17 січня відзначається День дітей-винахідників. Не всі знають, що чимало речей, які вже давно увійшли в наш побут, були придумані дітьми. Тож, які саме речі були винайдені юними науковцями?

 

Калькулятор

1

Винайшов його відомий Блез Паскаль, коли йому було лише 18 років. Хлопець вирішив допомогти своєму батькові, який займався збиранням податків, спростити його роботу. Однак ця новинка нікого не зацікавила, і перший в історії калькулятор був забутий ще на три століття.

Шрифт Брайля

2

А чи знали ви, що спеціальний шрифт для людей зі слабким зором був придуманий Луї Брайлем у віці 15 років? За основу була взята армійська мова з кодів і точок, яку хлопець вивчив уже в 13 років. Таким чином, він створив повноцінний тактильний рельєфно-крапковий шрифт, символи якого можна розпізнати одним дотиком пальця.

Фруктовий лід

3

11 років було американському винахіднику Френку Епперсону, коли він вигадав фруктовий лід на паличці. Лише через 20 років запатентував свій винахід і налагодив серійне виробництво. У роки економічної кризи в США таке морозиво випускали з двома паличками, щоб ним можна було поділитися.

Снігохід

4

За однією з версій, перший снігохід винайшов 15-річний канадець Жозеф-Арман Бомбардьє. Сконструював його він за допомогою запчастин від старого «Форда» протягом тижня. Брат Армана Леопольд керував пристроєм за допомогою двох мотузок, які були зав'язані на полозах, а Арман вручну контролював подачу палива.

Шовк

5

Хоч і трішки фантастично, проте в Китаї існує легенда, що ідея шовку прийшла в голову 14-річної імператриці Сі Лін Ши (XXVII столітті до нашої ери). В її чашку з чаєм впав кокон шовкопряду. Витягуючи кокон з чашки, дівчинка виявила, що він складається з нитки, яку вона і побажала використовувати для створення тканини. Завдяки її винаходу Сі Лін Ши стали почитати як богиню шовку.

Історія знає чимало прикладів дитячої винахідливості, яка стала основою багатьох важливих відкриттів. Тож, потрібно не ігнорувати, а плекати дитячі прагнення та таланти. Хто знає, можливо саме ваша дитина зробить значний внесок в розвиток світу.