Друк
Категорія: Програми, проекти
Перегляди: 960

Промайнуло повне пригод, цікавих справ, веселих сюрпризів та нових друзів літо. Гаслом цьогорічної міської бібліотечної  Програми «Літні канікули з книгою» по організації літнього читання дітей стало «Літо на 12 балів».   І хоча постійні  учасники програми – бібліотека-філіал №6, 6ібліотеки-філіали  для дітей №9,10,12,13  були змушені коригувати свої плани, адже в приміщеннях цих бібліотек проводилися  ремонти, це не стало на заваді творчій праці бібліотекарів по організації літнього дозвілля дітей. Посмішки і просто гарний настрій, різноманітні пізнавальні  заходи   були спрямовані на те, аби літній відпочинок юних полтавців  був цікавим і корисним. Отже, на скільки балів провели літо наші користувачі та їх батьки – покажуть  підсумки цьогорічної роботи за програмою.

 

 

Бібліотека - філіал № 3 (сімейного читання) 

Бібліотека-філіал №3 щороку залучає своїх маленьких користувачів до участі у щорічних конкурсах Програми «Літні канікули з книгою», які організовуються для всіх охочих  у віці від 6 до 15 років. Цього року девізом конкурсу було  «Літо на 12 балів» і  тривав  він з 1 червня по 30 серпня.

З початком літніх канікул двері книгозбірні відчинилися для пришкільного табору відпочинку «Сонечко» школи № 37, які стали першими учасниками Програми літнього читання «Літні канікули з книгою». Бібліотечна поляна «Книга в літньому ранці» вітала старші групи відпочиваючих - 3-4 класи. З ними і правила користування бібліотекою повторили, і на казковій галявині побували, і у гру «Так чи ні» пограли та загадки відгадували. Одним словом – літо в гості запросили.

Мульткінозал «Мультяшне літо» запрацював для відпочиваючих учнів молодших класів у таборі «Сонечко» з вікторини «Мандрівка книжковим містом» та з гри «Бюро казкових знахідок». Хором відгадували назви казок та їх героїв. Казкові повісті Едуарда Успенського знали всі... Винагородою для їх знавців став перегляд мультику «Канікули в Простоквашино».

В один із погожих літніх днів на вихованців пришкільного табору у бібліотеці чекав сюрприз – зустріч із полтавською письменницею Тетяною Луньовою «Дитинства чисте джерело».  Разом із нею малеча подорожувала сторінками її книг та знайомилася з їх головними героями. Казкові оповідання пані Тетяни вчать добру, справедливості, любові до всього живого на Планеті і мають щасливий кінець. Фантастична уява, що розігралася в маленьких голівках, допомогла авторці закінчити розповідь про пригоди маленького коали  з книжки «Будиночок, що пахне евкаліптом».

А під час журнальної години «Хіт-парад журнальних цікавинок» вихованці табору  познайомилися з різноманіттям  яскраво ілюстрованих дитячих журналів.

Щоб улітку залучити до читання якомога більше дітлахів бібліотекарі оформили книжкову виставку у читальному залі під назвою «В літні пригоди з цікавою книгою». Представлені на ній як популярні пригодницькі твори зарубіжних авторів так і «золота» літературна класика для дітей, книги сучасних українських письменників зацікавили багатьох користувачів.

На абонементі популярні серед малечі книги були представлені на книжковій виставці «Дітям про все на світі» за такими розділами: «Читаю сам! Раджу прочитати другу», «З кожною сторінкою відкриття». Для читачів старшого і середнього віку підготували книжкову виставку «Покоління Google: що читати». 

Виставка нових надходжень «Мандрівка в країну дитинства», на якій були представлені книжкові новинки за шкільною програмою привернула увагу користувачів різних вікових груп.

У серпні бібліотека порадувала своїх відвідувачів  новою добіркою книг «Ці книги варті читання». Цього разу користувачі мали можливість ознайомитися  з  енциклопедичними виданнями  з різних галузей знань з фонду бібліотеки.

Калейдоскоп періодичних видань «Журнальна карусель» зібрав у бібліотеці мандрівників сторінками журналів. Калейдоскоп періодичних видань для вихованців пришкільного табору став  прощальною зустріччю у бібліотеці.  Для вихованців табору було проведено 5 масових заходів, які відвідало 219 учнів 1 - 4-х класів, записалося 49 нових користувачів, переглянуто 989 примірники журналів та книг. 

Підібрати книги за смаком і стати переможцем Конкурсу читачам допомагали книжкові виставки, присвячені ювілеям улюблених письменників: «Казки дитинства» - виставка підготовлена до 215-ти річчя від дня народження Олександра Сергійовича Пушкіна; «Світло добра і любові…» - до 170-ти річчя від дня народження української письменниці Олени Пчілки; до 120-ти річчя від дня народження видатного американського письменника, лауреата Нобелівської премії Ернеста Міллера Хемінгуея читачам бібліотеки запропонували книжкову виставку під назвою «Лицар правди і добра». «Мандрівка у долину Мумі-тролів» - таку назву мала  книжкова виставка, що присвячувалася 100-річчю від дня народження фінської письменниці, авторки бестселерів, якими зачитуються діти і дорослі усього світу - Туве Янссон.

За період дії Програми літнього читання абонемент бібліотеки відвідало 1245 дітей, видано додому 2525 примірники книг та журналів, записалось 124 нових читачів.

У 2019 році переможцем Програми стала учениця 5 –А класу гімназії №17 Антіпенкова Алєся. Дівчинка прочитала всі книги Сашка Дерманського та  Ізабель Абеді, а прочитаним із захопленням ділилася з бібліотекарем.

Всі літні розваги для вихованців пришкільного табору були підготовлені за розробками методистів ПМЦБС. При їх підготовці колектив бібліотеки ставив перед собою завдання якомога більше залучити читачів дитячого віку до бібліотеки. Створювались умови для того, щоб урізноманітнити дозвілля дітей в дні літніх канікул, зробити читання дітей різностороннім, більш системним та захоплюючим. Бібліотекарі використовували  різноманітні форми популяризації найкращих творів української і світової літератури, використовували ігрові форми роботи, що налаштовували дітей на веселий настрій і хороший відпочинок. 

Бібліотека - філіал № 6

Бібліотечне літо - 2019 в бібліотеці-філіалі №6 розпочалося з    заходу до Міжнародного дня захисту дітей «На старт! Увага! Літо!», який провели в Полтавській гімназії №13. 

Повчально і цікаво пройшла пізнавальна година «Поради доречні, щоб життя було безпечним» для вихованців міжнародної дитячої школи «Юний європеєць» за участю патрульної  поліції. Дітей в ігровій формі ознайомили з правилами поведінки на дорозі.

Весело відбувалася казко-гра за творчістю Шарля Перо «Дива казкові в книжках чудових». 

В зв’язку з ремонтними роботами у бібліотеці більшість заходів працівники бібліотеки-філіалу провели  з вихованцями  дитячого садочку №81. 

Бібліотека - філіал № 9

Для користувачів бібліотеки-філіалу №9 були організовані книжкові виставки «Новинки для читання на канікулах», «Наша мати  - Україна», проведені перегляди та інформаційні хвилинки «Прийди до серця, Україно, благослови добром мене…»,   «Наркотики. Небезпека для життя». За активної участі юних користувачів було створено виставку-вікторину літературних плакатів, леп-буків «ZAR.LIT-парад». Для маленьких користувачів та їх батьків було організовано  бібліовходини та презентацію оновленої бібліотеки  «Бібліотека. Перезавантаження». Впродовж канікул в бібліотеці відбулося 6 занять за проектом «Shape Ukraine. Speaking club»,  учасниками яких стали 83 користувача. 

Переможцем конкурсу «Літо на 12 балів» в бібліотеці-філіалі №9  стала Хвостенко Олена учениця 5-б класу школи № 5

Бібліотека - філіал № 10

Літні канікули - мрія кожного. Активний відпочинок, комп’ютерні ігри, цікаві книги - кожен обирає на свій смак. В цьому вирії працівники бібліотеки-філіалу №10 бачать своїм головним завданням зробити так, аби  інтерес до читання, книги та  бібліотеки, не дивлячись на ремонтні роботи в закладі,  у дітей не згас. Цього літа головний наголос у роботі було зроблено на інформаційних формах. 

За час літніх канікул у бібліотеці було проведено: Бібліогафічний  огляд «Все для тебе, дитино», бібліогафічні огляди та перегляд «Книги видавництва «Старого Лева», бібліогафічний  огляд та обговорення «Дивосвіт І. Калинця в поезії і прозі»,огляд та інформхвилина «Ці книги - ювіляри»Д. Дефо «Робінзон Крузо»,Андерсен Г. «Снігова королева»,В. Скотт «Айвенго», І. Котляревський «Наталка-Полтавка», І. Карпенко-Карий «Сто тисяч», О. Довженко «Зачарована Десна»,Л. Костенко «Маруся Чурай» та ін. 

Юні користувачі запрошувались на  огляд та  інформхвилину «Пірнай у захопливі пригоди А. Кокотюхи», інформина «До 170 -  річчя від дня народження Олени Пчілки», інформхвилинки «Прекрасні казкові перемови», «Торбинка шкільних пригод», бесіду біля інформаційного стенду «Головне про Україну», «Краса і велич символів державних», «Її наймення - Незалежна», бесіди «Літо з книгою: обов’язок чи задоволення», «Барвінок і Ромашка - друзі», «Скажи, хто твій друг» (до Міжнародного Дня друзів), «У родинному колі» (до дня родини), «Навічно в пам’яті народу». Діти взяли участь в бліц-опитуванні «Місце книги в інформаційному просторі», загадковому аукціоні «Казковий герой», бліц-вікторині «Знавцям книжкових справ», літературному вернісажі «Калейдоскоп суперцікавинок». В бібліотеці були організовані перегляд    «Новинки українських видань», перегляди періодичних видань «Барвінок», «Куля», «Смайлик». Розкриттю бібліотечного фонду також сприяли виставка однієї книги «Розповіді про справжніх людей» Є. Положій «Іловайськ», виставка-інформація «Готуючись до ЗНО: радимо прочитати», виставка нових надходжень «Увага! Новинки журнального світу»,книжкові виставки та презентації «Подружці на вушко», «Між нами, хлопцями», «Вже над чолом твоїм, Полтаво, світ одинадцяти століть», «Ярмарок творчих ідей». Для малюків була організована  Виставка однієї книги та бесіда «Світ Доктора Айболита пера Корнія Чуковського» та ін.

Наприкінці літа в бібліотеці була  організована виставка дитячих поробок та малюнків «Веселе літечко»

За літні канікули записались до бібліотеки 1382 користувачі, з яких 1250 діти, відвідали 6357 чол., було видано 22485 примірників книг та періодичних видань.

Відбулося визначення бібліотечного чемпіону «Кращий читач літа».  Ним став учень 7-в класу ЗОШ №19  Святиня Андрій.

Бібліотека - філіал № 12

Гаряче літо 2019 року запам’яталося як працівникам бібліотеки-філіалу №12 так і юним користувачам бібліотеки. Ремонт, який проводився в книгозбірні, змусив працівників закладу активізувати роботу поза межами бібліотеки - адже постійно працював лише абонемент.

Для вихованців шкільних таборів   ЗОШ №2, ЗОШ №20 була організована пересувна книжкова виставка «Пора прийшла весела: пора гуляти і … читати». Діти були запрошені на   мандрівку «Чарівні  слова  відкривають  серця», яка включала в себе гру «Ввічливо  чи не ввічливо?», інформхвилинку «Літо, літечко  прийшло, всім розваги принесло».

Природа України і Полтавщини  багата на красу. А яка ж краса без квітів!?  Вікторина – гра  «Квіти -  краса природи» допомогла дітям ЗОШ №20 згадати усе, що вони знали про квіти. 

Дітлахи з пришкільного табору ЗОШ №2 стали учасниками читацької експедиції до Міжнародного дня  океанів «Будеш книги ці читати, все на світі будеш знати», для них була підготовлена бесіда «Книжкові іменини» (книжки - ювіляри 2019року).

В свою  чергу для таборян ЗОШ №20 влаштовано екскурсію «Подорож до книжкового міста».

Тісні партнерські відносини цього літа бібліотека встановила з дитячим садочком «Волошка»: тут  відбулися  бесіда  «Дім, де живуть книги. Що ти знаєш про бібліотеку?», книжкова мандрівка «День Чудес», на якій були представлені цікаві книги про динозаврів.  Був  влаштований  перегляд  дитячих журналів «Пан  Журнал».  Для дітей готувалися тематичні добірки літератури «Казка - диво, сповнене краси», «Українська вишивка» (до народознавчої години «Вишита сорочка, аж до поясочка») та ін. Вихованці ДС «Волошка» стали учасниками мандрівки «Парад улюблених казок», вікторини «Розумники - кмітливчики», інформхвилинки «Грайлики - читайлики».

Українські народні традиції, одяг, ремесла  - це  наша історія і тому завжди викликає  інтерес. Для дітей з  ДС «Волошка»  була підготовлена і проведена  народознавча година «Вишита сорочка, аж до поясочка». Крім тематичної добірки літератури бібліотекарі разом з вихователями садочка представили на виставці до  народознавчої  години  старовинні вироби, зокрема   рушники. Вихованці садочка  завітали на захід в чудових вишиванках. Завершили години   ігротекою «Хай сонцю і квітам всміхаються діти».

Фінальним заходом програми  «Літо на 12 балів» в бібліотеці-філіалі №12 стала пізнавальна подорож  «Щоб земля була  у квітах, бережіть природу, діти». 

Найактивнішими читачами цьогорічного літа в бібліотеці стали учень ЗОШ № 2 Ілля Лаврєнтьєв, який навчається ще тільки в 3-му класі. Активними читачами влітку були  учні ЗОШ № 20  Соня Чуб (7-А клас)  і Даня Мотієнко (6-А клас). Вони встигали і допомагати бібліотекарям, і багато читати.

Бібліотека - філіал № 13

Літо – пора невичерпних можливостей для змістовного відпочинку. А бібліотека – місце, де завжди допоможуть реалізувати ці можливості.

27 травня 2019 в бібліотеці стартували літні читання. Цього дня відбувся День нової книги «З новими книгами канікули – сумувати ніколи!», метою якого було інформування користувачів про нові надходження літератури.    Маленькі користувачі ознайомились з книгами, представленими на перегляді «Подружись із новою книгою».   Читачам середнього і старшого шкільного віку був презентований перегляд літератури «Прочитай! Тобі сподобається!». З книжковими новинками читальної  зали можна було ознайомитись на виставці – перегляді «Сучасна українська книга».   Впродовж усього Дня нової книги бібліотекарі  проводили огляди літератури, допомагали дітям обирати книжкові новинки. 

Наприкінці травня  до бібліотеки прийшли діти, які відпочивали в пришкільних таборах (I та II загони КЗ «ПСЗОШ» №40), на   розважальну програму «Веселі канікули».

Для  вихованців студії «Вітрила надії», для яких  була проведена екскурсія «Цікаві таємниці в книжковій скарбниці». 

6 червня для дітей з пришкільного табору КЗ «ПСЗОШ» №40 проведена подорож «До країни Добра та Дружби», Цього ж дня відбулося  читання «Книжковий калейдоскоп» для менших користувачів бібліотеки. Діти були ознайомлені з фольклором китайського народу та прослухали легенду «Як винайшли компас».

Продовжував свою діяльність при бібліотеці й гурток «Команда «Смайл» під керівництвом бібліотечної волонтерки та студентки Поліни Карпінської. Гуртківці присвятили програму до  Міжнародного дня захисту дітей (01.06) –і Міжнародного дня друзів(09.06). До цих дат гуртківці підготували  концерт «Вітрила дитинства».

13 червня в бібліотеці відбувся День періодики «Пізнавай світ з новими журналами». Вихованцям пришкільних таборів була запропонована  виставка  періодичних видань «Феєрверк журналів», впродовж Дня звучала  інформація про історію їх створення, популярні  рубрики.   На  подорож «Яскраві нотки літа» в цей день були діти запрошені з пришкільного оздоровчого табору при гімназії №32 (І, ІІ та ІІІ загони). 

6 серпня на  Дні інформації «Від сторінки до сторінки – презентуємо новинки» для найменших відвідувачів був організований перегляд літератури «Книжкова веселка новинок»,  увазі  старших користувачів  була запропонована виставка нових надходжень «Серпневий зорепад наднової літератури»,  бібліографічний огляд нових надходжень. Впродовж Дня надавались  консультації по користуванню довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки. 

В рамках Програми у бібліотеці-філіалі з червня по серпень 2019 року пройшла низка заходів з популяризації книг, читання та бібліотеки:

24 червня, до Дня Конституції України, проводився перегляд «Оберіг держави і нації».

21 серпня, до Дня незалежності України, в зоні Інтернет-доступу проводилась віртуальна подорож Україною «Пізнавай та дивуйся». Користувачі переглянули відеофільми «Цікаві факти про Україну» та поділилися враженнями про власні відвідини цікавих місць Батьківщини.

23 серпня на абонементі 5-9 кл. був організований перегляд літератури «Письменник, якого читають» (до 95-річчя від дня народження П. Загребельного).

Впродовж літа в бібліотеці експонувалися численні книжкові виставки, як тематичні, так і до визначних знаменних і літературних дат.

За період дії Програми літнього читання на абонементах обслуговування учнів молодшого, середнього і старшого шкільного віку записалось 205          користувачів-дітей,  відвідування становило –   2953,  видано    3914     примірників книг та журналів.

Переможницею  Програми стала учениця 3-Б класу гімназії № 31 Ірина  Іваницька. Вона  є читачкою нашої бібліотеки з 2013 року, багато читає. За літо Ірина прочитала 19 книжок.  Активними читачами та ще й волонтерами є вся родина Іваницьких: мама, Іра та молодший братик. Вони беруть активну участь у житті книгозбірні, зокрема в акції «Прикрась подвір’я бібліотеки», малювали настінну газету до Дня Святого Миколая, разом з іншими дітьми та батьками «лікували» бібліотечні книжки. Іра ще й любить  малювати, вона надавала свої роботи для виставки дитячих малюнків в бібліотеці. 

Бібліотека також відзначає активних користувачів, які достойні «дванадцятибальної оцінки»: Тетяна Муравйова (ЗОШ №30 5-Б кл.), Владислав Гежа (гімназія №32  4-Б кл.),Софія Вербич ( гімназія №31  5-В кл.).

Бібліотека - філіал № 14

Взявши до уваги девіз цьогорічної програми літнього читання школярів «Літо на 12 балів», бібліотекар особливу увагу приділила організації читання книг по списку за шкільною програмою. Заохоченням стали книги для дозвільного читання. Особливо активно відвідувала бібліотеку і брала літературу дівчинка з 5-го класу 22-ої школи - Щербак Вікторія.

В дні літніх канікул розпочав роботу літній пришкільний табір «Ромашка», куди за графіком носились нові книги та періодичні видання. У таборі відпочивало 25 дітей і всі вони чекали на бібліотекаря. В результаті всього 178 відвідувань та видано 323 одиниці літератури, з них 139 періодичних видань. Було організовано перегляд літератури «Книга в дні літніх канікул». Щоразу під час візитів бібліотекаря проводилось голосні читання нової книги, а саме: Вдовиченко Г. «Мишкові Миші»; Дал Р. «Відьми»; «ВДВ»; Дерманський С. «Коли Онисько був маленький»; «Маляка і Навіжений дракон»; «Маляка і Гаплик»; Зав’язкін О. «Динозаври та інші давні тварини»; «Кращі казки про гномів, велетнів і принцес»; «Крихітка - фея». 

Бібліотекар, щоб зацікавити дітей книгою, розпочинав її читати, показував ілюстрації. Особливо дітям сподобалася нова книга Денисенко Лариси «Усміхаки», в якій розповідається про породи собак  та їх утримування. Діти активно розповідали про своїх «усміхак», про які породи собак вони мріють. Діти малювали своїх домашніх улюбленців, а потім зробили виставку цих малюнків «Мої усміхаки».

Літо завершилось, але у бібліотекаря філіалу №14 лишилося багато цікавих задумок, які вона мріє реалізувати під час  майбутніх канікул.

Бібліотека - філіал № 15

Бібліотека розташована в старому, пристосованому  приміщенні, але книги і фантазія  надають  юним користувачам можливість справді повірити в Неверленд і Задзеркалля, опинитися в Нарнії, мріяти про зустріч з друзями - хобітами, ельфом Леголасом, дивним бородатим гномом та принцем Арагорном і запропонувати разом боротися проти злих гоблінів та орків. 

В бібліотеці діти протягом канікул малювали, писали оповідання, робили маски героїв книг, відгадували загадки. Для юних користувачів бібліотеки проводились такі заходи як читка-бесіда «Стара казка на новий лад». Діти до тексту казок додавали сучасну техніку (айфон, мегафон та ін.), виходило кумедно та весело.

Пройшла бесіда «Історія нашого краю», з якої діти пізнали нову інформацію. Відбулося знайомство з новими книжками та журналами. На День Незалежності був проведений майстер-клас по плетінню  вінків-оберегів. Підсумком  літніх канікул стала година інформації «А у мене найкращі канікули!»,   під час якої навіть звучали вірші, які користувачі бібліотеки самі написали під час канікул. Так, Влада Васильєва написала новий вірш «Життя» (попереднім був вірш «Душа»). Кращим читачем літа - 2019  став Смірнов Нікіта, учень 5-го класу ЗОШ №22. 

Бібліотека - філіал №16

Під час реалізації цьогорічної  Програми літніх читань впродовж трьох літніх місяців до бібліотеки-філіалу №16 записалось 37 користувачів, відвідувань - 275, книговидача - 360. Бібліотекар провела в літньому таборі відпочинку дітей такі заходи: «Драйвуй з новою книгою в ритмі літа» (знайомство, бесіда. виставка); «Поради Королеви Безпеки» (година застереження); «Часу не гаймо - книги читаймо!» (година задушевної розмови), «Літо в палітрі яскравих кольорів» ( експрес-імпровізація); Для вихованців літнього табору відпочинку була підготовлена  тематична добірка «Книжки на всі смаки», видання з якої активно читались вихованцями табору відпочинку. 

Канікули завершились, час підбити підсумки! Переможницею літніх читань стала Тютюник Віка, учениця 5-го класу ЗОШ №14. Це читачка, яка дійсно протягом літа найбільше разів відвідала бібліотеку, брала активну участь в заходах, проведених в літньому таборі відпочинку, прочитала найбільшу кількість книг. Хочеться відзначити й інших учасників, які хоч і не перемогли, але теж брали активну участь в літніх читаннях. Це такі учні: Герай Тамара,Шевченко Каміла, Байбара Анна.