Бібліотека-філія №4 напередодні Міжнародного дня рідної мови стала онлайн-простором для зустрічі восьмикласників Полтавської школи №19 та Ізюмського ліцею №10 із Юлією Сердюченко, уповноваженою особою Донецького національного медичного університету із захисту державної мови.
Онлайн-зустріч «День рідної мови кожен день» відбулася у День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Зібралися, щоб нагадати всім, що можливо, не було б трагічних подій ні 2014 року, ні повномасштабної війни, якби не забули мудрі слова: «Без окремої мови нема самостійного народу».
Можливо, тому русня й вирішила: немає мови, немає народу, отже земля родюча й багата буде їхньою. Це припущення, але ж «якби мова не мала значення, її не намагалися б заборонити чи знищити скільки років». (Василь Стус)
Юлія Сердюченко до цього часу говорить про рідний Краматорськ, як домівку, підтримує зв’язки з учнями, друзями, знайомими. Залюблена з дитинства в українську мову, а тепер її неперевершений знавець, гостя зустрічі активно розвіює міфи про Донеччину, захищає рідний край, її українську історію й культуру. «Таких, як я, на Донеччині багато. Руйнуємо міфи на своїх прикладах, за якими не можна ототожнювати всіх, - ділилася думками Юля Сердюченко, відповідаючи на запитання школярів.
Гостя розповідала про себе, про вибір професії (українська філологія), про перебування в окупованому Краматорську, про любов до української культури, літератури.
Не можна було не згадати імена Василя Стуса, Олекси Тихого, Володимира Сосюри, Миколи Леонтовича, Олекси Стороженка, долі яких пов’язані з донецьким краєм.
Цікаво й змістовно говорила Юлія Сергіївна з присутніми, щиро підтримувала розмову.
Вікторина «Слова та вислови Донеччини» додала спілкуванню не тільки знань, але й азарту, позитиву. Як з’ясувалося, говірка донецького краю схожа з полтавською й харківською.
Із відгуків:
«Нашу зустріч об’єднав Міжнародний день рідної мови».
«Мені було так цікаво. Тільки мало» «Уявляєте, Юлія Сергіївна знає свій рід до 18 століття? Треба дослідити свій».









