Друк
Категорія: Новини
Перегляди: 208

Яблуневі сади займають на Землі майже 5 мільйонів гектарів, чи не кожне друге плодове дерево – це яблуня. Ближче до півночі, де не визрівають ні мандарини, ні навіть абрикоси, дев'ять з десяти – яблуні. Сортів – сила-силенна: тільки в Україні понад триста в офіційному списку і ще близько  тисячі у дослідників.  

21 жовтня у всьому світі відзначають Всесвітній день яблук. Бібліотека – філіал №12 пропонує публікацію про цей корисний фрукт.

Цікаво, що яблуня належить до родини розоцвітих, а її родичами є груша, айва й навіть горобина з шипшиною.

2

Яблука – справжня схованка корисних речовин: у них містяться цукри, органічні кислоти, вітамін С, каротин. Чай з яблучної шкірки має жарознижуючі властивості. Яблуком рекомендується завершувати будь – який прийом їжі – це корисно для зубів. Яблуня – хороший медонос, а деревина використовується для виготовлення столярних виробів.  

Навіть комп’ютерна компанія Apple Makintosh обрала своїм символом яблуко.

3

Тому не дивно, що і в міфології та літературні яблука займають неабияке місце! Особливо в грецькому епосі: одинадцятим подвигом Геракла стало викрадання яблук Гесперид – чарівних золотих плодів вічної молодості. А чого варте яблуко розбрату, що привело, врешті-решт, до Троянської війни! На ньому був напис "Найпрекраснішій", і за право володіти плодом влаштували сварку богині Гера, Афіна й Афродіта. Остання виграла, однак без розбрату не обійшлося…

Історія Білосніжки на цьому фоні видається зовсім спокійною: хоч і отруїли красуню наливним яблучком, але через це не загинула купа народу.

4

Та і Єва, як відомо, спокусила першого чоловіка за допомогою знов-таки того ж яблука. Мабуть, щоб Адаму було не так образливо, всевишній потім напустив на нещасний фрукт хмару шкідників, які відбирають у садоводів левову частку врожаю – до третини вирощеного. 

У будь-якому випадку, вчені одностайно сходяться, що яблуко – найправильніший фрукт. Тож їжте його на здоров'я!

5