Новий рік вже на порозі. Багато хто вже прикрасив ялинки та насолоджується вогниками гірлянд. Працівники бібліотеки-філіалу №10, в свою чергу, вирішили розповісти цікаві факти про різдвяні прикраси, які милують наше око в цей особливий період.

  • Прототипом ялинкової кульки є райське яблуко. Раніше ялинки прикрашали саме цим фруктом, а потім до нього почали додавати цукерки, горішки, пряники і т.д. Оскільки, гілки не витримували такої ваги, то почали виготовляти порожнисті легенькі скляні кулі.

  • Традиція прикрашати ялинку бере початок у Німеччині. Здавна її наряджали саме до Різдва, а не до Нового року: католики - до 25 грудня, православні – 7 січня.

  • Чому ж саме ялинка слугує символом різдвяних свят? За однією з версій причина полягає в тому, що це вічнозелене дерево. Таким чином, вона символізує вічне життя.

  • Як різдвяну прикрасу на ялинках ставили свічки, але через небезпеку пожежі, вони були замінені на гірлянди та дощик.

  • Зірка на верхівці новорічного дерева є символом Вифлеємської зірки. Саме вона сповістила про те, що народився Месія Ісус Христос.

  • Традиція класти подарунки в панчохи пов’язана з історією про Святого Миколая (Санта Клауса). Одного разу він підкинув бідній родині через димар три мішечки із золотом. Мішечки потрапили в панчохи та черевики, які сушилися біля каміна.

В будь-якому випадку, сам процес прикрашання ялинки об’єднує родину та надає особливого настрою, адже вона вже давно увійшла в наше життя як символ радості та сподівань на щасливий рік, що наступає.