В сучасному світі не існує супернадійних приладів – все швидко зношується та виходить з ладу.

5 лютого 1840 р. у США народився знаменитий винахідник сер Гайрем Стівенс Ма́ксим.Працівники Полтавської міської центральної бібліотеки пропонують познайомитись з долею винахідника та його найвідоміших винаходів.

Коло інтересів науковця було доволі широким — від електротехніки (на той час складав конкуренцію самому Томасу Едісону), до розробки прототипу інгалятора. Гайрем Максим мав електротехнічну освіту, згодом заснував компанію, що займалась електричним освітленням у США. Але сьогодні ми пам’ятаємо винахідника як автора кулемета «Максим».

Саме з цим витвором технічної думки пов’язано чимало легенд. Спробуємо сьогодні зазирнути за цю завісу історичної таємничості Стимулом для створення кулемету стала участь молодого винахідника у стрільбах з мушкету; сильна віддача останнього і надихнула Гайрема на ідею використати силу енергії віддачі з користю. Однак, обставини склалися так, що до свого майбутнього шедевра, він повернувся вже переїхавши до Великобританії

Саме на туманному Альбіоні винахідник створив першу модель свого знаменитого кулемета. Новинку було запропоновано військовому відомству США, а після успішних презентацій у Європі, ця витривала «машина смерті» згодом з’явилась під час Першої світової війни у Російській імперії. У Другій світовій війні взагалі важко переоцінити роль цього кулемета.

За видатні винаходи королева Вікторія надала Гайрему Максиму звання лицаря.

Якщо ви цікавитесь видатними винахідниками та бажаєте дізнатись більше цікавих фактів про їх винаходи то запрошуємо вас завітати до бібліотек Полтавської міської централізованої бібліотечної системи.