І знову до бібліотеки-філіалу №4 завітали юні читачі, щоб здійснити онлайн-мандрівку у світ сарматів разом з дитячою письменницею Марією Артеменко, авторкою книги «Стріла степу».

Назву цій книжці дало ім'я головної героїні Фаті, адже сарматською мовою воно якраз і означає "Стріла". Вона відважна та вольова дівчинка, дуже схожа на свою маму, яку люблять і поважають у племені.

«Але це нелегкий шлях, - зауважила Марія Артеменко, наш провідник у світ сарматів – історичний період, описаний у "Стрілі степу" - це доба, коли в українському Північному Причорномор'ї мешкали ці кочівники».

Розкриваючи таємниці сарматів, гостя допомогла краще розібратися школярам з історією нашого степу та його мешканців, познайомила з деякими їхніми звичаями, традиціями, мистецтвом. Обговорювали забавки та мрії дівчинки-сарматки, порівнювали зі своїми, а чарівна гостя розповіла дітям про що сама мріяла в дитинстві.

«Світ сарматів цікавий, хоч і небезпечний», «ех, була б у мене машина часу!», «мені дуже хочеться стати такою ж сильною і вмілою, як Фаті», «а я вже придумав продовження книги», - ділилися думками третьокласники після онлайн- зустрічі із Марією Артеменко.

Не оминули й хвилюючі всіх теми: як навчитися уважно читати, на що слід звертати увагу при написанні творів, як правильно обговорювати прочитане, аби від книжки отримати максимальну користь та задоволення.