Для третьокласників ПШ 44 за ініціативою бібліотеки-філіалу №4 відбувся літературний бумеранг «Розкриваємо таємниці». Так як всі учасники знали, що бумеранг - це метальна зброя, яка в разі непопадання в ціль зазвичай повертається назад до того місця, з якого вона було випущена, то пояснювати, що таке літературний бумеранг не було необхідності.

Всі знали, що гра відбудеться за книгою видавництва ПОРТАЛ – «Ашик Омер» Анастасії Левкової: запитання – відповідь; немає відповіді – запитання повертається до ведучої. І навпаки: якщо запитання від учасника, то він повинен бути готовим дати відповідь.

Віртуальна мандрівка у Кримське ханство, де палаци, мечеті й усякі дивовижі, де жив мрійливий хлопчик Омер, стала справжнім відкриттям для дітей. Інші звичаї, традиції, інша епоха з ханами, беями, дервіші… Із завданнями школярі справилися легко, адже читали книгу уважно, готуючись до гри. Разом із ПОРТАЛом, відчувши дух історії, занурилися в колорит доби через яскраві емоційні ілюстрації, які спонукали до серйозних розмов: про мрійливу вдачу та що потрібно, щоб досягти своєї мрії. Разом з Омером проживали емоції. Діти дуже шкодували, що з хлопчика насміхалися однокласники і це змусило його піти з дому. Але разом з ним раділи і його успіху. 

Багато таємниць вдалося розкрити під час гри. «Це нам бумеранг допоміг», «а я і не знав, що такий музичний інструмент є» (це про саз), «так Ашик Омер насправді жив у Криму і пісні складав», - ділилися враженнями від гри школярі. Ще довго згадували і про танок дервішів, і про Коран, про Євпаторію (Кьозлев), про найкрасивішу мечеть Хан-Джамі… Про все це розповідає дитяча письменниця Анастасія Левкова у книзі «Ашик-Омер». Читайте із задоволенням!