Друк
Категорія: Новини
Перегляди: 79

Люди з давніх-давен шанобливо ставилися до пернатих друзів та непосидючих помічників - птахів, але мало хто знає, що їм ще й встановлювали пам'ятники. Пам'ятники так просто не зводяться, за ними завжди стоїть якась історія чи подія. І що цікаво, цим відзначають заслуги не лише людей, а й тварин. Бібліотека – філіал №12 пропонує вашій увазі публікацію "Пам'ятники птахам". Що ж такого корисного зробили ці маленькі пернаті друзі, що люди увічнюють їх у бронзі та камені? 

ЗАМОРСЬКІ ПТАХИ

Перший пам'ятник горобцю був споруджений в середині XIX століття в місті Бостоні (США). До 1860 року в Америці горобців не було. Їх завезли з Англії спеціально для боротьби з гусінню. Горобці буквально врятували бостонців від голоду, коли там на полях з'явилася гусінь небаченої досі комахи. Скромні птахи з честю впоралися з покладеною на них місією та так і залишилися жити на новому місці. 

1 

ВІЧНИЙ ЧЛЕН ЕКІПАЖУ

На підводному човні були пошкоджені системи підйому і зв'язку. З допомогою спеціального апарата був випущений на волю голуб, щоб доставити повідомлення про аварію. Незабаром екіпаж був урятований. Птаха нагородили вищою військовою нагородою й навічно зарахували до екіпажу човна. Це відбулося 1942 р. в Англії. Птаху було споруджено пам'ятник. 

2

НЕСКОРЕНЕ МІСТО

Це відбулося в Німеччині в XVI ст. Під час війни в одному поселенні люди помирали з голоду. Коли вони на кріпосній стіні виставили півня, ворог вирішив, що в місті ще багато продовольства і зняв облогу. Вдячні люди поставили пам'ятник птахові. 

3

РЯТІВНИЦЯ УРОЖАЮ

У місті Солт-Лейк-Сіті (США) знаходиться пам'ятник чайці. Це 50-метрова гранітна колона, на вершині якої розміщена земна куля. А на самому верху монумента стоять два птахи. Біля підніжжя пам'ятника споруджено басейн, щоб живі птахи могли купатися. На цоколі встановлені барельєфи, які розповідають про історію, яка трапилася тут у середині XIX століття. За переказами, чайка врятувала від сарани врожай мешканців перших поселень мормонів. 

4

Бібліотека – філіал №12 пропонує серію книг з яскравими реалістичними малюнками, що містять багато цікавої і навіть дивовижної інформації, які допоможуть вивідати всі пташині таємниці.