Вип.5.

Вебліографічний (інформаційний) список. 

Обласні літературні премії Полтавщини та премії м.Полтави

 «Полтавщина... Тут стоголосом
уперше задзвеніли глибинні джерела
нашої мови, літератури, культури.
Своєрідна, по-філософському замислена,
справжня академія письменників». 
Маргарита Малиновська

premiya5

Літературна Полтавщина – це не тільки геніальне вчора. Це і сьогодення, талановите й визнане в літературі. Наш край відомий  своїми майстрами пера і слова. Полтавські письменники збагатили і розвивали українську мову, наповнювали скарбницю української культури своїми творами. 

Запрошуємо вас познайомитися з літературними преміями Полтавщини та їх лауреатами.

 

Премія  Полтавської обласної ради  імені Панаса Мирного

Панас Мирний (Панас Якович Рудченко) (1849 – 1920) – класик української літератури, видатний письменник-реаліст, патріот, наш земляк. Автор творів, в яких утверджуються гуманістичні ідеї, відстоюється право людини на достойне життя, лунає заклик до морального вдосконалення.

Премія заснована розпорядженням голови Полтавської обласної ради 7 квітня 1999 року за пропозицією Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного для відзначення письменників, науковців, працівників освіти й культури, журналістів, митців, майстрів народних ремесел, ділових людей, громадських і державних діячів за визначні успіхи в галузі літератури, літературознавства, журналістики, публіцистики, театру, музики, живопису, народної творчості, архітектури, громадської діяльності. 

Премія присуджується щороку дня народження Панаса Мирного – 13 травня.

Номінації Премії:

• «Література, літературознавство»;

• «Мистецтво»;

• «Народна творчість, народні ремесла»;

• «Журналістика, публіцистика».

2020 рік

У номінації «Література, літературознавство» премію розділили між письменником, краєзнавцем Юрієм Коцегубом (книги “Болбочан. Поміж двох вогнів” і “З Україною в серці, з шаблею в руці”) та доктором філологічних наук, професором кафедри русистики та східноєвропейських студій Університету Коменського у Братиславі Феліксом Штейнбуком за збірку критичних есеїв-мініатюр “Інкубація “Яєць динозавра”

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» кращим визнали майстра художньої кераміки, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Геннадія Тихонова за творчий доробок.

У номінації «Журналістика, публіцистика» переможцем стала член Національної спілки журналістів України, поетеса, викладач українознавства Валентина Філоненко за художньо-публіцистичне видання “Благословенна Богом і людьми”.

2019 рік

Номінація «Література, літературознавство»:

Тетяна Кльокта, член Національної спілки письменників України, літературно-мистецького об’єднання Зіньківщини «Свічадо», – за збірку поезій «Між Богом і травою»;

Валентина Матущак, поетеса, – за збірку поезій «Усе, що маю».

Номінація «Журналістика, публіцистика»:

Гліб Кудряшов, член правління Полтавського обласного відділення Українського фонду культури, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, – за книгу «"Любове ніжна моя, не відлітай…" Публіцистичні нариси, статті, діалоги та спогади про Раїсу Кириченко»;

Номінація «Мистецтво»:

Микола Грибан, член Національної спілки художників України, заслужений працівник культури України, – за цикл робіт «Земля Полтавська»;

Номінація «Народна творчість, народні ремесла»:

Наталія Свиридюк, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України, завідувач відділом Комунальної установи «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради, – за творчий доробок.

2018 рік

Номінація «Література, літературознавство»:

Віктор Сердюк, член Полтавської спілки літераторів, – за книгу казок «Усі дива трапляються в дитинстві»;

Номінація «Журналістика, публіцистика»:

Василь Деревінський, доктор історичних наук, професор кафедри політичних наук Київського національного університету будівництва і архітектури – за книгу «В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою»;

Номінація «Мистецтво»:

Олександр Бабенко, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, викладач кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, – за творчий доробок;

Номінація «Народна творчість, народні ремесла»:

Ніна Токовій, майстер килимарства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, – за творчий доробок.

Джерела:

У Полтаві нагородили лауреатів Премії імені Панаса Мирного[Електронний ресурс].- Режим доступу: https://np.pl.ua/2020/07/u-poltavi-nahorodyly-laureativ-premii-imeni-panasa-myrnoho/ - Назва з екрану.

Премія імені Панаса Мирного [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Премія_імені_Панаса_МирногоПремія_імені_Панаса_МирногоПремія_імені_Панаса_Мирного .- Назва з екрану.

Премія Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного  [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://oblrada-pl.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=92&Itemid=73 . – Назва з екрану.

У Полтаві вручили премію імені Панаса Мирного (фото)  [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://np.pl.ua/2018/05/u-poltavi-vruchyly-premiyu-imeni-panasa-myrnoho-foto/ . – Назва з екрану.

У Полтаві нагородили лауреатів премії Панаса Мирного (фото) [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://np.pl.ua/2019/05/u-poltavi-nahorodyly-laureativ-premii-panasa-myrnoho-foto/ . – Назва з екрану.

 

Полтавська обласна премія імені І. П. Котляревського

Це щорічна премія, заснована Полтавською обласною радою з нагоди 55-річчя Полтавського літературно-меморіального музею І. П. Котляревського та наближення визначної дати — 250 років від дня народження самого Івана Котляревського. Присуджується з 2007 року. Метою премії є вшанування жителів області, які своєю професійною та громадською діяльністю сприяють розвитку української літературної мови, театрального мистецтва, української класичної та сучасної музики.

Дата вручення премії — 9 вересня (щороку), у день народження І. П. Котляревського.

2019 рік 

У номінації «Поетичний твір» – Леонід Вернигора, член Національної спілки письменників України, прозаїк, поет, публіцист, кіносценарист – за творчий доробок.

У номінації «Театральна діяльність» – Світлана Боцула, сценарист, заступник директора з практичного навчання, сприяння працевлаштуванню та зовнішніх зв’язків, викладач-методист Комунального вищого навчального закладу «Гадяцький коледж культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського» – за популяризацію українського театрального мистецтва.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Олег Тищик, директор комунального закладу «Полтавська обласна філармонія» – за пропаганду кращих зразків українського класичного і сучасного мистецтва;

У номінації «Медіа-проект» – Олександр Макаренко, директор ПП «Зоря Полтавщини» та Вікторія Корнєва, журналіст ПП «Зоря Полтавщини» – за цикл публікацій рубрики «Будеш, батьку, панувати!..».

2018 рік 

У номінації «Поетичний твір» – Баклай Наталія Михайлівна, член Національної спілки письменників України – за поетичну збірку «Жінка з віршами».

У номінації «Театральна діяльність» – Кліменченко Ірина Георгіївна, головний художник Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя – за популяризацію українського театру, створення декорацій та костюмів до вистав репертуару театру.

У номінації «Музично-пісенна творчість» – Левченко Григорій Семенович, заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв України, композитор, професор, керівник українського народного хору «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – за творчий доробок.

У номінації «Медіа-проект» – Вергунов Віктор Анатолійович, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України – за серію публікацій, що сприяли популяризації української мови.

Джерела:

Журі назвало лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені І.П. Котляревського 2019 року[Електронний ресурс].- Режим доступу: https://www.oblrada-pl.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=11240:zhuri-nazvalo-laureativ-premiyi-poltavskoyi-oblasnoyi-radi-imeni-ip-kotljarevskogo-2019-roku&catid=1:latest-news&Itemid=50:zhuri-nazvalo-laureativ-premiyi-poltavskoyi-oblasnoyi-radi-imeni-ip-kotljarevskogo-2019-roku&catid=1:latest-news&Itemid=50 – Назва з екрану.

Лауреати премії імені І.П.Котляревського  [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://oblrada-pl.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=255&Itemid=90. – Назва з екрану.

Полтавська обласна премія імені І. П. Котляревського  [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Полтавська_обласна_премія_імені_І._П._КотляревськогоПолтавська_обласна_премія_імені_І._П._КотляревськогоПолтавська_обласна_премія_імені_І._П._Котляревського.  - Назва з екрану.

У Полтаві вручили щорічну премію облради імені Котляревського [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://poltava365.com/u-poltavi-vruchili-shhorichnu-premiyu-poltavskoii-oblasnoii.html . - Назва з екрану.

 

Премія Полтавської обласної ради імені Володимира Степанюка

Володимир Петрович Степанюк (1955 – 2014) – відомий у Полтаві  краєзнавець і громадський діяч, голова Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Екологічна асоціація «Еко-світ», голова громадського Шевченківського комітету з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, ініціатор вшанування на Полтавщині пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні. Степанюк В.П. багато зробив для розвитку літературного краєзнавства на Полтавщині, дослідження та популяризації невідомих сторінок історії про видатних діячів нашого краю, збереження української мови та культури.

Засновник Премії імені Володимира Степанюка – Полтавська обласна рада.

Мета Премії – активізація національно-патріотичного виховання учнівської молоді, її залучення до поглибленого вивчення життєвого шляху та художньо-мистецького набутку письменників-земляків, видатних діячів української держави та визвольних змагань, формування вмінь і навичок літературної та дослідницької діяльності, підтримка талановитої молоді.

Премія присуджується щороку переможцям обласного літературного конкурсу «Відлуння заповітів земляків», які набрали найбільшу кількість балів у номінаціях:

«Дослідницька робота» (нагороджується учасники конкурсу, які здійснили ґрунтовну науково-дослідницьку роботу на задану тему та успішно захистили її);

«Творча робота» (нагороджується учасники конкурсу – автори ліричного чи прозаїчного твору (творів), у якому відображені власні думки та враження на задану тему (вірш, есе, нарис тощо).

У кожній номінації присуджується по три премії.

2019 рік 

Лауреатами Премії Полтавської обласної ради імені Володимира Степанюка стали:

У номінації «Дослідницька робота»:

Кононенко Марія, учениця 10 класу опорного закладу «Великобагачанський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради» – Перша премія;

Ленський Владислав, учень 10 класу Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради – Друга премія;

Поп Софія, учениця 8 класу Драбинівського навчально-виховного комплексу «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти Драбинівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області» – Третя премія

У  номінації «Творча робота»:

Тишковець Анастасія, учениця 10 класу Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Зіньківської районної ради Полтавської області – Перша премія;

Кожушко Ірина, учениця 11 класу опорного закладу «Засульський ліцей Засульської сільської ради Полтавської області» – Друга премія;

Маленко Олександр, учень 9 класу комунального закладу «Полтавський обласний науковий ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради» – Третя премія.

Дипломами лауреатів конкурсу студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» нагородили:

Руслану Величко, студентку Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка (І премія);

студенток Полтавського університету економіки і торгівлі Вікторію Блоху (2 премія) та Анастасію Мельник (3 премія).

2018 рік

У номінації «Дослідницька робота»:

Мишаченко Лілія, учениці 10 класу Великобудищанської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів Гадяцької районної ради Полтавської області – І місце;

Козороз Наталія, заступник директора з навчально-виховної роботи Великобудищанської спеціалізованої школа І–ІІІ ступенів Гадяцької районної ради Полтавської області;

Дуденко Ольга, вихованка Полтавського міського центру позашкільної освіти, учениці 11 класу Полтавської гімназії № 17 Полтавської міської ради Полтавської області – ІІ місце;

Зелік Оксана, старший викладача кафедри журналістики ПНПУ імені В.Г. Короленка, керівник гуртка «Основи літературознавчих досліджень» Полтавського міського центру позашкільної освіти;

Дяченко Софії, учениця 9 класу Комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської області» – ІІІ місце;

Демченко Лілія, вчителька української мови та літератури Комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа І–ІІІ ступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської області».

У  номінації «Творча робота»:

Петренко Ельвіра, учениця 10 класу Полтавського обласного наукового ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради – І місце;

Шевченко Любов вчителька української мови та літератури Полтавського обласного наукового ліцею-інтернату імені А.С. Макаренка Полтавської обласної ради;

Шкіль Альбіна, учениця 10 класу Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Зіньківської районної ради Полтавської області – ІІ місце;

Гавриш Людмила , заступник директора з навчально-виховної роботи Зіньківської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 2 Зіньківської районної ради Полтавської області;

Тилик Альона, учениці 11 класу Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 28 Полтавської міської ради Полтавської області» – ІІІ місце;

Кононенко Світлана, вчителька української мови та літератури Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 28 Полтавської міської ради Полтавської області».

Джерела:

Премія Полтавської обласної ради імені Володимира Степанюка  [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://oblrada-pl.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=6770&Itemid=198. – Назва з екрану.

У Полтаві нагородили лауреатів премії імені Володимира Степанюка   [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://np.pl.ua/2019/12/u-poltavi-nahorodyly-laureativ-premii-imeni-volodymyra-stepaniuka/.  – Назва з екрану.

Урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Володимира Степанюка [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://poltava.man.gov.ua/zakhody/Inshi_konkursi_i_seminari/Urochista_tseremonija_nagorodzhennja_laureativ_Premii_Poltavskoi_oblasnoi_radi_imeni_Volodimira_Stepanjuka/ . - Назва з екрану.

 

Премія Полтавської обласної ради імені Петра Ротача

Петро Ротач (1925 – 2008) – поет, літературознавець. Нагороджений Грамотою Полтавського фонду імені С. Петлюри «за жертовну діяльність на ниві української культури» (1995), Лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Панаса Мирного (2000).

Премія імені Петра Ротача заснована з метою сприяння розвитку національного краєзнавчого руху, вивченню минулого і сьогодення Полтавщини, дослідницько-краєзнавчій діяльності у галузях історії та літератури, відзначення краєзнавців за вагомі творчі здобутки і присуджується за кращі документально-публіцистичні і науково-популярні твори з історії рідного краю та літератури, які оприлюднені на момент засідання журі. Урочисте нагородження лауреатів премії відбувається в  день народження Петра Ротача – 24 січня за номінаціями   «Історичне краєзнавство»,  «Літературне краєзнавство».

2020 рік

У номінації «Історичне краєзнавство» :  авторський колектив книги «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Котелевський район».

У номінації «Літературне краєзнавство» – Титаренко Григорій, краєзнавець – за творчий доробок.

2019 рік

У номінації «Історичне краєзнавство» – Гришко Лідія, краєзнавець – за книгу «Хотілося б усіх поіменно назвати».

У номінації «Літературне краєзнавство» – Ротач Олександр, краєзнавець – за творчий доробок.

Джерела:

В обласному центрі вручили дипломи лауреатам Премії Полтавської обласної ради імені Петра Ротача [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://polinfo.gov.ua/1662-v-oblasnomu-tsentri-vruchyly-dyplomy-laureatam-premii-poltavskoi-oblasnoi-rady-imeni-petra-rotacha. - Назва з екрану.

Визначено лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Петра Ротача 2019 року [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://oblrada-pl.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=11653:viznacheno-laureativ-premiyi-poltavskoyi-oblasnoyi-radi-imeni-petra-rotacha-2019-roku&catid=1:latest-news&Itemid=50 . – Назва з екрану.

Визначили лауреатів премії Полтавської обласної ради імені Петра Ротача [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://np.pl.ua/2018/12/vyznachyly-laureativ-premii-poltavs-koi-oblasnoi-rady-imeni-petra-rotacha/. – Назва з екрану.

Лауреати премії імені Петра Ротача [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://oblrada-pl.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=10354:laureati-premiyi-imeni-petra-rotacha&catid=44:gordist&Itemid=86:laureati-premiyi-imeni-petra-rotacha&catid=44:gordist&Itemid=86. – Назва з екрану.

У Полтаві вручили премію імені Петра Ротача [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://np.pl.ua/2020/01/u-poltavi-vruchyly-premiiu-imeni-petra-rotacha/. – Назва з екрану.

Присудження обласної премії імені Петра Ротача [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://pkm.poltava.ua/ua/podii/1048-prisudzhennya-oblasnoji-premiji-imeni-petra-rotacha.html. - Назва з екрану.

 

Премія Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового

Феодосій Кирилович Роговий (1925 – 1992) – український письменник. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Премія заснована з метою сприяння розвитку сучасної української літератури, відзначення письменників за вагомі творчі здобутки, громадян – за активну громадську діяльність. Премія щорічна. Нею нагороджуються письменники за високохудожні прозові твори, що оприлюднені на момент засідання журі, а також громадяни, чия громадська діяльність спрямована на розбудову демократичної української держави, реалізацію суспільно значущих ініціатив на місцевому рівні. Премія присуджується щороку до дня народження письменника – 27 серпня. Номінації премії: «Сучасна проза»; «Громадська діяльність».

2019 рік 

У номінації «Сучасна проза» Тетяна Луньова — член Національної спілки письменників, філолог, доцент кафедри англійської та німецької філології ПНПУ ім.Короленка — за книгу «Те, що можна написати тільки аквареллю».

У номінації «Громадська діяльність» премію розділили: Ганна Антипович (Дениско), заслужений журналіст України, поетеса, член правління обласної організації ВУТ «Просвіта» — за книгу «Про що гомонить Соборний майдан» та багаторічну громадську діяльність, спрямовану на утвердження в суспільстві ідеалів свободи, незалежності, правди і справедливості та  Едуард Крутько — уродженець с. Козубівка Хорольського району, студент ІІІ курсу Тернопільського національного медуніверситету — «за вагомий внесок у збереження історії рідного краю, активну краєзнавчу роботу серед молоді та успішну реалізацію соціально значущих ініціатив на місцевому рівні» (Едуард — засновник етнографічного музею «Древо» та фестивалю «Під дідовими липами»).

2018 рік 

У номінації «Сучасна проза»  лауреатом став письменник Сергій Осока за збірку оповідань «Нічні купання в серпні».

У номінації «Громадська діяльність» лауреатом став син Феодосія Рогового Юрій Роговий за популяризацію творчого доробку свого батька. Відзнаку отримувала дружина Лариса Рогова.

Джерела:

Премія Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового  [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://oblrada-pl.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=94&Itemid=75. – Назва з екрану.

У Полтаві вперше нагородили лауреатів премії імені Феодосія Рогового [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://np.pl.ua/2018/08/u-poltavi-vpershe-nahorodyly-laureativ-premiji-imeni-feodosiya-rohovoho-foto/. – Назва з екрану.

У Полтаві вручили премію імені Феодосія Рогового [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://np.pl.ua/2019/08/u-poltavi-vruchyly-premiiu-imeni-feodosiia-rohovoho/. – Назва з екрану.

 

ПОЛТАВСЬКІ МІСЬКІ ПРЕМІЇ

 

«Історичні заслуги Полтави
як осердя українства непроминущі.
Ми всі виросли з відчуттям того,
що Полтава є столицею класичної
української літератури».               

Любов Мацько

 

Щорічна міська дитяча літературна премія імені І.П.Котляревського 

Премія, заснована у 2003 році, присуджується за досягнення у гумористичному жанрі (байка, новела, гумореска, оповідання, нарис, вірш). Засновником премії імені І.П.Котляревського  є Полтавська міська рада. Організаторами Премії є управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради та Полтавський літературно-меморіальний музей І.П.Котляревського.  

Учасниками творчого конкурсу на здобуття Премії  є учні  5-11 класів загальноосвітніх шкіл м. Полтави. Твори, подані на здобуття Премії,  можуть бути написані одноосібно або у співавторстві.

Конкурс проводиться серед учнів загальноосвітніх шкіл у двох вікових категоріях та двох номінаціях.

Вікові категорії:

учні 5-8  класів;

учні 9-11 класів. 

Номінації:

проза;

поезія. 

Лауреатами  конкурсу стають чотири його учасника в кожній віковій категорії та кожній номінації, роботи яких були визнані Журі конкурсу найкращими. 

Джерела:

На засіданні журі визначили лауреатів щорічних премій імені І. П. Котляревського та імені В. Г. Короленка [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.rada-poltava.gov.ua/news/2018.09.06. - Назва з екрана.

Юні митці та майстри слова отримали свої заслужені нагороди [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.rada-poltava.gov.ua/news/11521264/. – Назва з екрану.

Юним майстрам пера вручили премію імені І.П.Котляревського [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.rada-poltava.gov.ua/news/47350472/. – Назва з екрана.

 

Щорічна міська премія ім. В. Г. Короленка

Премія заснована у 2003 році. Вона  є відзнакою за творчі здобутки, успіхи у громадсько-політичній діяльності, благодійну роботу, меценатство. Засновником щорічної міської премії імені В.Г.Короленка  є Полтавська міська рада. Організаторами премії є управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради та Полтавський літературно-меморіальний музей В.Г.Короленка. Основне завдання премії – утвердження гуманістичних цінностей у суспільстві, прав і свобод людини, популяризація історико-культурного надбання, відродження національної культури та мистецтва.

Номінації премії:

І номінація: «За  глибокі  знання  життєвого  шляху  і  творчої  спадщини В.Г. Короленка»  -    для  учнів загальноосвітніх шкіл;

ІІ номінація:   «За активну участь у громадському та культурному житті міста»  -   для студентської та творчої молоді;

ІІІ номінація: «За активну популяризацію життєвого шляху і літературної спадщини В.Г.Короленка» - для письменників та працівників засобів масової інформації, творчих та наукових працівників;

ІV номінація: «За пропаганду творчої спадщини письменника В.Г.Короленка, ідей демократії і гуманізму, дотриманню прав і свобод України» -  для громадсько-політичних діячів, науковців, митців, працівників юриспруденції.

V номінація:  «За вагому благодійну роботу в справі розвитку спонсорства та меценатства»   - для спонсорів та меценатів.

2019 рік 

У номінації «За глибокі знання життєвого шляху і творчої спадщини В.Г. Короленка» лауреатом першої премії стали школярі Софія Павлій (ЗЗСО №5), Юлія Царенко (ЗЗСО №11) та Ірина Похно (ЗЗСО №29); 

У номінації «За вагому благодійну роботу в справі розвитку спонсорства та меценатства» – знаний майстер народної творчості Олена Опанасюк.

У номінації «За активну популяризацію життєвого шляху і літературної спадщини В.Г.Короленка» премію здобула  доцент кафедри соціальної і корекційної педагогіки ПНПУ ім. В.Г.Короленка Любов Куторжевська. Видавець, фотохудожник і дослідник Сергій Говоров  відзначений премією у номінації «За пропаганду творчої спадщини письменника В.Г.Короленка, ідей демократії і гуманізму, дотриманню прав і свобод  України». . 

Студентка фізико-математичного факультету Альона В’юнник виборола Другу премію в номінації «За активну участь у громадському та культурному життя міста» (науковий керівник — кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної педагогіки та андрагогіки, докторант Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка В.Мокляк).

У номінації «За активну популяризацію життєвого шляху і літературної спадщини В. Г. Короленка» лауреатом став ректор вишу, доктор філологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України Микола Степаненко. Студентка психолого-педагогічного факультету Анна Солінська — лауреат премії в номінації «За активну участь у громадському та культурному житті міста». Цьогоріч лауреатами премії стали 20 полтавців.

Також нагородили короленківською премією і відзнаками міської ради педагогів, які надихнули дітей і підтримали в роботі над конкурсними роботами, громадських активістів, митців

2018 рік 

I номінація:

Зімаков Іван «Полтавська загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів № 25»;

Причка Аліна «Полтавська загальноосвітня школа № 10»;

Звенігородська Анна «Полтавська загальноосвітня школа  № 25»;

Войтенко Карина «Полтавська загальноосвітня школа № 28»;

Бабець Валентина «Полтавська загальноосвітня школа № 37»;

Налойченко Анастасія «Полтавська загальноосвітня школа  № 26»;

Шульга Аліна «Полтавська  гімназія № 17»;

Ковтун Кирило «Полтавська загальноосвітня школа  № 25»;

Авторська група пошукового загону «Слідопити» у складі: Сущенко Наталія, Наконечний Костянтин «Полтавська загальноосвітня школа № 18»;

Ломовцева Вікторія «Полтавська загальноосвітня школа  № 29»;

Тараненко Ростислав «Полтавська загальноосвітня школа  № 2».

ІІ номінація:

Студенти ІV курсу факультету філології та журналістики ПНПУ ім. В.Г.Короленка Володавець Ніна  та Шах Марина;

Пилипенко Анастасія  Юріївна, член Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України

Зразковий театр масових видовищ «Полтавські балаболки» (керівник Долженко Світлана Анатоліївна), творчий колектив театрального відділення Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко;

Колектив у складі:

Борисова Тетяна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри основ виробництва та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка;

Галамбош Габріелла, кандидат педагогічних наук, асистент кафедри теорії і методики технологічної освіти;

Охріменко Лідія,аспірант  кафедри теорії і методики технологічної освіти;

Шовкова Анна,студентка IV курсу факультету технологій та дизайну.

У номінації для письменників та працівників засобів масової інформації, творчих та наукових працівників «За активну популяризацію життєвого шляху і літературної спадщини Короленка»:

Олейникова Алла Леонідівна керівник музейної кімнати «Пам’яті В.Г.Короленка» Полтавської гімназії № 17, вчитель вищої категорії, учитель-методист, член Спілки екскурсоводів Полтави.

У номінації спонсорство та меценатство «За вагому благодійну роботу в справі розвитку спонсорства та меценатства»:

Лебединський Олег Валентинович, член Національної спілки краєзнавців України.

Джерела:

Викладачі та студенти університету – лауреати Полтавської міської премії імені В.Г.Короленка [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://pnpu.edu.ua/news/vykladachi-ta-studenty-universytetu-laureaty-poltavsjkoji-misjkoji-premiji-imeni-v-gh-korolenka.html. - Назва з екрану.

Вручили талановитим дітям і митцям Полтави премії імені В.Г Короленка [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://www.sch13.pl.ua/diyalnist/pages/442-vruchili-talanovitim-dityam-i-mittsyam-poltavi-premiji-im-v-korolenka. - Назва з екрану.

Дітям Полтави вручили премію В.Короленка [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.rada-poltava.gov.ua/news/9468919/. – Назва з екрану. 

До Дня міста відзначили лауреатів премії імені Короленка [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://central-ua.tv/news/39795/. – Назва з екрану.

На засіданні журі визначили лауреатів щорічних премій імені І. П. Котляревського та імені В. Г. Короленка [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.rada-poltava.gov.ua/news/2018.09.06. - Назва з екрана.

Премія Короленка знайшла своїх лауреатів [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.rada-poltava.gov.ua/news/7215365/. – Назва з екрану. 

Студентка фізико-математичного факультету Альона В’юнник – лауреатка Полтавської міської премії імені В. Г. Короленка [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://pnpu.edu.ua/news/studentka-fizyko-matematychnogho-fakuljtetu-aljona-vjunnyk-laureatka-poltavsjkoji-misjkoji-premiji-imeni-v-gh-korolenka.html  - Назва з екрану.

У Києві премію імені Короленка ще не вручили, а в Полтаві уже [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://www.visnyk.poltava.ua/news/premiiu-imeni-korolenka-v-ukraini-shche-ne-vruchyly-a-v-poltavi-uzhe/. – Назва з екрана.

 

Щорічна літературна премія ім. М. В. Гоголя

Засновником щорічної міської літературної премії імені М.В.Гоголя є Полтавська міська рада. Організаційне забезпечення премії, заснованої у 2009 році, здійснюють управління культури та управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради. Конкурс вирішує завдання пошанування творчості Миколи Гоголя, заохочення учнів до вивчення його літературної спадщини;сприяння вихованню учнівської та студентської молоді на творах класиків та традиціях українського народу;виховання у молодого покоління патріотизму та любові до України;сприяння національно-культурному відродженню України, збереження і розвиток її інтелектуального потенціалу;активізація виховної і патріотичної роботи серед молоді, розвиток її творчих здібностей, виявлення і підтримка молодих авторів, розширення світогляду школярів та студентської молоді. Конкурс триває протягом навчального року з 1 вересня по 1 квітня та  проводиться в три етапи.

Вікові категорії:

молодша (13-15 років); 

середня (16-18 років);

старша (19-28 років);

До участі у проведенні конкурсу можуть залучатися творчі спілки, заклади освіти, громадські організації.

2019 рік 

ІІ премія: Курило Володимир, студент 5 групи ІІ курсу стоматологічного факультету Української медичної стоматологічної академії, учасник літературної студії «Сонячне сплетення» кафедри українознавства та гуманітарної підготовки УМСА

2018 рік 

Молодша вікова категорія: учень 11 класу школи №25 Денис Біліченко.

Старша та середня вікові категорії:

1 місце у старшій віковій категорії здобула Тетяна Данільченко (група А-51, науковий керівник — доктор філологічних наук, доцент кафедри світової літератури Тетяна Кушнірова). Журі одностайно визнало її роботу кращою, відзначивши глибокі знання та художню майстерність студентки, яка змогла надати відомій історії про Тараса Бульбу та його синів рис актуальності.

4 місце в середній віковій категорії й спеціальну премію отримала Анастасія Лук’ященко, студентка 1 к. ПНПУ  ім.Короленка

За рішенням журі, лауреатами премії стали 17 учасників конкурсу. Ще двоє отримали заохочувальні премії. Лауреатам кожної вікової категорії (молодша: 13-15 років, середня: 16-18 років, старша: 19-28 років) присуджена персональна премія та грошова винагорода.

Джерела:

Літературна премія імені М.В. Гоголя [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://www.umsa.edu.ua/fakultets/stomat/kafedry/ukr-znavstva/news/literaturna-premiya-imeni-mv-gogolya. - Назва з екрана.

Міські премії  [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.kultura-poltava.gov.ua/miski-premii/. – Назва з екрану.

Премія імені Миколи Гоголя знайшла своїх лауреатів  [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.rada-poltava.gov.ua/news/98860387/. – Назва з екрану.

Студенти факультету філології та журналістики стали лауреатами Полтавської літературної премії імені М. В. Гоголя  [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://pnpu.edu.ua/news/studenty-fakuljtetu-filologhiji-ta-zhurnalistyky-staly-laureatamy-poltavsjkoji-literaturnoji-premiji-imeni-m-v-ghogholja.html. - Назва з екрану. 

У Полтаві відзначили лауреатів та переможців премії імені Гоголя [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://irt.pl.ua/video/9648. - Назва з екрану.

У Полтаві визначили переможців міської літературної премії імені Миколи Гоголя  [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://np.pl.ua/2019/03/u-poltavi-vyznachyly-peremozhtsiv-mis-koi-literaturnoi-premii-imeni-mykoly-hoholia/. – Назва з екрану.

У Полтаві визначили переможців міської літературної премії імені Миколи Гоголя [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.rada-poltava.gov.ua/news/79090779/. – Назва з екрана.

 

Складач: Озерна Н., гол.методист відділу організаційно-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи ЦБ