Друк
Категорія: Новини
Перегляди: 67

Література («Наречена вітру» Наталії Осояну, «Сокіл і ластівка» Бориса Акуніна, «Загальна історія піратства» Даніеля Дефо)  і кінематограф (трилогія фільмів «Пірати Карибського моря») вже давно перетворили піратів у романтичних героїв. Небезпечні пригоди, незліченні скарби, таємничі острови, швидкі кораблі, свій власний кодекс честі - це все про них, про піратів. Чи не дивно, що ці морські розбійники стали частими героями дитячих ігор і об'єктом пильної уваги? Причому не тільки серед хлопчиків - і Пеппі Довга панчоха теж мріяла стати морською розбійницею! Звідки ж хоробрі піратки з’явилися в історії та культурі?! 

1

Колись у піратів існувало повір’я, що жінка на кораблі – до невдачі, але це не завадило кільком жінкам приєднатися до піратів і взяти управління кораблем та його екіпажем в свої руки. Хоча піратство було переважно чоловічим заняттям, жінки залишили яскраві сліди у історії морського розбою. На багатьох кораблях присутність жінок заборонялось корабельним договором, який повинні були підписати всі члени екіпажу. В зв’язку з цим чимало жінок, одягнені в чоловіків, під час Золотої доби піратства намагались скористатися тими правилами поведінки та моралі, що були притаманні чоловікам. В історії є імена понад 20 жінок-піраток, колишніх капітанів розбійницьких кораблів.

Деякі з них змогли потім стати капітанами суден з чорними вітрилами. Відважних піраток манило захопливими пригодами, безкрайніми просторами океану, незліченними багатствами та духом авантюризму.  Про самих відомих, талановитих корсарок розкажуть працівники Полтавської міської центральної бібліотеки.

ЧЕНГ АЙ СЯО

2

Піратська армія Ченг налічувала близько 50 тисяч осіб, кілька сотень кораблів і полювала на рибальські судна і берегові села, відчуваючи при цьому повну безкарність. Після смерті чоловіка, піратського капітана,  Пані Ченг зайняла його посаду, написала суворий кодекс поведінки для своїх піратів. Криваве правління пані Ченг зробило її ворогом номер один для китайського уряду. Пані Ченг погодилася залишити свій флот в обмін на те, що їй залишать все награбовані багатства. «Пішовши у відставку» і до кінця свого життя володіла розважальним будинком. Образ Пані Ченг можемо побачити у голлівудському фільмі «Пірати Карибського моря. На краю світу».

ЕНН БОННІ

3

Горезвісна піратка Енн Бонні була позашлюбною дочкою багатого ірландського адвоката. Намагаючись приховати сумнівне походження дівчинки, батько одягав її в одяг для хлопчиків. Пізніше Енн переїхала в Америку. На о. Нью-Провіденс вона потрапила «під чари» відомого пірата Джека Рекхема. Бонні завжди була відома своїм жорстоким характером. Трохи пізніше вона подружилася з піраткою Мері Рід. Корабель Енн Бонні був захоплений бандою мисливців на піратів. Піратку помилували, а згодом вона стала однією з фавориток британської королеви Єлизавети І.

МЕРІ РІД

4

Англійка Мері Рід більшу частину своєї юності провела  в образі свого покійного зведеного брата. Таким чином її бідна мати могла виманювати гроші у бабусі хлопчика. Сподіваючись вгамувати свою спрагу до пригод, дівчина спочатку служила солдатом, а пізніше найнялася моряком на торгове судно. Згодом вона перейшла в команду піратського капітана Рекхема, де подружилася з Енн Бонні. Рід уникла шибениці, так як була вагітною, але пізніше вона злягла з лихоманкою і померла у в’язниці.

Історії про морські пригоди завжди захоплювали та й зараз збирають багато шанувальників.

Нумо за романтикою морських пригод, на пошуки схованих піратських скарбів у пригодницьких книгах бібліотек Полтавської міської  централізованої бібліотечної системи.