Друк
Категорія: Новини
Перегляди: 49

Стів МакКаррі – одна з найвідоміших постатей сучасної фотографії, американський фотожурналіст, з десятками обкладинок журналів, більше десятка книг та незліченними виставками по всьому світу. Його робота охоплює конфлікти, зникаючі культури, давні традиції та сучасні реалії, але завжди зберігає людський фактор. Учасник Magnum Photos, МакКаррі отримав Золоту медаль Роберта Капи та Національну премію фотографів преси.

Але ж до чого тут читання запитаєте ви? Бібліотека-філіал №2 познайомить вас з унікальним фото проектом Стіва МакКаррі «За читанням» («On Reading»). Цей фотопроект об'єднує людей різних національностей, віку та соціального стану, яких фотографу довелося застати за читанням, часом в найнесподіваніших місцях і обставинах. На створення проекту МакКаррі надихнула спадщина легендарного угорського фотографа Андре Кертеса (André Kertész), який також збирав фотографії людей, які читають.

МакКаррі починав свою кар’єру як фотожурналіст, вивчав кіно в Університеті штату Пенсільванія, перш ніж працювати в місцевій газеті. Після кількох років позаштатної роботи Стів здійснив свою першу з багатьох поїздок до Індії. Подорожуючи лише з мішком одягу та плівкою, він пробрався через субконтинент, досліджуючи країну за допомогою камери.

У своєму циклі «За читанням» він зібрав знімки читачів з 30 країн світу. Більшість моделей спіймані в кадр випадково, в момент, коли вони не знали, що їх фотографують.  Понад чотири десятиліття подорожей, безліч облич, історій та унікальних кадрів – все це митець об'єднав в унікальну колекцію фотографій, у єдиний проект «За читанням». Фотографії МакКаррі візуалізують моменти та історії різних людей, та показує як читають люди по всьому світу - газети, поезію, шкільні книги, романи, книги з історії, листи; те, що ми бачимо, не лише занурює нас в особливу атмосферу, але й дозволяє нам втекти у далекі місця та прожити дивні пригоди. Молоді чи старі, багаті чи бідні, у світському чи буденному житті, люди читають всюди. 

Таким чином автор намагався віддати данину письмовому слову і нашому відношенню до книг зокрема, вшанувати красу та спокусливість читання. Вдивіться уважно в кожну фотографію та відчуйте цей особливий момент разом з нами, адже  його фотографіями можна не просто милуватися, а й намагатися зазирнути глибше і побачити за ними людські історії.