Друк
Категорія: Новини
Перегляди: 104

Залишився останній місяць зими. І одне з найбільш шанованих свят нашого народу – Стрітення Господнє. Але у нас Стрітення – це ще і зустріч Зими з Весною: хто переможе? Ось до цієї дати бібліотека філіал №12 підготувала етнографічну годину «Стрілися двоє Зима із Весною».

У народі Стрітення має своє перевтілення: це день, коли Зима зустрічається з Весною. Підчас зустрічі стара баба Зима і молода Весна, сперечаються, кому йти а кому зостатися. Як тільки не називав наш народ Стрітення! І Зимобор і Бокогрій, і Громниці. На Стрітення в церкві правили службу, святили воду і свічки. Свічки повинні були виготовлені самими господарями з воску. Їх святили і вважалося, що вони допоможуть під час весняних і літніх гроз врятувати житло від пожежі, звідси і назва Громниці.

Напередодні свята господині випікали обрядові смаколики – «жайворонки», маленьке печиво, що формою нагадує пташку. «Жайворонків» роздавали дітям, щоб ті бігали й закликали Весну: «Весно, йди до нас!».

Стрітення було для українців днем зустрічі Зими з весною, тож народ примічав, якою ж буде Весна: чи холодною та дощовою, чи ранньою і теплою. Існує чимало прикмет про Стрітення:

Якщо на Стрітення капає зі стріх – то зима продовжиться.

Якщо на Стрітення туман і не видно сонця – чекай суворих морозів.

Отож примічаємо, якщо 15 лютого, на Стрітення холодно – то вже скоро весна прийде.

Хай Весна Зиму переможе,

Бо так вже хочеться тепла.

Про багато гарних звичаїв і свят, які дійшли до наших часів, ви можете дізнатись з книг, що чекають вас у нашій бібліотеці.

150221 12