Знайомитись із ним ми розпочинаємо чи не від самого народження, коли вперше бачимо небо, помічаємо на нічному небосхилі зорі, спостерігаємо за тим, як сходить і заходить Сонце та змінюється Місяць,.. Безмежний, фантастичний, загадковий – такий далекий і водночас такий близький, такий рідний і водночас такий чужий. Всесвіт вабить, надихає та спонукає нас ніколи не зупинятися досліджувати простір навколо, ставити складні запитання та шукати відповіді, мріяти про відкриття нових світів і вірити в існування чогось неможливого.

У фізиці зазвичай розрізняють два визначення всесвіту. Перше – спостережуваний всесвіт, тобто все, існування чого так чи інакше вдалося підтвердити. І друге – Всесвіт з великою першою літерою В, або Увесь Всесвіт, тобто все, що існує, існувало, або існуватиме в будь-який час в будь-якому місці, незалежно від того знаємо ми про це чи ні, чи коли-небудь знатимемо…

Людство давно досліджує Всесвіт, час не стоїть на місці – з удосконаленням техніки ми почали зазирати в космос дедалі глибше й глибше, бачити дедалі більше й більше, та він ще досі приховує багато загадок, які так хочеться розгадати. 

Сьогодні, 12 квітня, коли увесь світ відзначає Всесвітній день авіації і космонавтики, бібліотекарі бібліотеки-філіалу № 1 Полтавської МЦБС запрошують вас в уявну подорож за маршрутом Всесвіт – Чумацький Шлях –Сонячна система – Земля в пізнавальному дайджесті «Таємниці Всесвіту».

P.S. Космос – це справжня машина часу. Це пов'язано з тим, що ми бачимо не самі об'єкти, а світло від них, відбите чи випромінене. Світло від Сонця доходить до нас за 8 хвилин, тому Сонце ми завжди бачимо таким, яким воно було 8 хвилин тому. Навіть текст, який ми зараз читаємо, бачимо трохи в минулому…