Мабуть, неможливо уявити дитинство без казок. Казка – це цілий світ, де є місце фантазії, пригодам, спокою, затишку. Найприємніші спогади – це читання казки разом з батьками. 

З’явилась можливість урізноманітнити сімейні читання. Національна суспільна телерадіокомпанія України запустила сайт і радіо з аудіоказками українською мовою. Казки різних народів світу начитують актор театру, кіно та дубляжу Євген Малуха, вокаліст гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, учасник гурту DakhaBrakha Марко Галаневич і лідерка гурту «Крихітка» Саша Кольцова, Сергій Жадан та співачка Христина Соловій, хіп-хоп виконавиця Alyona Alyona, співачка Alina Pash, телеведучий Тімур Мірошниченко, Jamala – співачка та багато інших відомих діячів.

На сайті також можна завантажити розмальовки. Ілюстрації для проекту виконала художник Женя Гайдамака.
 
Радіохвиля авторських казок українською мовою для дітей доступна на сайті 24 години. У плеєрі наразі понад 200 аудіоказок.
 
Слухати казки можна за посиланням: https://kazky.suspilne.media/list.php

0

Пропонуємо декілька фактів на користь читання:

  1. Розвиває пам’ять. Пограйте з дитиною, хто запам’ятає більше подробиць з казки (скільки героїв, який вигляд мали, що робили?)

  2. Розширює словниковий запас. Читаючи, ви знайомите дитину з новими словами, пояснюйте їх. Застосовуйте нові слова у повсякденні. У підсумку маля зможе краще висловлювати думку.

  3. Розвиває фантазію. За допомогою казки дитина починає уявляти улюблених героїв у своїй голові, вчиться використовувати свою фантазію.

  4. Розширюють знання про світ. За допомогою казок маля може дізнатися про інші країни, тварин. Вивчити історію або науку. Дитина стане більш цікавою та ерудованою.

  5. Допомагають сформувати моральні принципи. Ви можете сто разів сказати дитині, що потрібно ділитися, бути добрим, працелюбним, чесним. Але ці слова залишаться лише словами. Прочитайте казку на ніч, про те що сталося з лінивою, жадною людиною, а що сталося з щедрою і працелюбною. Дитина зробить висновки сама. 

Після закінчення карантинних обмежень запрошуємо до бібліотеки, щоб почитати нові книжечки вживу, погортати сторінки, роздивитися ілюстрації.