Друк
Категорія: Новини
Перегляди: 81

«У світі немає нічого кращого і приємнішого за дружбу; забрати із життя дружбу – все одно, що позбавити світ сонячного світла»

Цицерон

30 липня світова спільнота відзначає Міжнародний день дружби між державами, культурами та всіма людьми на планеті. Дружба нас зближує, розвиває такі якості, як взаєморозуміння і взаємоповага, сприяє збереженню довірливих стосунків поміж людьми. Працівники бібліотеки-філіалу №13 підготували деякі цікаві факти про дружбу та дружні відносини.

1

1. Вважається, що відчуття щастя від дружби пов’язане з інтенсивністю спільних занять друзів і тим, наскільки часто друзі позитивно оцінюють одне одного.

2. У дітей, чиї батьки активно спілкуються з людьми й мають багато друзів  - тривалість життя значно більше, ніж у дітей, батьки яких цураються спілкування і людей.

3. Вченими було доведено, що друзі нас зігрівають в прямому значенні цього слова. Ті люди, які викликають у нас сплеск позитивних емоцій, дають нам відчуття тепла.

4. Чим вищий рівень освіти людини, тим менше він відчуває проблем у спілкуванні з іншими людьми. За статистикою, кожен третій, хто не отримав після школи ніякої освіти, страждає від відсутності друзів.

5. На честь дружби був названий астероїд Amicitia. У перекладі з латинської, це слово й означає дружбу.

6. Вчені з’ясували, що навіть акули «вміють» дружити: у зграях деякі особини весь час  тримаються разом, а інших уникають.

7. Чоловіки ставляться до своїх друзів набагато лояльніше, ніж жінки, і пробачають своїм друзям набагато швидше, ніж жінки – своїх подруг. Саме тому чоловіки набагато рідше змінюють своїх друзів.

8. Недолік спілкування негативно позначається на здоров’ї. Люди, які мають небагато друзів, більш схильні до хронічної втоми й безсоння. Депресія в таких людей виникає  на 90 % частіше, ніж у товариських осіб.

9. Вчені довели, що люди, які перебувають у щирих дружніх стосунках, навіть мають між собою деяку генетичну схожість.

10. Майже 90 % користувачів соціальних мереж впевнені в тому, що справжня дружба можлива тільки в реальному житті з особистими зустрічами та живим спілкуванням.  

Наші користувачі дружать один з одним та з бібліотекою! Отож привітайте своїх друзів з цим святом і обов’язково зберіться разом та проведіть весело час!

4