Ми живемо в Сонячній системі і ще зі шкільної парти знаємо, що в неї входять дев’ять планет (принаймні, поки вчені не передумали), але є ще багато цікавих фактів, про які знають лише одиниці.

Працівники бібліотеки-філіалу №13 пропонують вашій увазі цікаві факти про нашу Сонячну систему  та її планети.

1. Сатурн – не єдина планета з кільцями. У той час як нам розповідали в школі, що у Сатурна є кільця, що складаються з маленьких каменів, льоду та інших частинок, насправді кільцями володіють і інші планети. Це відноситься як до Юпітера, так і до Нептуна. Навіть Уран володіє дев’ятьма яскравими кільцями, а також кількома бляклими.

2. Сонце становить 99% маси всієї Сонячної системи. Воно, звичайно ж, є найголовнішою частиною нашої Сонячної системи. Ця дивовижна куля з газу надає нам світло, тепло та енергію. Легко іноді забути, наскільки величезна наша зірка.

3. Пори року на Урані тривають по 20 років. Вісь обертання Урану знаходиться під кутом в 82 градуси, через що він фактично «лежить» щодо площини обертання навколо Сонця. Через це одна пора року на Урані триває близько 20 земних років. В останні роки на Урані нарешті добігає кінця затяжний зимовий шторм, і незабаром на планеті настане тривала весна тривалістю в десятиліття.

4. Один день на Меркурії відповідає 58 дням на Землі. День на будь-якій планеті – це її повний оборот. Провести день на Меркурії буде рівно сильно проведенню 60 днів на Землі. Через дивну орбіту планети, Сонце там виглядає так, ніби воно рухається то назад, то вперед по небу.

5. Статус Плутона був під сумнівом дуже давно. Нам з дитинства говорили, що Плутон це планета. Багато людей були шоковані, коли вчене співтовариство оголосило, що Плутон більше не рахується планетою. Плутон також набагато менший, ніж більшість собі уявляє.

6. Венера – найгарячіша планета. Виявляється, що температури на Венері набагато вищі, ніж на Меркурії, хоч вона і далі від Сонця. Планета володіє дуже щільною атмосферою, яка утримує тепло, що отримується від Сонця. Також цікаво те, що Венера є “білою вороною” серед планет так, як вона обертається в інший бік в порівнянні з іншими.

7. Юпітер всмоктує космічне сміття. Юпітер – найбільша планета нашої системи і відомий «великою червоною плямою» – тривалим штормом на поверхні Юпітера. Проте в цієї планети є й інші цікаві якості. Причиною цьому є величезний розмір Юпітера і гравітаційна сила, що діє як захисний бар’єр, який захищає Землю від космічного сміття, притягаючи небезпечні предмети на свою орбіту.

Ми розповіли вам далеко не всі цікавинки про Сонячну систему. Рекомендуємо прочитати серію книг відомого астрофізика Стівена Гокінґа та його доньки Люсі Гокінґ про Джорджа і його космічні пригоди, з яких ви дізнаєтесь набагато більше. П’ять книг з цієї серії є у фонді нашої книгозбірні. Тож запрошуємо всіх, хто зацікавився, до бібліотеки!