Друк
Категорія: Новини
Перегляди: 102

Михайло Панасович Стельмах! Самобутній, цікавий талант! Видатний художник слова! За спогадами знайомих, Стельмах був скромною, доброю, щирою людиною.

Його творчість несправедливо посунули на дальні полички книгозбірень. Хоча це була неординарна особистість і в творчості, і у життєвих випробуваннях. Нині виповнюється 110 років від дня його народження. Михайло Стельмах - письменник, драматург, фольклорист народився 24 травня 1912 року у селі Дяківцях Літинського району Вінницької області, помер у Києві, у віці 71 рік. Залишив по собі чимало прозових та поетичних творів, зокрема й для дітей. Найвідоміші твори: «Казка про правду та кривду», «Велика рідня», «Кров людська — не водиця», «Чотири броди», «Гуси-лебеді летять»... «Моя тема в літературі — любов до людини», — говорив письменник.

Твір Михайла Стельмаха «Гуси-лебеді летять…» називають автобіографічним. Дійшовши свого полудня віку, Михайло Панасович Стельмах написав повість про власне дитинство. Роботу над нею письменник датував 1963 – 1964 роками. Проте спогади про все, що було відчуто і пережито в ранні літа, які поминули в селі Дяківці, пам’ять про рідних і односельців, про події, що пройшли колись перед очима, видно, взяли в полон надто сильно. Отож, у 1966 році з’явилася ще одна  автобіографічна повість «Щедрий вечір», у якій знову ожили добре знайомі читачам герої попереднього твору. До речі, повість «Гуси-лебеді летять…» була екранізована ще за життя письменника – у 1974 на кіностудії імені Олександра Довженка був знятий одноіменний фільм, сценаристом якого виступив сам автор. А сам твір письменник присвятив своїм батькам.

Дивіться відеопрезентацію від бібліотеки-філіалу №2 та неодмінно перечитайте одного з видатних класиків української літератури – Михайла Стельмаха!