Зовсім скоро в кожному будинку буде відчуватися дух Нового року та святковий настрій. Про Новий Рік всі знають з дитинства, діти вірять в справжнього Діда Мороза, а дорослі не розчаровують малечу. Здавалося б, що можна дізнатися про Новий Рік нового. Та насправді є деякі факти про які ви навіть не могли чути та які можуть вразити, і саме про них бібліотекарі бібліотеки-філіалу №3 підготували цікаву інформацію.

1

Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди, різні у своїх етно-національних традиціях і релігійних переконаннях.

Незважаючи на те, що Новий рік - одне з небагатьох свят, що об`єднує все людство, за всіх часів у різних народів існували й існують свої традиції зустрічі Нового року та своя святкова атрибутика. 

В  Україні традиція новорічного святкування має особливо непросту та тривалу історію: наші прадіди у різний час святкували новий рік і в березні, і у вересні, і у січні – та й тепер 2 рази. 

2

Факти про Новий рік

Судячи з досліджень істориків, традиція проводжати старий рік і відзначати прихід нового зародилася ще в Месопотамії близько 4000 років тому.

Всі знають приказку про те, що як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш. Але є один маловідомий факт — ця приказка, як і традиція дарувати подарунки, зародилася ще в Стародавньому Римі.

Гірлянда для прикраси новорічної ялинки була вперше використана в 1895 році в США. Їй прикрасили дерево, встановлене перед Білим Домом.

До 1492 року Новий Рік на Русі наступав у березні.

Довгий час після цього він відзначався 1 вересня, але за наказом Петра I святкування Нового Року було офіційно призначено на 1 січня.

В СРСР з 1918 по 1935 рік прикрашати на Новий Рік ялинку було заборонено, так як радянська влада тієї епохи активно боролися під усіма проявами релігії, а традиція наряджати ялинку нерозривно пов’язана з Різдвом.

Прообразом червоної п’ятикутної зірки на вершині новорічної ялинки послужила Віфлеємська зірка. Придумав це Сталін, ще в 1935 році.

До середини VIII століття Новий Рік на території сучасної Франції святкували 25 грудня.

Першою людиною в історії, що призначив святкування Нового Року на 1 січня, був Гай Юлій Цезар.

Колись новорічні ялинки прикрашали яблуками. Але одного разу з-за їх неврожаю прикрашати дерева було нічим. Саме тоді завдяки заповзятливим і винахідливим склодувам і з’явилися перші ялинкові іграшки, зроблені, як нескладно здогадатися, у вигляді яблук.