Я сплю, мов убитий, і сняться мені
Гранати, бруківка, коктейлі й щити, 
Немов у Довженка, країна в огні, 
У полум’ї битви зійшлись два світи…

Марина Падалко

Революція Гідності, що розпочалась 21 листопада 2013 р. залишила глибокий слід в історії нашої країни, визначила суспільно-політичну повістку нашого майбутнього, показала вагомість голосу громадянського суспільства.

1

З нагоди сьомої річниці початку подій на Майдані, бібліотекарі бібліотеки-філіалу №9 пропонують вам переглянути кілька тематичних книг з фонду бібліотеки.

«Євромайдан. Лірична хроніка» 

2

Поетична колекція, що відображає перші спроби зрозуміти події, що тоді відбувались. Вірші  понад  20 поетів  відображають стан, коли люди пережили шок від перших кривавих подій, гнів помсти й холоднокровність оборони, час , коли почалося глобальне структурне переосмислення нової дійсності.

«Євромайдан. Звичайні герої» Наталі Гук

3

Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013 – 2014 років. Тут усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина – прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова «неможливо». 

«Євромайдан. Хроніка в новелах»

4

Про що книга? Про те, що… «…коли треба, зможемо знайти бронежилет для друга. Що рецепт коктейлю Молотова настільки простий, а центр Києва з легкістю перетворюється на Січ. Що на вулицях європейської столиці влада може стріляти у перехожих. Що червоний хрест на рукаві не рятує від кулі снайпера. Що можна не спати ніч, читаючи новини. Що війна буває так близько. Що добро перемагає зло. І не тільки у казках, а й у касках. Ми не знали, що у повітрі свободи так багато сльозогінного газу. Як ним дихати, ми тільки вчимося потрохи. І дуже не хочеться забувати це вміння".