Тонко розуміти, відчувати прекрасний світ дитинства може не кожен. Для цього треба мати талант. Таким талантом, яскравим, самобутнім, володів Євген Гуцало, прозаїк, поет, кіносценарист. Його дитинство захмарила війна. Але навіть у такий непростий час батьки зберегли невелику бібліотеку і привили Євгену любов до читання. Перша його книга — Біблія, вона стала для нього згодом втіленням мудрості. Також часто перечитував «Кобзаря» Тараса Шевченка, був зачарований творами Миколи Гоголя, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника. Його літературна творчість налічує понад 200 оповідань, 20 повістей, 2 романи, 3 збірки поезій, книжки для дітей та публіцистика. Перша збірка, яка побачила світ у 1962 році – це «Люди серед людей». Після її друку письменника включили до складу делегації молодих літераторів, яка відвідала Францію.

Творчість Євгена Гуцало добре знана та відома широкому колу читачів, твори письменника вивчають на уроках української літератури. Адже, значну частку творчого доробку письменника становлять твори для дітей: «Олень Август» (1965), «З горіха зерня» (1969), «Дениско» (1973), «Саййора» (1980), «Пролетіли коні» (1984).

Євген Гуцало дружив з такими українськими літературними геніями, як Ліна Костенко, Микола Вінграновський, Іван Драч, Григір Тютюнник. Твори Євгена Пилиповича  перекладені на декілька мов – російську, білоруську, німецьку, румунську та чеську.

Особисте життя письменника було нелегким. Перша дружина Людмила народила йому двоє дітей і трагічно загинула у віці 27 років. Письменник самостійно виховав дітей, а коли почалися арешти шістдесятників, уникав конфліктних ситуацій та скандалів. У 1977 році Євген Пилипович познайомився зі своє другою дружиною Лесею Ворониною. Із відомою дитячою письменницею разом вони прожили більше 18 років. Дружина була на 15 років молодшою за чоловіка і легко знайшла спільну мову з дітьми. У Лесі Ворониної та Євгена Гуцала є спільний син Дмитро.

Бібліотека філіал №2 пропонує переглянути відео презентацію про життя і творчість письменника «Чарівна сила таланту» та неодмінно перечитати його найвідоміші оповідання.