24 січня всі «солодкоїжки» і просто не байдужі до морозива люди відмічають Міжнародний День ескімо. Бібліотека-філіал №12, як і всі, дуже любить ескімо. І запрошує вас приєднатися до цікавої інформ-хвилинки присвяченій саме ескімо. 

Саме 24 січня 1922 року хазяїн магазину солодощів в містечку Онава в штаті Айова (США) Христиан Нельсон отримав патент на цей солодкий продукт. Існує така легенда, що сам Нельсон випадково облив брикетик вершкового морозива шоколадною глазур’ю – і в результаті, те, що вийшло він і назвав «Eskimo Pie» (ескімоський пиріжок). 

2

Цікаво, що сучасний вигляд морозиво набуло аж у 1935 році, коли до нього додали паличку. Морозиво ескімо швидко завоювало популярність. 

3

Цьому сприяла не тільки реклама, але й кіно. Дідусі й бабусі пам’ятають дитячий фільм «Старик Хоттабич», знятий за відомою книгою Л. Лагіна. Де високоповажний джин Гассан Абуррахман ібн Хоттаб вперше спробував ескімо, і вже не зміг без нього обходитися. А улюбленець дітей добрий крокодил Гена, який співав пісеньку про доброго чаклуна, який принесе йому в подарунок аж 500 ескімо! 

4

5

До речі, більшість дітей із величезного різноманіття видів морозива, перевагу надає саме ескімо. М’яке вершкове морозиво в твердій шоколадній оболонці – що може бути краще й смачніше? Можливо, що саме завдяки «паличці-ручці», яку зручно брати, саме ескімо стало найбільш популярним «вуличним десертом». 

З розвитком технологій харчування в ескімо стали додавати горішки, печиво, карамель. Та й глазур може бути не лише чорною, а й білою. А все ж таки на нашу думку, справжнє ескімо – чорний шоколад з білою начинкою, як ми їли в дитинстві. Не дарма існує такий рекламний слоган: «Ескімо – щастя на паличці родом з дитинства». Деякі психологи твердять, що саме морозиво ескімо, з шоколадною начинкою – це чудовий антидепресант. 

6

Міжнародне свято морозива ескімо – це привід порадувати себе й дітей вершковим букетиком в шоколадній глазурі. З’їсти просто так – для настрою!

Морозиво, морозиво
Смакуємо, їмо.
Морозиво, морозиво, 
Пломбір і ескімо!
7