Агатангел – в перекладі з грецької мови,  означає «добрий вісник». Таким  милозвучним ім'ям назвали Юхим та Аделаїда Кримські свого сина, який народився 15 січня 1871 року у Володимир-Волинському на Волині.

Газета «День» оголосила  2021 рік роком двох визначних постатей української літератури й науки, взагалі нашого національного та духовного відродження: Лесі Українки та Агатангела Кримського. В цьому році  виповнюється рівно півтора століття від дня їх народження. Ці дві особистості добре знали один одного, залишили дуже цікаву  епістолярну спадщину, а одну з кращих своїх драм — «В катакомбах» — Леся присвятила  шановному «побратиму Агатангелу Кримському».

З 1970 року  ім'я українця  Агатангела Кримського міститься в затвердженому XVI сесією Генеральної Асамблеї ЮНЕСКО переліку видатних діячів світу. Цілком справедливо він вважається найбільшим сходознавцем світу ХХ століття. Та для українців він насамперед один із фундаторів національної Академії наук і творців сучасного українського правопису. За свідченням сучасників, «творча спадщина Кримського в українській культурі за обсягом навіть надрукованих творів поступається лише перед спадщиною Івана Франка».

Але за проукраїнські настрої Кримського переслідували і позбавляли посад. А пізніше в 1941 році навіть заарештовують за те, що той начебто був «ідеологом українського націоналізму і останнім часом активізував свою антирадянську націоналістичну діяльність». Лише в травні 1957 року після детального вивчення всіх матеріалів та допитів ще живих свідків з'явилося нове формулювання – «за відсутністю складу злочину», що стало посмертною реабілітацією доброго імені Агатангела Кримського.

Працівники бібліотеки-філіалу №7 пропонують перегорнути сторінки життя видатного українського вченого.