Друк
Категорія: Новини
Перегляди: 88

Квітневого ранку 1961 року Юрій Гагарін першим побачив Землю із космосу. Та дорогу туди для людини прокладали інші – тоді ще не відомі, а зараз майже забуті. Вони мовчки робили роботу, своїми життями рятуючи життя майбутніх космонавтів. Бібліотека-філіал № 11 запрошує на інформ хвилинку про хвостатих героїв.

Першими посланцями у космос були бездомні дворняги – Циган та Дезік. Вчені встановили, що вуличні собаки витриваліші і краще піддаються дресируванню. Тому вибір припав саме на них. Вони перші, хто здійснив політ на ракеті і повернулися на землю живими.

1

Слідом за ними у політ відправили собаку Лайку. На жаль, цей політ не передбачав повернення. Облетівши чотири рази навколо Землі, Лайка загинула від стресу та перегріву. Після смерті пасажира супутник зробив ще 2370 обертів і згорів в атмосфері 14 квітня 1958 року.

2

Та не тільки собаки допомагали людині в освоєнні космосу. Так, у США 1948 року космонавтами стали мавпи. Також приматів відправляли з космодромів Франції та Росії. Однією з мавп, яка повернулася, була Міс Бейкер. Проживши після польоту 27 років вона померла від серцевої недостатності.

3

За 18 днів до польоту Юрія Гагаріна, «Супутник-10» виніс на орбіту собаку «Звёздочку». Зробивши одне коло навкруг Землі апарат з твариною приземлився у селі Карша Пермської області. Через погану погоду пошуки довго не починались. Та собачці пощастило, її знайшов перехожий, який нагодував тваринку і дав їй зігрітися. Пізніше собаку забрала пошукова група.

4

На цьому мандрівки тварин до Космосу не закінчилися. На орбіті побували щури Гектор, Кастор та Поллупс. Під час польоту один з піддослідних, поміщений до контейнера, перегриз кабелі, які зчитували інформацію.

5

Кішка Фелісетта для польоту була відловлена на вулиці в Парижі й замінила на борту кота Фелікса, який примудрився втекти. Після польоту, що тривав 5 хвилин 2 секунди у стані невагомості, Фелісетта стала знаменитістю.

6

Найдовший політ здійснили собаки «Ветерок» та «Уголёк». 22 дні супутник «Космос-110» знаходився у космосі і приземлився 27 березня 1966 року. Тільки через 5 років після їхнього польоту рекорд з перебування на орбіті було побито космонавтами з орбітальної станції «Салют». Вони провели на борту 23 дні 18 годин і 21 хвилину.

7

8