Друк
Категорія: Новини
Перегляди: 69

Щоранку, вирушаючи з дому, ми прислухаємось до прогнозу погоди, зробленого синоптиками. Проте вони не завжди можуть з точністю передбачити перебіг погоди протягом дня. А от становлені за віки народні прикмети ніколи не підведуть, треба лише уважніше придивитися до навколишнього світу.

Горобці й голуби у містах і в селах настільки близько живуть біля людей, що спостерігати за їхньою поведінкою не складе ніяких труднощів. Якщо горобці дружно цвірінькають — це на відлигу, якщо ж сидять настовбурчившись або ж купаються у пилюці — незабаром збереться на дощ. Голуби на потепління голосно воркують.

1

Є багато передбачень погоди, пов’язаних із зовнішнім виглядом Сонця, Місяця, хмар або внаслідок спостережень за фізичними явищами в атмосфері. Так, люди помітили, що Місяць буває яскравим до ясної погоди, а блідне, вкривається легким туманом –  до снігу.

Багатовіковий досвід наших предків перенесено в прикмети та своєрідний хліборобський календар. Працюючи на землі, спостерігаючи за змінами в природі, наші пращури помічали, запам’ятовували і передавали своїм нащадкам  своєрідні «підказки» оточуючого світу. Деякі з цих «підказок» набули форми прислів’їв та приказок, а також сталих порівнянь. Ці «перлини» народної мудрості знаходимо у книжках. Ось деякі з них:

А ось крилатий вислів «Одна ластівка весни не робить» належить байкареві Езопу. В одній із його байок розповідається про юнака, котрий розтринькав батьківську спадщину. У хлопця лишився тільки плащ, але він і його продав, побачивши ластівку — провісницю весни і тепла. Та вдарив мороз, ластівка загинула, а юнак з обуренням дорікав їй, що вона його обдурила.

2

Поява ластівок справді знаменує початок потепління, проте одна пташка ще не показник.

За християнським календарем у певні дні вшановують якогось святого чи святу. За цими ж днями колись передбачали погоду.

3

В цьому році на Благовіщення пів дня лив дощ, пів дня світило сонце – тож надіємось, що будемо і з грибами, і з добрим врожаєм. А бібліотека-філіал №11 чекає на своїх читачів після карантину, бо «Книга вчить, як на світі жить».

6