Бібліотека-філіал №4 запросила восьмикласників на онлайн-годину спілкування «Ніколи Не дозволяй! Не терпи! Не мовчи!» 

Часто про  насильство кажуть, що «це просто сварка», «це просто ревнощі», «не звертай уваги», «це тебе не стосується, або - «це нормально». Ні, це ненормально. Про це потрібно говорити! Не мовчати і не терпіти.

«Навіть словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, не говорячи  вже про економічні чи фізичні прояви насильства - все, що принижує честь та гідність особи, це і є насильство», – пояснила  експерт Наталія Ігорівна з ювенальної превенції.

Письменники Сергій Гридін, Анастасія Нікуліна, Оксана Лущевська, Валентина Захабура у своїх творах пишуть про школу, суспільство, про підлітків та їх життя без прикрас, таке, яке воно є насправді,  сповнене суворих реалій і випробувань. Інколи їх герої потрапляють у драматичні ситуації, зустрічаються з підступами, насильством, знущаннями. 

«Так буває і в нашому житті», - підтвердили восьмикласники прикладами із власного життя  чи життя своїх друзів. На  онлайн-зустрічі говорили про героїв книг і переносилися в площину сьогодення, щоб допомогти героям.

Восьмикласники під час відвертої розмови не просто переймалися долею Лізи, Діни, Олеся, Дениса, Сашка, а разом з експертом «розгрібали» проблеми героїв,  «давали» їм поради, але не в формі “ти повинен…”, а на реальних прикладах . І в цьому їм допомогли дорослі.

На зустрічі ми говорили не тільки про насильство, але і про довіру й зневіру. І книги про які ми говорили – про  нас з вами, дорослих і юних, розумних і наївних… Та треба пам’ятати, що довкола обов’язково знайдеться людина, яка вам допоможе, але вона має бути реальна. В житті потрібно бути розсудливим, вміти аналізувати, сказати вчасно «вибач», «я тебе розумію», або просто поставити себе на місце іншого.