Друк
Категорія: Новини
Перегляди: 96

84 роки тому на книжкових полицях з’явилась книга відомого письменника у стилі «фентезі» Дж. Р.Р. Толкіена (Толкіна) «Гобіт або Туди і звідти». У 2012 р. вийшов на широких екранах голлівудський (перший з трилогії) фільм Пітера Джексона «Гобіт. Несподівана подорож». Про кінотрилогію та його акторів розкажуть працівники міської центральної бібліотеки у добірці фактів, що вас здивують.

 

1

 1. Незважаючи на те, що Пітер Джексон здавався найкращим кандидатом на режисера екранізації «Гобіта», спочатку він не хотів погоджуватись на такий величезний проєкт, вже віддавши багато років свого життя екранізації Толкіна. А вже коли зйомки були на підході, він передумав.2

 2. Найважливіше питання, що хвилювало продюсерів з тих пір, як режисер нарешті був знайдений, було таке: хто буде грати Більбо Беггінса? У жовтні 2010 року нарешті все з’ясувалося. «Дуже рідко в своїй кар'єрі зустрічаєшся з актором, про якого розумієш, що він народжений для цієї ролі. Саме так сталося, коли я зустрів Мартіна Фрімана».

 3. В "Гобіті" працювали чотири актори, які знімалися у фільмах про Шерлока Холмса. Крім Фрімана, є ще Бенедикт Камбербетч (Смог (Смоуг)/Некромант),  Стівен Фрай,  Крістофер Лі (Саруман).

 4. На кожен фільм з трилогії про пригоди гобіта Більбо Беггінса і його друзів-гномів було витрачено біля чверті мільярда доларів. Втім, доходи з прокату вдосталь окупили всі витрати продюсерів і принесли їм величезний прибуток. Кожен з трьох фільмів зібрав у прокаті приблизно по мільярду доларів.3

 5. Крістофер Лі перечитував трилогію щороку з моменту її першої публікації, і він - єдина людина зі знімальної групи, хто особисто зустрічався з Толкіном.

 6. Енді Серкіс пив літрами "Сік Голлума" (суміш меду, лимона і імбиру), щоб знайти голос Голлума.

 7. Деніел Редкліфф,  Джеймс МакЕвой, Еррін Аркін і Тобі Магуайр розглядалися на роль Більбо Беггінса. Проте Пітер Джексон заявив, що він завжди бачив у цій ролі лише Мартіна Фрімана.

 8. Фродо (Елайджа Вуд), Саруман (Крістофер Лі), Галадріель (Кейт Бланшетт) і Леголас (Орландо Блум) - персонажі, взяті з книги «Володар кілець», насправді не з'являються в книзі, що лягла в основу екранізації "Гобіта".

 9. Під час підготовки до ролі Смауга Бенедикт Камбербетч вивчав ігуан і комодских варанів в павільйоні рептилій лондонського зоопарку.

 10. Любовного трикутника між Кілі, Тауріель і Леголасом в трилогії "Гобіт" не було. Ці сцени були додані на прохання студії.

 11. Після завершення зйомок трилогії "Гобіт" кілька акторів залишили собі деякі предмети реквізиту на пам'ять. Мартін Фріман залишив собі меч Більбо і протезні вуха, Річард Армітедж зберіг меч Оркріст, а Лі Пейс - ельфів меч свого персонажа. Сер Іен Маккеллен – загострений капелюх Гендальфа.4

 12. На 2021 рік заплановано вихід 1 сезон  серіалу «Володар кілець» на Amazon.  Вже є інформація, що всього планується зняти п'ять сезонів серіалу. 

 13. При прочитанні книги про незвичайні пригоди містера Більбо Беггінса та його друзів, матимете змогу прослідкувати шлях персонажів творів Дж.Р.Р.Толкіена за допомогою інтерактивної мапи Середзем’я: https://www.thinglink.com/scene/595859840744554496?buttonSource=viewLimits

5