовинні монети Петрарка вражав дуже цінними для історії.

  • В юнацькому та підлітковому віці Френсіс Скотт Фіцджеральд займався активними видом спорту – американським футболом. Автор «Великого Гетсбі» займався футболом довго і серйозно, починаючи зі шкільних років. Вступивши до університету, Фіцджеральд одразу записався до футбольної команди. Професіоналом Скотт не став — письменнику не вистачило ні зросту, ні ваги. Ще одним захопленням Фіцджеральда, окрім футболу та письменництва, був магічний світ театру.

  • Автор всесвітньовідомого «Тома Сойєра» та багатьох життєлюбних творів, Марк Твен був винахідником, чиї роботи визнавали навіть науковці. У вільний час займався захоплення сьогодення – скрапбукінгом, навіть запатентував скрапбук із самоклейкими сторінками та заробив на винаходу 50 тис. доларів (більше, ніж за всі свої літературні твори).2

  • Французький письменник аристократичного Середньовіччя Вольтер любив ремонтувати зламані годинники та мав у Швейцарії невелику годинникову компанію. Продукцію поет експортував у різні країни, у тому числі Францію. Літератор одним із перших випробував мережевий маркетинг — віддячував бонусами друзям, котрі знаходили для нього покупців.

  • Автор «Фауста» німецький поет Гете, гуляючи містом Веймаром, сіяв фіалки. Місцеві жителі прозвали фіалки, засіяні поетом, «квітами Гете» та флористи вирощують їх і досі.

  • Великобританська письменниця, авторка детективів про Еркюля Пуаро, подорожуючи по таємничому сходу Агата Крісті, познайомилася на археологічних розкопках давнього м. Ур з майбутнім чоловіком Максом Меллованом, який привив любов до давньої історії світу та археології. Молода пані стала фотофіксувати давні артефакти, полюбляла відвідувати місця археологічних розкопок. Працюючи з археологами, письменницю надихнуло створити детективи «Смерть на Нілі» і «Багдадські зустрічі». В архіві Британського музею можна знайти фото тих часів.

Про цікаві та незвичні захоплення талановитих зарубіжних письменників - чекайте продовження у наступній публікації від працівників міської центральної бібліотеки.