Майже 30 років тому, 12 квітня, в 32 км від Парижа, було відкрито яскраву, фантастичну мрію майже кожного дорослого та дитини - неперевершений парк Євродіснейленд («Disneyland Resort Park»). За задумом Уолта Діснея, цей чарівний світ створювався не тільки для дітей, а й для їхніх батьків, для сімейного відпочинку і спільного перебування в казковому королівстві. Це був перший у Європі і четвертий у світі гігантський парк атракціонів і розваг для дітей і дорослих.

Працівники Полтавської міської центральної бібліотеки, зачаровані світом казкаря Уолта Діснея розкажуть в публікації про молодшого брата Діснейленда,  а також запрошують полтавців завітати до бібліотеки та більше дізнатись про парки розваг та талановитого казкаря Уолта Діснея.

Перший Діснейленд відкрили 1955-го в Сан-Дієго, США. Компанія Волта Діснея прийняла рішення збудувати такі ж місця розваг в інших країнах. За право будівництва європейського Діснейленду змагались Іспанія та Франція, але виграло місто над Сеною - Париж. Однак багато французів залишилися незадоволені. Одні вважали, що можна було б використовувати цю величезну територію для інших цілей. Інші ніяк не могли примиритися з тим, що країна Віктора Гюго перетворилася на майданчик для новосвітовських емігрантських ігрищ. Але незважаючи на їхні сумніви, на місці бурякових полів і самотньої водонапірної вежі розбили п'ять парків з атракціонами, згрупувавши їх навколо замку Сплячої красуні. До речі, саме вежа і "підказала" ідею замку. А то, що він буде саме Сплячої красуні, вирішили тому, що ця казка Шарля Перро - одна з найпопулярніших у Франції.

З європейських країн, США і Канади сюди везли більше 300 тис. дерев саджанців. Через 5 років будівельних робіт тематичний парк Євродіснейленд було відкрито.

1

До кінця року Євродіснейленд спіткали труднощі. Три тисячі працівників написали заяви про звільнення через незадовільні умови праці, а відвідуваність була низькою. Парк був на грані банкрутства, якого вдалось уникнути завдяки інвестиції саудівського принца. До кінця 1995 року парк став прибутковим. Disneyland Resort Park - це комплекс, що складається з: 2 парків розваг, 7 готелів Діснея різної категорії з прекрасними ресторанами, спортивними залами і басейнами; розважального центру з ресторанами, нічними клубами, дискотеками і бутиками, що працюють всю ніч; полем для гольфу, а також готелями, діловими і житловими кварталами.

2

Ці 2000 гектарів радості в середньому за рік відвідують 12,5 млн осіб, що є великим плюсом туристичного бізнесу Франції. До 50 відсотків відвідувачів парку і 80 відсотків гостей, які живуть в готелях, - іноземці. І з парком атракціонів таки змирилися навіть ті, хто був категорично проти його створення. За задумом  Уолта Діснея тематичний парк розваг та відпочинку повинен бути просторий, чистий, з привітною обслугою, де дорослий з супроводжуючого стає учасником. Тут немає нічого чужого інтересам сім'ї. Головним в ідеї Діснея було не тільки зовнішнє оформлення парку, а сама суть організації розваг. Він створив велику кількість тематичних розділів, кожен з яких представляє собою самостійне ціле. Цих принципів всі світові Діснейленди дотримуються досі.

3