Вип.2

Вебліографічний (інформаційний) список

 Літературні відзнаки в Україні

На літературну ситуацію в Україні впливає низка різноспрямованих літературних премій. 

В даному випуску  розглянемо найбільш визначні  винагороди, якими вшановують українських письменників за активну участь у вітчизняному літературному процесі.

premii ykraina

 

 

Державні премії

Національна премія України імені Тараса Шевченка

Найвища премія українським митцям - Державна премія Української РСР ім. Т.Г.Шевченка - заснована постановою РМ Української РСР № 646 від 20 травня 1961року з метою увічнення пам'яті великого кобзаря і сприяння дальшому розвитку української літератури і мистецтва.

27 вересня 1999 року, згідно з Указом Президента України № 1228/99, з метою піднесення ролі і престижу Державної премії України імені Тараса Шевченка як найвищої в Україні премії в галузі культури, літератури і мистецтва, премія отримала назву - «Національна премія України імені Тараса Шевченка».

Окремими номінаціями премії є «Художня література», яка включає прозу, поезію, драматургію, та «Документальна та науково-критична література», в яку входять есеїстка, критика, бібліографії, мемуари, журналістика тощо.

Крім грошової винагороди, лауреат отримує диплом і почесну медаль лауреата. Ця премія вважається найпрестижнішою державною відзнакою в Україні.

З 16 березня 2000 року, відповідно до прийнятого Закону України «Про державні нагороди України», Національна премія України імені Тараса Шевченка була віднесена до державних нагород України. 

 2020 рік  

Номінація «Література»:

Маріанна Кіяновська «Бабин Яр. Голосами» - вірші  присвячені трагедії, що сталася у Бабиному Яру під час Другої світової війни  

Тарас Прохасько «Так, але…» - збірка есеїв Тараса Прохаська на різні теми.

2019 рік   

Номінація «Література, публіцистика, журналістика»: 

Богдан Горинь.  Двотомник «Святослав Гординський на тлі доби».  Есе-колаж про організатора культурного життя в Галичині Святослава Гординського (1906–1993).

Оксана Забужко.  «І знов я влізаю в танк… /Вибрані тексти 2012-2016: статті, есе, інтерв’ю, спогади/». Більшість текстів, вміщених у книзі, свого часу публікувалися у різних закордонних виданнях. Крім того, у 2018 році прикінцеве есе «З паризького щоденника» вийшло в Німеччині окремою книжкою під назвою «Der lange Abschied von der Angst» («Довге прощання зі страхом»).

2018 рік

Номінація «Література»

Емма Андієвська - Шевченківську премію з літератури отримала авторка 45 поетичних і прозових книжок та 17 тисяч картин, українка, що живе в Мюнхені. Вона народилася в Донецьку, який тоді, в 1931 році, ще називався Сталіно, потім із родиною переїхала спочатку до Вишгорода, а згодом – у 1939 році – до Києва, де її батька вбили енкаведисти. Під час Другої світової війни разом із мамою Емма Андієвська виїхала до Німеччини і прожила там майже все життя, але ні на хвилину не забувала про Україну, якій присвятила свою творчість.

Номінація  «публіцистика»

Сергій Плохій -  доктор історичних наук, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, автор книги «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності». 

Книга «Брама Європи» видана у 2015 році, перекладена українською у 2016-му, визнана кращою у галузі публіцистики. Вона як «стиснута пружина» української історії за 2,5 тисячі років, містить усе важливе і визначальне, але при цьому сприймається легко.

Оголошені лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка [Електронний ресурс].-Режимдоступу: https://zaxid.net/ogolosheni_laureati_natsionalnoyi_premiyi_imeni_tarasa_shevchenka_n1476011. - Назва з екрану.
Шевченківська премія 2018 року: 8 лауреатів у 5 категоріях [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://www.radiosvoboda.org/a/29089380.html. - Назва з екрану.
Шевченківська премія-2020: список всіх лауреатів  [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://www.bbc.com/ukrainian/news-51657739. -Назва з екрану.
Шевченківська премія  [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://www.ukrinform.ua/tag-sevcenkivska-premia. - Назва з екрану.
 

«Українська книжка року»

Премія Президента України

«Українська книжка року» — щорічна премія Президента України (започаткована в Україні відповідно до Указу Президента України від 16 грудня 2009 року  № 1058).

Присуджується Указом Президента України до Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження з метою відзначення авторів, видавництв та видавничих організацій, які зробили значний внесок у популяризацію української книжки та розвиток вітчизняної видавничої справи.

Щорічно присуджується три премії в таких номінаціях:

за видатні досягнення у галузі художньої літератури — книжковому виданню творів класичної або сучасної української прози, поезії, українських перекладів художньої літератури;

за вагомий внесок у розвиток українознавства — книжковому виданню творів, які формують знання про Україну, її народ, історію, культуру, науку, довідковому, енциклопедичному, краєзнавчому або картографічному виданню, виданню іншого твору україністики;

за сприяння у вихованні підростаючого покоління — книжковому виданню творів дитячої літератури, посібнику або підручнику для дошкільників, учнів чи студентів.

У кожній номінації присуджується одна премія.

2018 рік    

 «ЗА ВИДАТНІ ДОСЯГНЕННЯ У ГАЛУЗІ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ»:

Книга: «Моя Друга світова»: роман-хроніка в голосах» М.Г. Жулинський, ТОВ «Видавниче підприємство «Ярославів Вал»;

«ЗА ВАГОМИЙ ВНЕСОК У РОЗВИТОК УКРАЇНОЗНАВСТВА»:

Книга: «Євангеліє Бучацьке» упорядник: Д.В. Степовик, ДП «Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури «Дніпро»;

 «ЗА СПРИЯННЯ У ВИХОВАННІ ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ»

Книга: «Шалахмонеси» Г.А. Фалькович, ТОВ «Часопис «Дух і Літера».

2017 рік

Щорічну премію Президента України "Українська книжка року" отримали:

книги Мирослава Дочинця "Синій зошит. Аркуші днів світящих" і "Лад" у номінації "За видатні досягнення в галузі художньої літератури";

книга Володимира Корнійчука "Марія Заньковецька" в номінації "За вагомий внесок у розвиток українознавства";

книга Тетяни Стус "Їжак Вільгельм" у номінації "За сприяння у вихованні підростаючого покоління"

2016 рік

У 2016 році звання лауреата премії у номінації «За видатнідосягнення у галузі художньої літератури» присуджено одному з найпопулярніших і найвідоміших у світі українських письменників Сергію Жадану за книгу «Месопотамія» та видавництву «Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», що її видав.

За вагомий внесок у розвиток українознавства нагороджено автора видання «Українські народні головні убори» Галину Стельмащук та «Видавництво «Апріорі», яке видало книгу.

У номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» звання лауреата премії президента України «Українська книжка року» отримали автор Віталій Рогожа та «Видавничо-книготорговельна компанія «Самміт-книга» за книжкове видання «Запороги: роман-трилогія» - частина 1 «Петро Сагайдачний».

Оприлюднено імена лауреатів Держпремії «Українська книжка року» [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://censor.net.ua/ua/news/3087006/oprylyudneno_imena_laureativ_ derjpremiyi_ukrayinska_knyjka_roku derjpremiyi_ukrayinska_knyjka_roku. - Назва з екрану.
Письменники Дочинець, Корнійчук і Стус стали лауреатами президентської премії "Українська книжка року" [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://censor.net.ua/ua/news/440811/pysmennyky_dochynets_korniyichuk_i_stus_staly_laureatamy_prezydentskoyi_premiyi_ukrayinska_knyjka_roku. - Назва з екрану. 
Порошенко присудив Жадану премію "Українська книжка року" [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://censor.net.ua/ua/news/399756/poroshenko_prysudyv_jadanu_premiyu _ukrayinska_knyjka_roku _ukrayinska_knyjka_roku. - Назва з екрану.
ПРЕМІЯ «Українська книжка року»: повний перелік переможців [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://prm.ua/premiya-ukrayinska-knizhka-roku-povniy-perelik-peremozhtsiv/. – Назва з екрану.
УКАЗ Президента України №285/2018 Про присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року» [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://www.president.gov.ua/documents/2852018-24970. - Назва з екрану.

 

Книжкова премія літературного порталу «Літакцент»

Книжковою премією «ЛітАкцент року» відзначаються книжки, написані українською мовою й видані в Україні та за кордоном. Критеріями оцінювання книг у номінаціях «Проза», «Поезія» та «Проза й поезія для дітей», «Есеїстика» й «Літературознавство» є новизна, високий художній рівень твору (дослідження), а також культура видання і його поліграфічна якість.

2019 рік 

Номінація «Поезія» Калитко Катерина зі збіркою «Ніхто нас тут не знає, і ми нікого»;

Номінація «Проза» Шиян Гаська за роман «За спиною»;

Номінація «Літературознавство, есеїстика й художній репортаж» Клочко Діана за книгу  «65 українських шедеврів. Визнані й неявні».

2018 рік

Номінація «Поезія і проза для дітей» Ольга Купріян - «Щоденник Лоли»,  видавництво Книголав.

Номінація «Проза» переміг роман Світлани Тараторіної «Лазарус», видавництво КМ-Букс.

Найкращих поетичних книжок визначили дві: «Зимовий король» Остапа Сливинського та «Бунар» Катерини Калитко. Обидві збірки було видано у Видавництві Старого Лева.

У номінації «Есеїстика й художній репортаж» переможцями було обрано теж дві книжки. Перша – «Наші інші» Олесі Яремчук, видавництво Човен, друга – «Над прірвою в іржі» Павла Стеха, видаництво Темпора.

Книги «365. Книжка на кожен день, щоби справляти враження культурної людини» Ганни Улюри, видавництво ArtHuss та «Повість про Миколу Зерова» Володимира Панченка, видавництво Дух і літера було відзначено у номінації «Літературознавство»

Відомі лауреати премії ЛітАкцент року – 2019 [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://litakcent.com/2020/01/21/vidomi-laureati-premiyi-litaktsent-roku-2019/. – Назва з екрану.
ЛітАкцент року – 2019: короткий список [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://litakcent.com/2019/12/30/litaktsent-roku-2019-korotkiy-spisok/. – Назва з екрану.
Результати премії «ЛітАкцент року – 2018» [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://bookforum.ua/rezultaty-premiyi-litaktsent-roku-2018/. – Назва з екрану.

 

«Найкраща книга Форуму видавців»

Щорічна премія 

З 2018 р. - «Book forum Best book Awward»

Щорічний всеукраїнський книжковий конкурс, що традиційно проводиться в межах «Форуму видавців у Львові».Існує з 1995 р.

Щороку видавництва, які номінуються на премію «Найкраща книга», надсилають на конкурс нові видання. 

2019 рік:

Гран-прі – Василь Косів «Українська ідентичність у графічному дизайні 1945-1989 років», видавництво «Родовід»;

Класична українська література – Григорій Сковорода «Байки Харківські», видавництво «Terra Incognita»;

Сучасна українська проза – Марина Гримич «Клавка», видавництво «Нора-друк»;

Сучасна українська поезія – Василь Голобородько «Яблуко добрих вістей», видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»;

Класична іноземна література в українському перекладі – Джеффрі Чосер «Кентерберійські оповіді. Двотомник»,  видавництво «Астролябія»;

Сучасна іноземна література в українському перекладі – Арундаті Рой «Міністерство граничного щастя», «Видавництво Старого Лева»;

Література для дітей від 0 до 5 – Мар’яна Савка «Родинна абетка», «Видавництво Старого Лева»;

Література для дітей від 6 до 8 – Колектив авторів «Фонтан казок. Сучасні українські казки», видавництво «Фонтан казок»;

Література для дітей від 9-12 – Стефан Каста, Бу Моссберґ «Експедиція з мурахою Софі», видавництво «Час майстрів»;

Література для підлітків – Зофія Фаб’яновська-Міцик «Банзай. Японія для допитливих», видавництво «Урбіно»;

Non-fiction – Шон Керролл «Велика картина», видавництво «Фабула»;

Біографія – серія «Постаті культури»: В. Панченко «Повість про Миколу Зерова», Л. Ушкалов «Чарівність енергії: Михайло Драгоманов», видавництво «Дух і літера»;

ІсторіяСергій Плохій «Ялта. Ціна миру», видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля»;

Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенціЄвгенія Подобна «Дівчата зрізають коси», видавництво «Люта справа»;

Візуальна книгаТетяна Павлова «Євгеній Павлов. Скрипка», видавництво «Родовід»;

Комікси та графічні романи – Ярослав Світ «Троє проти Зла. Двотомник», Комікс-студія «Світи»;

Наукова література – Богдан Мисюга «Герметичні кола Карла Звіринського», Музей сучасного українського мистецтва Корсаків;

Професійна література – Ігор Гнесь  «Архітектура інтер`єру: 20+»,  видавництво Національного університету Львівська політехніка

2018 рік

Переможці в номінаціях:

Гран-прі – Андрій Гречило, Богдан Завітій, «Наш герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення», видавництво «Родовід»

Класична українська література – Леся Українка, «Листи» у трьох томах, видавничий дім «Комора»

Сучасна українська проза – не присуджено

Сучасна українська поезія – Мирослав Лаюк, «Антологія молодої української поезії ІІІ», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Класична іноземна література в українському перекладі – Андрій Содомора, «Сенека. Моральні листи до Луцілія», видавництво «Апріорі»

Сучасна іноземна література в українському перекладі – Кейт Аткінсон, «За лаштунками в музеї», «Наш Формат»

Література для дітей від 0 до 5 – Іван Малкович, «Улюблені вірші», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Література для дітей від 6 до 12 – Елена Фавіллі, «Казки на ніч для дівчат бунтарок»,  «Книголав»

Література для підлітків і YA – Наталя Нагорна, «Повернутися з війни», «ДІПА»

Non-fiction – Джозеф Лі Ґелловей Гаролд Ґреґорі Мур, «Ми були солдатами… і молодими: Я-Дранґ – битва, що змінила війну у В’єтнамі», видавництво «Астролябія»

Біографія – Аґата Тушинська, «Наречена Шульца», Видавництво 21

Історія – Енн Еплбом, «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», HREC-PRESS

Візуальна книга – Дмитро Горбачов, «Авангард. Українські художники першої третини ХХ ст., «Мистецтво»

Наукова література – Оксана Стадник, «Лікарські товариства у Львові до 1939 р.», ТзОВ «Аверс»

Популярна наукова література – Андрій Сова, Ярослав Тимчак, «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортивної традиції», видавництво «Апріорі»

Навчальна, довідкова та професійна література – Олександр Дмитрович Луцик, «Гістологія. Цитологія. Ембріологія», Нова книга

Література з економіки, бізнесу, фінансів – не присуджено

Свобода (спецвідзнака за розкриття ідеї свободи як однієї з основних цінностей) – Станіслав Асєєв (Васін), «В ізоляції. Дописи про Донбас», Люта справа

Місто (спецвідзнака, яка надається містом, де відбувається засідання Малого журі): Львів – Богдан Коломійчук, «Моцарт із Лемберга», «Видавництво Старого Лева»;  Київ – Тетяна Терен, «Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою», видавництво «Pabulum»; Харків – архиєпископ Ігор Ісіченко, «Ми просто йшли… Спогади», «Акта»

Спеціальні відзнаки малих журі: Львів – Олег Турій, Марія Рипан, «Найдорожча Мамусю! Листування о. Любомира Гузара з матір’ю (1975-1992), видавництво УКУ; Київ – Мирослава М. Мудрак, «Нова ґенерація і мистецький модернізм в Україні», видавництво РОДОВІД; Харків – Максим Тарнавський, «Нечуваний Нечуй», Laurus.

Book Forum Lviv [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/ Book_Forum_Lviv Book_Forum_Lviv. - Назва з екрану.
Найкраща книга Форуму видавців [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Найкраща_книга_Форуму_видавцівorg/wiki/Найкраща_книга_Форуму_видавців. - Назва з екрану.
Про Форум [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://bookforum.ua/about/. – Назва з екрану.
У Львові на книжному форумі обрали найкращі книги [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://zaxid.net/u_lvovi_na_knizhkovomu_forumi_obrali_naykrashhi_knigi_n1489419. - Назва з екрану.
 

Премія Кабінету Міністрів України

 імені Лесі Українки за      

 літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва

Премія присуджується щороку до дня народження Лесі Українки - 25 лютого за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

Статус урядової премія отримала 14 січня 2004 року і з того часу присуджується у чотирьох номінаціях 10 тис. грн. кожна:

1. Літературні твори для дітей та юнацтва

2. Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва

3. Театральні вистави для дітей та юнацтва

4. Кінотвори для дітей та юнацтва (з 2007)

 З 1972 по 2003 щороку присуджувалася «Літературна премія імені Лесі Українки».

2004 року встановлена «Премія Кабінету Міністрів імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва». 

Номінація «Літературні твори для дітей та юнацтва»

2019 рік

На  здобуття Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2019 рік: номіновано 29 творів, але результати на час виходу списку не опубліковані. 

2018 рік

Іван Андрусяк — за книжки «Зайчикова книжечка» і «Третій сніг» (видавництво «Фонтан казок»)

Відомі лауреати Премії Лесі Українки за кращі твори для дітей  [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://litakcent.com/2019/04/18/laureaty-premii-lesi-ukrainky/. – Назва з екрану.
На здобуття Премії імені Лесі Українки цього року висунуто 45 творів Електронний ресурс].- Режим доступу: http://bukvoid.com.ua/events/premii/2019/12/09/141245.html. -Назва з екрану.
Премія імені Лесі Українки [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Премія_імені_Лесі_УкраїнкиПремія_імені_Лесі_Українки. - Назва з екрану.
Урядова премія імені Лесі Українки [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.barabooka.com.ua/uryadova-premiya-imeni-lesi-ukrayinki/. – Назва з екрану.

 

Літературна премія Наталі Забіли

Літературна премія імені Наталі Забіли – премія редакції відомого популярного дитячого журналу «Малятко» за найкращий літературний твір та найкраще ілюстрування. 

Премію започатковано 1988 року щомісячним періодичним журналом для дошкільнят та учнів початкової школи «Малятко» з метою привернути увагу до проблем літератури саме для найменших дітей, пожвавлення творчого процесу та окреслення орієнтирів. Вручення премії традиційно проводиться у Національному музеї літератури України в травні місяці. 

2019 рік  рівненська письменниця Віра Правоторова за вірші «Мороз», «Каченятко», «Гречаний мед», «Бабусині окуляри» та оповідання «Рожеві рукавички».

2018 рік - премію «…за талановиті вірші, видрукувані в журналі «Малятко» впродовж 2017 року, та багаторічну творчу дружбу з редакцією» отримала письменниця, журналіст Олена Полянська, яка ще з студентських років розпочала свою творчу співпрацю із дитячим журналом «Малятко»

Вручення премії імені Наталі Забіли  [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://museumlit.org.ua/?p=9062. – Назва з екрану.
Літературна премія імені Наталі Забіли  [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Літературна_премія_імені_Наталі_Забіли. - Назв з екрану.
Літературна премія імені Наталі Забіли  [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://bibl.kharkiv.ua/prochitannya/literaturni-premiji/139-literaturna-premiya-imeni-natali-zabili. - Назва з екрану.
«Малятко» відзначить премією Віру Правоторову з м. Рівне [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://radiotrek.rv.ua/news/zhurnal_malyatko_vidznachyt_premiieyu_viru_pravotorovu_z_m_rivne_236401.html. - Назва з екрану.

 

Літературнo-мистецька премія імені Олени Пчілки

Премію імені Олени Пчілки заснувало 1991 року видавництво «Веселка». Премією нагороджують авторів, художників, меценатів за книжки, що побачили світ у видавництві «Веселка». На нагороду можуть претендувати українські книжки для дітей, які сприяють національному відродженню та вихованню в дітей любові до України. Ідеться не тільки про оригінальні твори, але й про антології та енциклопедії, головне – зміст видання, принцип добору й подання матеріалу, стилістика автора чи авторів. У конкурсі беруть участь лише ті видання, що вийшли протягом попереднього календарного року й не були відзначені іншими літературними преміями. Видання на здобуття літературної премії імені Олени Пчілки висувають творчі спілки й товариства, педагогічні колективи, громадські організації, бібліотеки, редакції газет і журналів, творчі об’єднання, видавництва. 

2019 р.  -  Олексій Кононенко - «Голоси в пустелі»

2018 р.  - Віра Куліш-Гальчинська - за збірку віршів, загадок «Сонячна юшка». Наталія Котилевська - художниця, за ілюстрації до збірки віршів і загадок «Сонячна юшка» Віри Куліш-Гальчинської.

2017 р. - Топачевський Андрій - за науково-пізнавальну книгу «З Божого саду. Рослини і тварини у Святому письмі». 

Літературна премія імені Олени Пчілки [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://www.barabooka.com.ua/literaturna-premiya-imeni-oleni-pchilki/. – Назва з екрану.
Літературно-мистецька премія імені Олени Пчілки [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Літературно-мистецька_премія_імені_Олени_ПчілкиЛітературно-мистецька_премія_імені_Олени_Пчілки. - Назва з екрану. 
У Гадячі вшанували лауреатів премії імені Олени Пчілки [Електронний ресурс].- Режим доступу: https://np.pl.ua/2018/05/u-hadyachi-vshanuvaly-laureativ-premiji-im-oleny-pchilky/. – Назва з екрану. 

 

Премія НСПУ ім. Платона Воронька

Літературну премію ім. Платона Воронька засновано 2018 року з ініціативи творчого об’єднання дитячих письменників НСПУ. Це перша і єдина відзнака Національної Спілки письменників України за твори для дітей. Голова журі премії – Тамара Коломієць.

2019 р.– Лауреатами  премії ім. Платона Воронька стали Леся Мовчун і Леся Пронь.

2018 р. - Анатолій Григорук - «Перша доріжка в небо» (видавництво «Час майстрів»). 

Відомий перший лауреат премії імені Платона Воронька [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.chytomo.com/vidomyj-pershyj-laureat-premii-imeni-platona-voronka/. – Назва з екрану.
Київська організація Національної спілки письменників України [Електронний ресурс].- Режимдоступу: https://www.facebook.com/konspu/photos/a.754470078001752/754470091335084/?type=1&theater.  – Назва з екрану. 
Премія імені Платона Воронька [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.chl.kiev.ua/Default.aspx?id=8580.- Назва з екрану.
Став відомий перший лауреат премії ім. Платона Воронька [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://bukvoid.com.ua/events/premii/2018/12/20/153914.html. - Назва з екрану.

 

3-й, наступний,  випуск списку «Всесвіт сучасної літератури» -  про Міжнародні українські премії та їх лауреатів.

 

 
Складач: Озерна Н., гол.методист відділу організаційно-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи ЦБ