Інколи здається, що сімейні традиції потроху втрачають свою важливість. Однак саме вони – основа дружніх взаємин і розуміння. Хтось ставиться до них без особливого ентузіазму, комусь здається, що багато чого з того, що ми робимо, позбавлено сенсу й давно застаріло, а для когось – це привід стати ближчим до родини, зануритися в дитинство, відчути й подарувати тепло дорогим серцю людям… Складно зрозуміти, що ти комусь потрібен, якщо особисте спілкування витіснили короткі дзвінки на мобільний та повідомлення в месенджері, та рано чи пізно ми починаємо сумувати за можливістю просто поговорити одне з одним.

Що ж може претендувати на сімейну традицію? Та все, що завгодно: щоденна спільна сімейна вечеря або спільний недільний сніданок, особливі сімейні рецепти, жарти, читання книг, спільні ігри або перегляд фільмів, катання на велосипеді чи заміський пікнік... Це не обов'язково має бути щось грандіозне, головне, щоби всі щиро прагнули дарувати своє тепло одне одному.

1

Сімейні традиції допомагають дорослим відчути опору під ногами, зв’язок з іншими людьми та єдність світу. Дітям же вони дозволяють зорієнтуватися в складному світі, знизити тривожність, сформувати довіру, відчути гордість за свою родину. Загалом сімейні ритуали допомагають зберегти стабільність, створити відчуття безпеки, емоційно забарвити життя сім’ї, зберегти зв’язок поколінь, започаткувати корисні правила і дотримуватися їх.

У кожного з нас, напевно, є свої сімейні традиції, які об’єднують та дарують теплі спільні спогади. Зазвичай традиції, встановлені батьками, діти у зрілому віці намагаються привнести у свої сім’ї, зберігаючи і примножуючи такі важливі для кожного цінності.

Цей допис підготували бібліотекарі бібліотеки-філіалу № 1 Полтавської МЦБС.  

Нехай ваші сімейні традиції зміцнюють родину та роблять всіх щасливими!