Обирали, обговорювали, читали, вагались, сперечались, ділились враженнями жителі міста, адже у міських книгозбірнях Полтави читачі визначали найкращі новинки книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів-2021» в номінаціях дорослої, підліткової та дитячої літератури. 

В голосуванні взяли участь читачі 11 міських бібліотек. Було подано 345 анкет.

Працівники міських бібліотек запрошували усіх охочих долучитися до голосування та пропонували ознайомитись з номінантами Премії. Відгуки читачів оприлюднювались на Фейсбук-сторінках бібліотек з активним посиланням Книжкова премія "Еспресо. Вибір читачів"

На цьогорічний конкурс було подано багато гідних перемоги книжок, тому полтавським експертам Премії було непросто зробити свій вибір. 

Ось декілька цікавих відгуків наших читачів на запропоновані книги!

«Неймовірні пригоди хлопчика, що приїхав на батьківщину своєї мами. Містика, яка переплітається з реальністю. Вірування та звичаї, природи та краєвиди, що перехоплюють подих» («Вітрова гора») 

 «Спочатку важко читалось, але вже на половині не можеш відірватись. Це просто SUPER!!!» («Радіо Ніч»)

«Аргументуючи свій вибір словами журналіста та письменника Михайла Бриниха з передмови до видання: «Це книга портретів людей, яких не можливо було б зібрати в одному місці», що буде затребувана серед людей, які про ту чи іншу (людину) (про видатну людину хочуть не просто біографічну довідку …. а дізнатись деталі…». Неймовірно жива книжка есеїв-нарисів-новел…» («20+1 або Земля мертвих»)

« ….. С. Жадан вміло одягнув емоції в правильні слова, щоб мати можливість мені як читачу зрозуміти їх» («Псалом авіації»)

Зазначимо, що автори, чиї твори були висунуті на здобуття книжкової премії також цікавилися відгуками полтавців. Іван Андрусяк, якого ми нещодавно бачили в гостях у полтавських читачів, навіть перепостив відео відгук юної полтавської читачки Діани Жадан про "Морськосвинський детектив". 

https://youtu.be/igZwzlqwzwQ

В рамках Полтавської міської централізованої бібліотечної системи визначились переможці в номінаціях: «Література для дорослих» 66 голоси отримала збірка поезій Сергія Жадана «Псалом авіації»; «Література для підлітків» 31 голоси отримала пригодницька книга Наталки Довгопол «Мандрівний цирк Сріблястої пані»; «Література для дітей» 33 голоси отримав неперевершений «Морськосвинський детектив» Івана Андрусяка.

Книжкова премія «Еспрессо. Вибір читачів – 2021» проходила по всіх бібліотеках України і з нетерпінням чекаємо на остаточні результати конкурсу.